Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Antiszociális ember válhat...

Antiszociális ember válhat valahogy szociálissá?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nem vagyok egy szociális típus, sőt, kifejezetten taszítanak az emberek, ami még önmagában nem baj, jól elvagyok így. Viszont bárhová megyek, mindenhol látom a baráti társaságokat, látom a többi bulizó, szórakozó fiatalt, hogy mások mennyire szeretnek a társaikkal lenni és ez frusztrál. Úgy érzem, lemaradok valamiről, mert nem vagyok képes arra, amire a többi kilencmilliárd igen, és, hogy mindenképp meg kéne változnom, de közben pedig nem akarok, mert tényleg nem érzem jól magam társaságban, fél óra után a legszimpatikusabb, legrendesebb ember is idegesít.

Családtagoktól, ismerősöktől rendszeresen megkapom, hogy mennyire abnormális amit csinálok, hisz most vagyok fiatal, most kéne ismerkedni, barátkozni, és még inkább úgy érzem, hogy hibás vagyok, és selejtes, amiért nem így teszek. Ha tehetném, egy lakatlan szigetre menekülnék, ahol nem érnek el az ilyesfajta társadalmi elvárások, de sajnos nem tehetem.

Tényleg ekkora baj, ha valaki nem szereti az embereket? Mit tudnék tenni azért, hogy ez megváltozzon?



dec. 15. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Simán, csak megfelelő társaság kell. Egyik barátnőm is antiszociálasinak mondja magát, viszont bármikor hívom jön, benne van minden programban. Egyszerűen csak nem mindegy, hogy kivel van az ember. Mással visszahúzódó, nem járkál el, mellettünk viszont programokat szervez
dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Te nem antiszociális vagy, hanem önbizalomhiányos. A szüleid tehetnek róla. Te viszont át tudod lépni a saját árnyékodat azzal, hogy igenis mész társaságba, persze szimpatikusba, és megpróbálsz néha meg is szólalni. Egyre többször. Nem fognak kinézni maguk közül.
dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Az antiszociális teljesen mást jelent. Aszociális.
dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem feltétlen.
dec. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Te aszociális vagy, nem antiszociális.


Az antiszociális társadalomellenes dolgokat követ el, bűnöző, csaló, gyilkos stb. ide tartoznak a pszichopaták és a szociopaták is.


Az aszociális aki kerüli a társadalmi interakciókat, de nem társadalomellenes. Emellett introvertáltak is, te is az vagy, ez egy attitűd, nem tudsz mit csinálni vele, ilyen vagy.

dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!