Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lehet az oka, hogy ennyi...

Mi lehet az oka, hogy ennyi magányos fiatal van?

Figyelt kérdés
Végig pörgettem az oldalon és kapásból vagy hat kérdést 21-24 év körüliek írtak ki, hogy nincsenek barátaik, magányosak és nem tudják, hogy szocializálódjanak. Mi lehet ennek az oka?

jan. 1. 22:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Régen, ha társaságot akartál, akkor egyértelmű volt, hogy el kellett menned otthonról. Ezért jobban is szocializálódtak az emberek. Manapság ugye simán tudsz beszélgetni a világ másik végén élő emberrel is, de az nyilván nem fog olyan érzetet adni, mintha együtt lógnátok vagy csinálnátok rendszeresen közös programokat.
jan. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Mert mindenki felszínes, és csak az érdekli az embereket, hogy mennyi pénzed van, jól nézel-e ki, mennyire nagy a szád, meg iszol-e rendesen alkoholt. Akire egyik se illik, azzal szóba se állnak. Így elég sokan maradunk egyedül, mind barátok, mind párkapcsolat nélkül.
jan. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon régen is voltak magányos fiatalok, csak akkor még internet nem volt, így nem találkoztál velük sehol.
jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Töketlenek, nem mozdulnak ki otthonról. Csak nyomkodják a telefont.
jan. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Ez az eredménye hogy csak a közösségi oldalon van de ott van 52871 ismerőse, akik valójában kölcsönösen leszarnak mindenki mindenkit.
jan. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A 90-es években nőttem fel. Akkoriban még mindenki ha társaságot akart, kiment, lement, átment, bandázott, értitek a lényeget. Vagy maradtál magadban olvasni esetleg tvzni, videójátékozni (de még az utóbbi kettőt is sokkal jobb volt társaságban űzni), vagy pedig ha társaságra vágytál akkor meg kellett old, nem volt apelláta. Ráadásként mivel mindenki más is pontosan ugyanígy volt ezzel, így a mai mértékkel elképzelhetetlen már, milyen szinten nyitott volt a többség.

Aztán a 2000-es években is még csak félig meddig nyert teret az internet, nagyon jól kiegészítette a normális életet. Élőben történt minden ami igazán fontos, neten pedig csak főleg egyeztettetek hozzá. Persze chat és multis játékok már akkor is voltak, de nem ebből állt a létezés, csupán kiegészítő volt.

Aztán akik a 2010-es években szocializálódtak, közösségi oldal, valódi offline programok ritkulása és megszünése, mindenféle szociális event, neten élés, majd a covid által betett kapu a teljes digitális létre ráfordulás és ottragadás, hát... Én örülök hogy nekem még rendes gyerekkorom volt, bár ez nem érdem sokkal inkább szerencse, hogy akkor születtem.

Kérdésre meg visszatérve, a jelen eléggé olyan hogy egyre inkább elfelejtenek kommunikálni egymással az emberek, vagy már ki se alakul rendesen. Mindenki online van, élőben telefont nyomkod, csomóan nem értik a metakommunikációt, vagy a szöveget amit a másik beszél neki élőben. Meg hát a jó öreg társas magány, nem tudnak egymással mit kezdeni emberek ha összetömörülnek fizikailag a térben, mindenki csak néz ki mostanra a fejéből, vagy telefont nyomkod, szinte zéró interakció. Nagyjából ebből jöhet szerintem hogy ennyi magányos fiatal van.

Ja és persze a valódi közösségi terek is totálisan beszűkültek. Megszüntek, bezártak, vagy épp veszélyessé váltak. Ráadásul az online kényelemmel és dopaminözönnel sokszor nehéz is versenyezni, főleg ha fiatalokról van szó.

jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azért ez borzasztó!
jan. 1. 23:34
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban az internet felületessé teszi az emberi kapcsolatokat.
jan. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy olyan tekintetben nem lehet ezt megbecsülni, hogy oké " ennyit " láttál itt ilyen kérdés, csak épp kérdés erre a mennyiségre hány olyan jut akiknek meg semmi baja a társkereséssel.
jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9 A kérdés pontosan ezért nem tartalmaz egy szónyi általánosítást sem.
jan. 2. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!