Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek miért olyan savanyú...

Az emberek miért olyan savanyúak a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés
Csak bámulnak kifelé az ablakon, néznek a nagy semmibe, vagy az okostelefonjukat babrálják és nem mernek ránézni a másikára. Ha valaki felém néz és visszanézek, rögtön félrekapja a tekintetét, mintha valami bűnt követett volna el azzal hogy rámnézett. Én szeretek új emberekkel megismerkedni, szerintem felemelő érzés, amikor valki ismeretlennel sikerül beszélgetésbe elegyedni, de sajnos erre legtöbbször csak az idős emberekkel, mert az én korosztályom (25-30) nagyon bunkón viselkedik utazás közben, pedig biztosra veszem hogy a többségük valójában nem az

2013. okt. 6. 20:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet meglepő, de én buszon, metrón, villamoson utazva szoktam gondolkozni az adott napról, hogy hogyan sikerült, vagy hogy mit szeretnék aznap csinálni. Látszólag banbán bámulok, de közben rendezem magamban a gondolataimat :)
2013. okt. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
96%

Én például imádok buszozni, minden apró részletet megnézek a buszon, szeretek emberekkel beszélgetni, átadom mindig a helyem, és aki rám néz, arra rámosolygok. Segítek idős néniknek/bácsiknak leszállni, jelzek, ha más megkér, ha valamire én kérek meg valakit, azt megköszönöm neki. Szeretem feldobni az embertársaim napját egy-egy mosollyal. Nem érzem magam "savanyúnak". Vagy bennem van a hiba?


16/L

2013. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
38%

12: nem benned van a hiba, te nagyon jó vagy, és csak így tovább!

Tuti, te boldog családban élsz, és boldog emberek között :)

Olyan jó volt olvasni, amit írtál. Én akár anyukád lehetnék korban, nekem evidens, hogy átadom a helyem az idős, beteg embereknek, kismamáknak, de hogy van olyan nagyon fiatal is, aki így gondolja, a mai világban kicsit meglepő.

2013. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
97%
Nem értettem soha, hogy miért kellene idegenekkel leállni cseverészni. Annál kevés dolgot utálok jobban, mint mikor valami tök idegen ember elkezd kérdezgetni a magánéletemről. Nekem ez nem kényelmes és a legkevésbé sem kellemes. Ettől nem vagyok rossz ember, de nem fogom saját magam egy ennyire kellemetlen helyzetbe hozni csak azért, mert valaki szerint savanyú az, aki a buszon utazik és nem beszélget.
2013. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretnék ismerkedni, beszélgetni korombeliekkel, néhányszor melléjük is ülök, de csak ennyit szólok: szia, szabad? Többet nem merek, amiatt mert az emberek a buszon utaznak, nem pedig ismerkednek, miért zavarjam őket. Legtöbbször marad a telefon, ha nincs semmi érdekes a neten, akkor meg bambulás az ablakon vagy fáradtság esetén alvás (távolsági busz). Nem tudom kit zavarnék és kit nem a megszólítással, senkire nincs ráírva, mennyire szeretne ismerkedni. Mindig mindenhol (nem csak a buszon) fürkészem ki nyitott az ismerkedésre, vagy esetleg ki szemezne velem, de nem értek a testbeszédhez. Ha valakivel összeakad a tekintetem, azonnal másfelé nézek, bátortalan vagyok idegenekkel így felvenni a szemkontaktust. Meg is látszik, soha nem volt még komolyabb kapcsolatom és barátaim sincsenek.
2013. okt. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
A bkv nagyon le tud fárasztani! Nekem középiskolában nem kellett sokat utaznom, elég volt elsétálni a suliig. Ha hetente egyszer-kétszer busszal utaztam, akkor én is vidám voltam és nem értettem, hogy a többi ember miért olyan savanyú. De most, hogy naponta kell tömegközlekednem az egyetem miatt, kb. megutáltam az embereket. Baromi idegesítő tud lenni, mikor reggel álmosan és morcosan felszállok a buszra, amin először azon idegesítem fel magam, hogy tömeg van, minden második ember rátapos a lábamra vagy fellök, aztán kiderül, hogy dugó van és már megint el fogok késni, aztán a villamos is késik természetesen, és minden megállóban 60 ember száll föl szép komótosan, hogy még lassabb legyen az egész, ha szerencsénk van még az eső is esik, minden tiszta dzsuva plusz beázik a cipőm. Ezek után szerintem nem csoda, hogy minden ember savanyú.
2013. okt. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
29 vagyok és utálok bkv-val közlekedni. Kérdező, te nem tudom merre szoktál utazni, de szerintem még nem kereszteztük egymás útját :) Én amennyire csak lehet, ha tehetem elbújok a járatokon, mert csak a csöves, a cé, az alkoholista és a 16 éves iskolakerülő suttyó talál meg. Többnyire agyalok a napi dolgaimon, bevásárlólistán, válaszolok pár kérdésre is gyakorin.. :) Amerre én járok szörnyű emberekkel találkozok, hidd el, velük semmi kedvem beszélgetni, másrészt azért mert össze vagyunk pár percre zárva egy buszba/metróba, még nem szokás ismerkedni. Más ez egy távolsági buszon vagy ahogy egy előző is írta, ha nyaralni megy az ember.
2013. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap 2 órát buszocskázok, ez körülbelül 60 km, a Borsod Volánon, úgyhogy már van egy kis tapasztalatom.


Amúgy meg miért is kéne nekem az embereket bámulnom? Néha persze megnézem, hátha valami ismerős is van a buszon, vagy esetleg észreveszem, hogy valaki le akar szállni.

A headset szinte mindig a fülemben van, kivéve ha cigányok vannak körülöttem, mert egyszerűen nem szeretem mások beszélgetéseit hallgatni, mint amikor Bözsi és Mari néni elmesélik, hogy mit vásároltak... stb. Egyrészt semmi közöm nincs hozzá, másrészt meg unalmas.


Egyébként én is élő ember vagyok utazás közben, csak kicsit elkalandozok a gondolataimban, hogy mi történt ma az iskolában, meg hogy mit fogok csinálni délután...


...ha meg valaki ismerkedni/beszélgetni akar, az jöjjön, szoktam azért figyelni, hátha meglátok egy szép lányt, de szívesen beszélek idősökkel is. Meg csak kulturáltan, ne valami részeg, piaszagú ember jöjjön oda hozzám. Nagyjából ennyi.

2013. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és lemaradt: 15/F :)
2013. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Kb. kéthetente vonatozni szoktam, ritkábban buszozni (városok közt). Amit fontos lenne megérteni, hogy nem mindenki olyan szociális beállítottságú, mint te és nem mindenki szeret ilyen módon ismerkedni. Néhány embernek pozitív élmény ha szociális kapcsolatokat alakíthat ki akárhol, másokat az idegenekkel való csevegés totál lefáraszt mentálisan - én az utóbbi vagyok.

Vannak helyek, helyzetek, módszerek, ahol akár szívesen keresek új ismerősöket, de a tömegközlekedés nálam nem ilyen. Csak el akarok jutni A-ból B-be, lehetőleg úgy, hogy ne zavarjon senki és semmi, ennyi, nem több. Gyakran elfilózok, ábrándozok, agyalok valamin utazás közben - ez kívülről elbambulásnak tűnhet.


Savanyúnak (vagy inkább idegesnek) meg akkor tűnök, ha eleve rossz a kedvem, kialvatlan vagyok, vagy a tömegközlekedési eszköz zavaró tényezőkkel bombáz - visító-üvöltő gyerek, tömegnyomor, bűz, baromi hosszú késés, kallerokkal üvöltöző cigányok vagy nyugdíjasok, és mondjuk emellé az mp3 lejátszóm is lemerült, otthon maradt, vagy eme zajforrások túlüvöltik a zenémet.

2013. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!