Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lehet az oka, hogy ennyi...

Mi lehet az oka, hogy ennyi magányos fiatal van?

Figyelt kérdés
Végig pörgettem az oldalon és kapásból vagy hat kérdést 21-24 év körüliek írtak ki, hogy nincsenek barátaik, magányosak és nem tudják, hogy szocializálódjanak. Mi lehet ennek az oka?

jan. 1. 22:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
En a 90-es evekbe nottem fel es sose volt egy baratom se
jan. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%
Mert szigorúak a szülők és nem engedik el őket bulizni. Magamból indulok ki. Ha elszökök akkor meg jön a verés, telefon elkobzás.
jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Általánosabban szólva:

a kapcsolatok felszínesebbek lettek az évek alatt, sokan csak érdekből tartanak magukhoz közel másokat. A kommunikáció minősége is borzasztóan sokat romlott, sokan nem tudják nyíltan, őszintén kifejezni a gondolataikat, érzelmeiket, amikből sok félreértés, veszekedés születik. Amiket a mostani kapcsolatok nagyja nem él túl, pont, a defektes kommunikáció, vagy neten a ghosting, a tiltogatások miatt.


Meg igazából... pont arról a korosztályról beszélünk, ahol először és leginkább feltűnnek a különbségek, ahol a legélesebben látszik, hogy ki hol tart az életben.


A közösségi média és az ott popularizált narratívák is hihetetlenül sokat rontottak a dolgokon. Pl. "szakítsd meg a kapcsolatot!" - még véletlenül se beszéld meg vele az egészet. "Nárcisztikus a másik fél, de te úgy vagy tökéletes, ahogy!" - a másik lehúzása, önmaga jobb fényben feltüntetése, és hasonlók. Ezek mind eltorzítottak, tönkretettek dolgokat a kommunikációban, az emberekben és az értékrendekben.


Ami pedig engem illet:

sosem volt sok barátom, akik mégis mellettem voltak, nagyon hasonlítottak rám. Aztán, amikor gimi végén változni kezdtem (kezdett eltűnni a "bocs, hogy élek!" mentalitásom, határozottabb lettem, jobb kiállással, meg hasonlók), több barátommal eltávolodtunk a különbségek miatt. De olyan is akadt, akivel azért szakadt meg a barátság, mert nagyon máshol tartottunk az életben, mások lettek a prioritások (neki már férje volt, nekem akkor még barátom se volt sosem, az ország másik végébe költözött, rám nem volt ideje). Csak ezek már mind felnőtt fejjel történtek, azóta pedig sulin, gyakorlaton, munkán kívüli barátságokat nem sikerült létrehozni. Ott teljesen jól elvagyunk, de amint kikerülünk onnan, semmi sem olyan már. Azok sem elég mélyek ahhoz, hogy a "valóéletben" megállják a helyük.

23/L

jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jókat írsz 13-as. És ezt most azért emelem ki, mert a 23 éveddel fiatalnak gondollak, és mégis képes vagy kilátni abból a dobozból, amiben a korosztályod és főleg a korban alattad lévők benne élnek. Ahova többek között a divatok és trendek, oktatás csődje és a jelenkor zárta őket. Az az igazán veszélyes ezekben a jelenkori kommunikációs gátakban és akadályokban, hogy teljesen izolálják az embereket egymástól, és a többségnek így esélye se lesz átlátni, hogy hol a probléma, és hogyan lehetne megoldani, vagy kijutni belőle. Hiszen pont a kommunikáció hiánya okozza sok esetben a tisztlánlátás hiányát is, és olyan falak képződnek amiken így idővel nem lehet már átlátni se, nemhogy áthatolni.

Tényleg jó érzés volt olvasni a kommentedet, érzem belőle hogy nincs még minden elveszve, és van remény. Kérlek ha teheted, próbáld meg minél több fiatalnak is átadni a meglátásaidat és tudásodat! Ha csak tíz esetből egynél is gyökeret eresztenek ezekből a meglátásokból a megfelelő következtetések és gondolatok, akkor már teljesen megérte. Hiszen jó esetben ők is terjeszteni fogják a tudást, és esetleg ezek szerint az elvek szerint próbálnak majd élni a jövőben.

jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

13-as már nagyon szépen szavakba öntötte a lényeget, így nem is tudok nagyon mit hozzátenni. Amit én látok, hogy mindenki csak beszél, megy a chatelés ezerrel, amint véget ért az egyik videóhívás, insta-live, már kezdődik is a másik, és mindeközben az emberek elfelejtettek hallgatni. Mindent gyorsan akarunk elintézni, szinte senkinek nem számítanak már a mély beszélgetések. És a közösségi média, a tömegkommunikáció is csak erre a kapkodásra sarkall, hogy minél többet, jobbat akarj magadnak, és amivel probléma van, azt ne is próbáld megjavítani, dobd el, cseréld le egy újra, hisz jobbat érdemelsz. S amíg ez eleinte csak a termékekre vonatkozott, ma már az emberi kapcsolatokra is. És azok, akik egy kicsivel is introvertáltabbak vagy ne adj isten, valódi, értékes kapcsolatokat akarnának a felszínesség helyett, azoknak esélyük sincs megtalálni a helyüket a megváltozott hétköznapokban.

Kicsit más téma, de lassan már abszurdnak, fölöslegesnek érzem az esküvőket is, hisz ott tartunk, hogy az emberek többsége életében kétszer-háromszor vagy akár még többször is kimondja, hogy örökkön-örökké. És mégis minden újabb alkalommal beleölnek komoly pénzeket abba, amiről ők is tudják, hogy nem fog kitartani néhány évnél tovább.

jan. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az intertnet/online vilàg miatt ,de az emberek is sokat vàltoztak a negatív értelemben. Én ugy vagyok vele hogy ha kimozdulok akkor is inkàbb a természetbe megyek nem a nagyvàrosba valahogy kiàbràndultam az emberekből és nem kìvànkozok közéjük csak ha nagyon muszàj és sokan vannak ezzel ìgy
jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Net miatt
ápr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!