Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az embereket miért zavarha...

Az embereket miért zavarha eszméletlen módon ha valaki név nélküli facebook bejegyzést készít?

Figyelt kérdés
Sok fb csoportban vagyok bent és sokszor arról egy poszt hogy ezen veszekednek.
jan. 7. 09:41
 1/8 Kitana. ***** válasza:
65%
Szerintem egy rakás ember van, aki azonnal késztetést érez 1-1 poszt vagy komment után, hogy szétnézzen az illető profilján, hogy ki ez, legalábbis sok beszélgetésben látom, hogy szóba hoznak olyan dolgokat, amiket a másik profilján láttak. Gondolom emiatt, hogy ilyenkor nem lehet kukkolni.
jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Így van, mert nem tudnak személyeskedni.
jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem lehet személyeskedni, vagy ráerőltetni magukat direktben az illetőre. Pl. ha kérdés, szakmai tanács, akkor nem lehet a saját terméket direktben rádumálni, hanem mindenki előtt kell puncsolni a kommentek között
jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Bar néha jogos a névtelenseg, az érem masik oldala hogy a nevtelen kérdések 90%-át funkcionalis analfabéták teszik ki. Olyan kerdesek vannak hogy csak nézed bakker, ez milyen bolygorol jött. Mig csak névvel lehetett kerdezni, legalább, Facebookhoz mérten, normalis kozosseg volt jelen.
jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon sok embernek nincs alapvető vita kultúra ismerete (nem veszekedés), ők pedig szinte azonnal személyeskedni kezdenek, mert egyszerűen mást nem tudnak csinálni, pedig érzik, hogy nincs igazuk. Csak azt meg nem akarják, hogy ne az övék legyen az utolsó szó.

Így mikor vita esetén kifogynak az (ész)érvekből, jön hát a személyeskedés. Akkor már az egész átcsap veszekedésbe. Az üres profilos kommentelők pedig így játszik ki a dolgot; a másik fél egyszerűen nem tud miből személyeskedni, ő maga pedig szépen ki tudja fejteni a véleményét, anélkül, hogy valaki betámadná.


Akit meg ez a név/profilnélküliség zavar, általában pont azok, akik szeretnek személyeskedni, ezzel pedig elvették az ütőkártyájukat, és frusztráltak, mert vita/veszekedés esetén személyeskedésen kívül mást aligha tudnak.

jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

"Sok fb csoportban vagyok bent és sokszor arról egy poszt hogy ezen veszekednek."

Általában azzal indulnak az ilyen veszekedések, amikor valaki kamuprofilról beír olyasmit, amit arccal és névvel 99 %, hogy nem merne vállalni. Anonim kommentelésnél semmi tét nincs, így csakis a saját önkontrollodon múlik, kivetkőzöl-e az emberi mivoltodból, vagy elszalad veled a ló. Ha másnap a környezeted azzal fogod, hogy "mik voltak tőled azok a kommentek facebookon?", akkor rögtön sokkal jobban moderálja magát az ember.

jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Engem azért, mert rögtön eszembe jut, én magam is hányszor nem mertem vállalni a véleményem mások előtt, mikor pedig kellett/lehetett volna. Még a net meg az anonimitás előtti időszakban. És ettől elszomorodom.
jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Engem azokban az esetekben zavar, amikor valami borzasztó káros dolgot ír ki valaki így. Én meg az ilyeneket élből tiltani szoktam, így meg nem tudom, ki az a kártékony gyökér.

Legtöbbször amúgy nem is figyelem, hogy névvel vagy név nélkül írt-e valaki, csak amikor tényleg problémás dologról van szó.

jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!