Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van nem-pszichopatá...

Mi értelme van nem-pszichopatának lenni? (lent)

Figyelt kérdés

Elég antiszociális vagyok és nagyon pszichopata személyiségem van ami a manipulációt, mások kihasználását vagy épp önzőséget illeti. Szerintem az antiszociális személyiségzavar (ASPD) megállja a helyét az esetemben.


A kérdésem viszont az, miért éri meg nem antiszociálisnak lenni? Másokat segíteni vagy őszintén elmondani amit gondolok ha utána nem fognak kedvelni? Akár munkahelyi, akár más környezetben.

Sosem értettem meg minek kéne nyílt lapokkal játszani ha jól átlátok embereken/szituációkon és nem vagyok gátlásos ha valamit meg akarok szerezni.


Az embert egy biológiai lénynek tekintem, egy olyan állatnak aminek csak az IQ-ja jóval magasabb mint mondjuk egy delfinnek, emiatt nem értem miért kéne magamat más játékszabályokhoz idomítani. Az állatoknak sincsen erkölcsük/lelkiismeretük. Egyszerűen ha valamit megkívánnak megszerzik/megeszik stb.



2023. okt. 3. 09:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
73%
Neked az önbizalomhiányon, megfelelési kényszeren kívül nincs egyéb gondod. Diagnosztizálni szakember szokott, nem te magadat.
2023. okt. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 A kérdező kommentje:
Már járok szakemberhez mert pár más problémát kezeltetek.
2023. okt. 3. 09:43
 3/101 anonim ***** válasza:
35%

Szuper. Sok sikert kívánok hozzá.

Ha elfogadsz egy tanácsot, ne siettesd a dolgokat. A problémák általában gyerekkortól indulnak. Hány éves vagy? 20-30?

Na most ennyi év fájdalmát, traumáit nem 2-3 hónap lesz feldolgozni, rálátni. Lehet 2-3 év. Így kell nekimenni. Mert csak így lesz hatása.

Sokan hiszik, hogy na akkor negyek pszichológishoz, majd az megoldja. Elmegy 3x és sír, hogy nem segít. Persze nem mindenki ilyen, de sokan.

Aki még itt tart, sajnos még nem fogadja a segítséget.

2023. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 A kérdező kommentje:

De én nem akarok ezen változtatni, szerintem te ebben tévedsz.

Nekem jó így a működésem ahogy vagyok.


ADHD-val kerültem be. Mint kiderült, sok pszichopata impulzivitásának is az egyik oka ez. Nagyon thrill-seeking és reward-centered az agyam. (Bocsi, angolul is vannak olvasmányok amiket nézünk a terapeutával. Nem tudom ezek magyarul hogy vannak.) A komorbiditás pedig elég nagy. Viszont jól maszkolom a valós énem és nem gyanítanak ASPD-t egyelőre. Csak egy cikkben merült fel amit olvastunk.

2023. okt. 3. 09:57
 5/101 anonim ***** válasza:
63%
Mert lehet,hogy hosszú távon te is ezt kapod vissza másoktól,mert látják,milyen ember vagy? Talán ezért.
2023. okt. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 Shaddark ***** válasza:
40%

Mert lehet létezni egy minden problémát megoldó, mindent célt elérő gépként, ami létezésnek tulajdonképpen semmi értelme. Mindegy, ha meg sem születsz.

És lehet emberként is létezni, ami létezést viszont az érzelmek határoznak meg.

Persze, a pszichopaták határozottak, céltudatosak, a döntéseket ésszel hozzák. De a létezésük teljesen értelmetlen. Páran közülük ezért lesznek sorozat gyilkosok, mert akkor valami érzelem-féle átjön nekik, és ez a picike morzsa is többet ér mint bármennyi hatalom és vagyon.

Bocsi, de gépként leélni egy életet szomorú, üres, céltalan és értelmetlen.

Inkább próbálkozz.

2023. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 anonim ***** válasza:
29%

#6 Ne legyünk már ilyen szentimentálisak basszus. Akkor a tudománynak meg a technológiának sincs értelme, mert nincs benne érzelem? Hagyjuk már.

Kérdező, gyakorlatilag semmi értelme nincs. Tapasztalatból mondom, ha jó ember próbálsz lenni, eltörölnek, belég rúgnak, kihasználnak, és bántanak. Vagy te teszed ezt másokkal, vagy ők veled, így működik a világ, mindigis így működött. Azzal teszel magaddal jót, ha a saját érdekeid nézed, és úgy teszel mint aki nem érez érzelmeket, nincsenek gyengepontjai.

2023. okt. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/101 anonim ***** válasza:
66%

Nemtom, én örülök, hogy vannak barátaim, szeretteim, emberek akik szeretnek, akikre lehet számítani, akikkel élmény együtt tölteni időt, akikkel tudok érzelmeket megosztani, stb...


Azt értem, hogy sokkal effektívebb ha dolgok eléréséről, megszerzéséről van szó.

Csakhogy tárgyak vagy helyek elérése engem pl baromira nem motivál. Mi a fszt kezdjek tárgyakkal? A pénz is akkor hasznos csak a számomra, ha emberekre (nyilván köztük magamra is) tudom költeni.


Az emberek többsége örömöt keres az életben. A pszichopata erre képtelen, tekintve, hgoy nincsenek érzései.

Tulajdonképpen csak a mindennapi élet értelmét veszi el a pszichopátia.

2023. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 anonim ***** válasza:
60%

7, amennyiben a tudomány és a technológia létező lény, úgy igazad van.

De mive nem azok, íg ynem:D

6os emberekről írt, nem mindenféle fogalomról.

2023. okt. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 Shaddark ***** válasza:
18%

Tudomány Péterre gondolsz? Vagy kire?

Ne keverjük már a személyeket, egyedeket, egyéniségeket egy fogalommal.

Így születnek a gyíkemberek, illuminati meg az ufók. Látszólag logikus, de teljesen összefüggéstelen dolgok összepároztatásából féligazságokkal.

Ez kb. olyan, hogy ha a paradicsom kerek akkor az olaszok biztosan finomak...


Nem ,ha nem megjátszod a jó embert, akkor ezt a világ vissza tükrözi.

Egy jóembert mindenki megbecsül, mert lehet rá számítani. Egy jó ember kisugárzása pozitív, ezért keresik a társaságát. A jó emberek többnyire nem extrém gazdagok vagy hatalmasak, de az élet minőségük nagyságrendekkel magasabb, mint bármelyik sztár celebé vagy nagy hatalmú vezetőé. Mert jól érzik magukat a bőrükben, a közegük is jó, a "falak" hiánya olyan mértékű pluszt ad az életükhöz, amit a "vastag falakkal" rendelkezők még csak elképzelni sem tudnak.

Az ember nem gép. Gépként elérhetsz sikerélményeket, de boldog soha nem lehetsz. Ahhoz több kell, sokkal több. Sikerélményekkel el lehet vegetálni, akár egy életen át. De aki boldog, az soha nem adná fel ezt az állapotát semennyi hatalomért vagy pénzért.

2023. okt. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!