Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Illetlenség ezt megkérdezni?

Illetlenség ezt megkérdezni?

Figyelt kérdés
A minap segítettem buszozni egy világtalan bácsinak. Tök jól elbeszélgettünk mindenről, zenéről satöbbi, de nem mertem megkérdezni tőle hogy a látását hogyan vesztette el, vagy már eleve vakon született, mert azt hittem hogy az illetlenség. Máskor is volt már ilyen,(akkor is buszozni segítettem egy világtalan bácsinak) és akkor se mertem megkérdezni. 14/f

2013. aug. 7. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem főleg ha azt a személyt megértőnek találod és általában azok akkor szépen vezesd fel nekik. Egyébként kedves hogy segítesz 14 éves létedre :) 14/L
2013. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 M@x válasza:
Ha finoman kérdezed meg akkor nincs probléma:)
2013. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így ismeretlenül tapintatlanság ilyet kérdezni.
2013. aug. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg szivesen elmondaná főleg úgy hogy segítesz neki, nem sokan tennék.
2013. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
szerintem meg nagyon nem világtalan ez a gáz, h így hívod őket!!
2013. aug. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Én se kérdeznék ilyet ismeretlentől.
2013. aug. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Alaque ***** válasza:
68%

Általában az olyan emberek, akiknek régóta efféle fogyatékosságuk van, pont hozzászoktak már, és egyáltalán nem érinti őket kellemetlenül, ha megkérdezik. Csak a kívülállóknak tűnik ez annyira kényelmetlen témának.


Egyébként meg normális, udvarias kérdésen megsértődni eléggé óvodás szint. :)

2013. aug. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Csak a hangulatot rontanád vele. Megkérdezed, ő elmondja, te sajnálkozol, mi értelme van?
2013. aug. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van más fogyatékossággal élő barátom, és őt meg mindig az zavarja, hogy az emberek egyszerűen nem merik megkérdezni mi történt vele. Persze ez embere válogatja.

Ha mondjuk már többször beszéltetetek, mert sűrűn utaztok egy vonalon, akkor kialakul egy bizonyos kapcsolat, akkor szerintem meglehet.

De azért vezesd fel: "Nem szeretnék tolakodó lenne, és ha úgy érzi nem is kell válaszolnia, azt is megérdem. De megkérdezhetem, hogy veszítete el a látását?"

2013. aug. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar, mikor megkérdezik ezt, de ha meghallom, vagy olvasom ezt a kifejezést, hogy világtalan, a falnak tudnék menni. Valójában nem érzem lealacsonyítónak, de nagyon nem szeretem. Másrészt ha szőrözni akarunk, hogy mit is jelent, akkor totál nem vagyunk világtalanok. Vakok vagyunk, és pont.

Egyébként beszélgetés közben úgyis hallod, hogy mennyire beszél természetesen a vakságáról. Ha próbálja szépíteni a dolgot, vagy kerüli a témát, akkor még nem dolgozta fel, és minden bizonnyal nem is esne neki jól a kérdésed, de ha teljes természetességgel beszél a témáról, akkor nyugodtan megkérdezheted. Nem tudom, érthető-e, mire gondolok.

Másrészt, azt is nyugodtan megkérdezheted, hogy hogyan segíts neki, ha bizonytalan vagy. Nyugodtan kérdezd meg, hogy pl. busznál felszálláskor, hogyan szálljatok fel, te menj előre, vagy hogyan, ha átkíséred az úton, te karolj belé, vagy ő karol beléd...

2013. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!