Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi az oka annak, hogy Magyaror...

Mi az oka annak, hogy Magyarországon egyre több a "bolond" ember az utcákon?

Figyelt kérdés

A népesség csökken, a kirívó viselkedésűek száma viszont nő. Az utóbbi 1-2 évben egyre több olyan embert láttam Magyarországon, aki pl. a buszmegállóban motyog maga elé valami értelmezhetetlent.

Nem arra gondolok, hogy frusztráltak az emberek, ez Mo.-n mindig is így volt. Hanem mintha általános szellemi lezüllés jellemezné az országot.

Mi ennek az oka és mióta tart a folyamat?



márc. 28. 19:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes. Ha azon a vidéken laknék, ahol felnőttem, akkor a Mátrai erőműben lennék takarító, vagy a lőszergyárban háromműszakos :) Mondjuk abban igazad van, hogy ott nem fenyeget a veszély, hogy este 10-kor késsel játszanak a fiúk a buszon, mert délután fél hatkor megy az utolsó. A gyomrom összeszorul, ha el kell mennem a szülőfalumba. A késes emberektől nem szorul össze, csak mondom. De inkább nézem a zombikat itt, ahol jó életem van, mint hogy pofán csapjon az a kilátástalanság, ami az én sorsom is lehetett volna, ha kicsit kevésbé vagyok szerencsés.
márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kicsit OFF: ÉN magam is szoktam beszélni/motyogni magamban, ha valamin nagyon el vagyok gondolkodva, nagyon elmélyülök egy képzeletbeli beszélgetésben, vagy éppen a napi feladataimon agyalok. De nem is kell stresszes dolognak lenni, van, hogy valami vicceset "mesélek" éppen és akkor is motyogok, néha mosolygok is.


Eleve azt látom, a legtöbb emberen látszik, ha éppen el van gondolkodva valamin, vagy éppen valami viccesen jár az agya.

márc. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez a motyogás, magamban beszélés akkor jön elő, amikor nem nagyon van kivel beszélnem (azaz elég sokszor).


Régen valahogy mindig volt társaságom. Suli, középsuli, egyetem, szobatársak, lakótársak. Ha más nem, felhívtam anyámat és órákig tudtunk beszélni. Munkatársakkal is sokat beszélgettünk, kiadtuk a feszültséget, duzzogtunk, meghallgattuk egymást.


Manapság pedig nincs kihez szólnom.


Munkában megtanultam, hogy legjobb meg sem szólalni, mert csak támadási felület vagyok. A privát jellegű kérdéseket igyekszem általános válasszal letudni. Anyámmal nem beszélünk, apám nincsen, testvéremmel sem igazán tartjuk a kapcsolatot. Párkapcsolatom mondhatni soha nem volt, vagy 10+ év volt utoljára komolyabb, azóta maximum kisebb nagyobb sikertelen ismerkedések.


Azt vettem észre, hogy akkor szűnt meg ez a motyogás, amikor volt kivel ismerkednem, vagy volt aktív baráti társaságom. Akikkel tudtunk beszélgetni, megkérdezték milyen napom volt, tudtam mit mesélni. Volt kommunikáció.


Most ilyen nincs. Valahogy nem is nagyon vagyok vevő az emberekre magam sem, dolgozom, hazamegyek, élem a kis életem, jövök-megyek.


Soha senki nem kérdezi meg, hogy vagyok, hogy telt a napom, hogy érzem magam, mit csinálok ekkor vagy akkor. Szóval marad a "motyogás" és a saját gondolataimmal való "beszélgetés".


És nem, nem vagyok sem bolond, sem szellemileg lezüllött. Sokkal inkább nevezném magamat egyfajta társadalmi hajótöröttnek aki egyedül van egy lakatlan szigeten, miközben fizikailag mégis emberek között mozog. Szerintem elég sokan vagyunk így.

márc. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ide szerintem már kevés az, hogy "Mert bezárták az OPNI-t".
márc. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Az embereket megviselték az elmúlt évek történései, nemcsak a politika porondján, ami ilyen formában is jelentkezhet, de azt sem szabad elfelejteni, hogy eleve nagyon sok kezeletlen, beteg (nem degradálás!) ember van ebben az országban. Aztán, ahogy idősödnek, ahogy dolgok történnek, egyre inkább felszínre kerülnek ezek a gondok, viselkedési minták, aztán egy ponton már úgy elhatalmasodik az egész, hogy sokszorosan nehézzé válik ezeknek a rendbetétele. Csakhogy többségük semmit nem tesz azért (nem tud, vagy nem akar), hogy jobb legyen, így tovább romlik.
márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindig voltak ilyenek, a vasárnapi utca különösképpen aranybánya ilyen szempontból. Most mintha tényleg furább arcok lennének, kezd mindenki elzombisodni.
márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

5#

A Lipótmező sajnos ennek csak egy kis része.Társadalmi elidegenedés,stressz,meg minden sz..r,amin keresztülmennek sokan,ezt válthatja ki hétköznapi emberekből is.

ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!