Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Magyar helyesírás: -BA, -BE,...

Magyar helyesírás: -BA, -BE, -BAN, -BEN hibás használata. Benneteket nem zavar?

Figyelt kérdés

Néha azt gondolom, hogy csak engem zavar ennyire, hogy az emberek egyre kevésbé tudnak helyesen írni és beszélni. Az egyik legjobb példa erre, hogy az emberek nagy része egyszerűen nem tudja megjegyezni, hogy mikor kell -ba -be, mikor -ban -ben-t használnia.

Mondok egy példát:

Benne legjobb 5-be... mondják sokan, holott helyesen Benne vagyok a legjobb 5-ben...

Másik példa:

Bemegyek a BalatonBA (HOVA?)

Bent vagyok a BalatonBAN (HOL?).


Mérhetetlenül idegesít, hogy lépten nyomon belefutok ebbe a hibába. Munkahelyen, tévében stb.


Benneteket nem zavar?Mondok egy példát:

Benne legjobb 5-be... mondják sokan, holott helyesen Benne vagyok a legjobb 5-ben...

Másik példa:

Bemegyek a BalatonBA (HOVA?)

Bent vagyok a BalatonBAN (HOL?).


Mérhetetlenül idegesít, hogy lépten nyomon belefutok ebbe a hibába. Munkahelyen, tévében stb.



2013. jún. 26. 15:11
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:
BE-le,BEN-ne,ennél logikusabb magyarázat aligha létezik erre.Az összetett szavak használatával is komoly bajok vannak nálunk.Például:mind egy,akár melyik,stb.stb. Kedvencem pedig az akumlátor,akkumlátor(helyesen:akkumulátor)
2017. ápr. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
Durva hiba ez is:"játsza".A helyes alak (kijelentő módban is): játssza. A szóelemekre bontás magyarázatot ad a helyesírásra: a játsz- szótőhöz kapcsolódik a -ja igei személyrag, a j hang írásban jelölt módon teljesen hasonul, így hosszú sz írandó ebben a szóalakban is. (Tehát nem csak felszólító módban.)
2017. ápr. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Bár gondolom már a kérdező ezt már nem olvassa, de azért leírom.

Gondolom azt is tudod, hogy egy ez egy tájszólás, és nagyon bunkó dolog kijavítani vagy emiatt lenézni valakit...

2017. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
nem zavar.
2017. júl. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Ha egyértelmű, mire gondol, akkor miért zavarna?
2017. júl. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!