Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Veletek is szokott ilyen...

Veletek is szokott ilyen lenni vagy a helyzetekkel az életben?

Figyelt kérdés

Néha úgy vagyok kommunikáció vagyis beszélgetés téren , hogy amikor beszélek , beszélgetek másokkal olyankor valamikor legtöbbször valahogyan eszembe jut az, hogyha valamihez hozzá is szólnék vagy éppenséggel valamiről beszélgetnék legtöbbször valahogy azért se szólalok meg nehogy az legyen a másik részéröl , hogy én hülyeséget beszélek, mondok és mintha néha valahogyan ez végett nem beszélek mindig emberekkel meg lehetséges, hogy azért is mert régebben is volt rá példa, hogy legtöbbször én csak hülyeséget beszélek holott ez nem igaz mert tudom magamról, hogy nem beszélek mindig hülyeséget és valahogyan az iskolában is legtöbbször ez volt velem, hogy azért se szolgáltam meg , mert hogy nehogy az legyen hogy úgysem lesz jó az amit én mindig mert mintha néhol mindig ki lettem javítva. Azt értem, hogyha valamit rosszul tudok akkor kijavítanak de mivan hogyha mégsem én tudom rosszul hanem a másik. Lehetséges, hogy jobban megkéne vitatni?

Vagy lehet , hogy néha túlságosan magamra veszek dolgokat? Vagy pedig lehetséges az, hogy nem mindig állok ki azért amit mondok? Mert úgyis csak a másiknak adom az igazat? Hogy hagyjuk már a dolgot?



febr. 3. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű önbizalom hiányos vagy! Nem lehet, hogy ez azért van?
febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehetséges amúgy és hogyan tehetnék szert több önbizalomra?
febr. 3. 14:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom,hisz nekem sincs sok :/
febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Velem nem szokott ilyen lenni, mert én gyerekként a legkisebb voltam majdnem mindegyik osztályban és ezáltal a "ranglétra" legalján voltam. Gyenge voltam és gyenge hangom is volt, így jobbnak láttam, ha hallgattam. Sokat hallgattam, de jót is tett ez nekem, mert ezáltal jóóól átgondoltam a dolgokat, meg később is, még 25 évesen is rengeteget gondolkoztam 1-1 témán, mélyen tanulmányoztam órákig, illetve volt 1 ismerősöm, akivel sok-sok-sok-sok dolgot megbeszéltünk. Idősebb volt 3 évvel és érettebb is sok mindenben, de előtte nem voltam megszégyenülve. Rokoni kapcsolat volt...Tehát az évek alatt jól kikupáltam magam és nem az van nálam, hogy olyantól félek, hogy megszólnak, mert helytelen dolgot mondtam volna, hanem az van, hogy én távolodok el azoktól az emberektől, akik nem tudnak gondolkozni, és akikkel nem lehet dolgokról értelmesen beszélgetni. Az ilyen emberekkel szemben nincsen megszégyenülés érzetem, ha hibázok is valamiben. Igen, előfordul, hogy hibázok valamiben, de mivel már rengeteg dolgot tanulmányoztam Elfogulatlanul!!, így ez ritkán fordul elő. Amikor pedig előfordul, akkor beismerem, hogy hibáztam és mivel van ismeretem, tudásom (mármint tudom magamról, hogy van) ezért nem élem meg kudarcnak. Tehát az ismereteim azok, amik magabiztossá és ellenállóvá tettek és tesznek engem. Számomra nagy hatással volt ez az oldal, ez nagyon sokat adott hozzá, hogy előre haladjak ebben. Ha hibáztam is (mert volt, voltak igen megszégyenítő hibáim), nem kellett túlzott megszégyenülést érezzek, mert nem tudnak a valóságban beazonosítani, így soha senki nem tudja, hogy én voltam az, ha találkozna velem a való életben. Persze kellett fejlődnöm jellemvonásaimban, különösen ezen az oldalon, ahol meg kellett tanuljam, hogy milyen színvonalú enberekkel van majdnem hogy csordultig teli ez a weboldal, és hogyan kell kezelni őket. Ez a fejlődés nagyon-nagyon-nagyon sokáig tartott. Mára már tudom a kulcsot: Futni kell! Futni kell! - de nem elfutni, hanem a következő dologra térni, tehát futni a tennivalókban.

Tehát szerezz tudást és olyanokkal beszélj (azaz fejlődj együtt), aki veled hasonló szinten van (az adott témában), akinek a jelenlétében nem fogsz megszégyenülni, és érezhetően ő sem szégyenül meg akkor se, ha esetleg nagyon buta dolgot mond. Ez az egészséges kapcsolatnak az alapja. Ha valaki nem így viselkedik veles szemben, akkor a legjobban teszed, ha azonnal megszakítod vele a kapcsolatot, mert toxikus ember az, és nem hasznos a számodra, mert a lélek magasabb rendű, mint bármi más.

febr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nálam is egyébként szinte majdnem hasonló a helyzet mert az iskolában is szinte az egyik legjobb tanuló voltam vagyis hát ha nem is a legjobb de a jó tanulók körébe tartoztam kicsit az a stréberke csak valahogy sosem értettem azt, hogy mi van abban ha valaki stréber vagy inkább a könyvek vilàgában van el minthogy olyan emberekkel akik ha tudnak is beszélni szinte legtöbbször mindig csak szinte kisebb dolgokról vagy akár a hétköznapokról meg más emberekről beszélnek jó nem tagadom mert nagy ritka mikor én is megejtek egy pár szót vagy mondatot más emberekről de nálam az nem szokás, hogy folyton folyvást tényleg mindig a másikkal vagyok elfoglalva meg minek?

Egyébként is meg valahogy párszor amúgyis azt veszem észre a körülöttem lévőkről hogy másról nem is nagyon tudnak beszélni csak a másikról vagy pedig arról, hogy ki hogyan öltözködik meg hogy valaki ugyan azokba a ruhákba járkál évek óta aztán akkor mivan?

Én nem foglalkozom azzal , hogy ki mikor milyen ruhába öltözik meg hogy hogyan néz ki tojok én rá csak valahogy azért néha zavaró tud lenni az is, hogy mással nincsenek elfoglalva az emberek, hogy ki mikor hogyan öltözködik meg bla bla bla ez mire jó nekik?

febr. 3. 23:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Pletyka, önigazolás, gúnyolódás, kinevetés, megalázás, rivalizálás. Ezek jutnak eszembe rájuk.


Van egy természetes mértéke annak, hogy az ember másokról beszél, de a túlzásba vivés ilyen vagy ehhez hasonló indíttatásokból fakadnak(, amit a legnagyobb valószínűséggel nem fogalmaznak meg így, mivel nincsenek tudatában ennek).


"Sokat hallgattam, de jót is tett ez nekem, mert ezáltal jóóól átgondoltam a dolgokat" - Ezt elsődlegesen emberi viselkedésekre értettem (nem mindig voltam jó tanuló (családi háttér)).


Ha teheted – azaz, ha nem kell rendszerint kötelezően az ilyenekkel egy légtérben lenned –, akkor távolodj el az ilyenektől. Azonban az eltávolodás önmagában nem segít. Helyette! KELL más Jellegű társaság vagy inkább társalgás. Azért társalgást írok, mert a társaság szó több ember benyomását kelti bennem, de szerintem elég 1 normális ember is ahhoz, hogy immunissá kezdjen Válni – mert ez egy folyamat, nem egyik napról a másikra fog menni, de lehet a haladás gyors is – az ember. Persze jobb lenne, ha több lenne, de a leírtakból úgy látom, hogy még az 1-nek a megszerzése is nagy nehézséget okoz neked, így pedig a több az reménytelen. ...kivéve, ha bizonyos légkörbe kerülsz. De ebben nem tudok segíteni, hogy milyen légkörben fogsz találni (akár fizikálisan akár virtuálisan) értelmes ember(eke)t, kapcsolato(ka)t. Lehet, hogy gyerekek "oktatásában" (ezalatt nem feltétlenül pedagógusra vagy hasonlókra gondolom, hanem csak tanítgatni valaki ismerős gyerekeket értelmes dolgokra) lelhetsz nyugtot.



"tudom magamról, hogy nem beszélek mindig hülyeséget" - Az előtte és utána következőkből egyértelműen látható, hogy ez nem igaz. Tudni és tudni között is van különbség. A megkérdőjelezhetetlenül való tudást "tudva tudom"nak nevezem, de itt nem erről van szó, mivelhogy hatással vannak rád.


Érettebbnek látszol – nem a kortársaidhoz képest, hanem – azokhoz képest, akikkel körbe vagy véve, de ők lehúznak téged, ezért nem tud az érettséged érvényesülni. Talán idősebbek társaságát keresd, ők hátha érettebbek és mivel tapasztaltabbak, ezért többet is lehet tőlük vagy velük együtt tanulni. Ennél konkrétabb tanácsot nem tudok adni.

febr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!