Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Civilizáción kívüli pontok...

Civilizáción kívüli pontok létrehozása?

Figyelt kérdés

Magány, esetleg menedék, vagy vészhelyzet céljából építenék lakott területeken kívül, közel, vagy távol eső részekre túlélődombokat.


Ez azt jeleti, hogy felhúznék egy szigetelt könnyűszerkezetes dómot (félkört) kb 4 méteres átmérővel, és az egészet lepátolnám olyan 50 centi földdel, majd megvárnám amíg benövi a gaz.


Elvileg, miután ez megtörtént, a belső tér már csak az enyém. Nagyon kicsi rá az esély, hogy bárki is megtalálja.


Mindig tudnám, hogy az országon belül hol vannak ilyen "bázisaim" valamennyi tartós kaját is betennék, ásványvízet, stb, esetleg valami balatoni strandkukából szervált megragasztott matracot behúznék huzatba, és ez ágyként is funkcionálna. Tehát tudnám hol tudok azonnal aludni ha megyek valahova, vagy valami.


Így nem lenne folyton olyan érzésem, hogy haza kell mennem, vagy napi 2-3 ezreket kell szállásért fizetnem esetleg egy vidéki városban, vagy a balatonon.


Nagyon agyament ötlet? xD



2013. okt. 12. 15:25
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Kis zselés akkut is tennék. Amúgy kiszámoltam (ebbe ne kössön bele senki, mert több hónap munkám eredménye) 10 ezer forintból meglenne egy dóm, és fél nap lenne kiásni az alapját és felhordani földdel. Utána 1-2 hónapot várni kellene amíg teljesen elburjánzik rajta a gaz, és beáll.
2013. okt. 12. 15:26
 2/45 A kérdező kommentje:
Olyanok lennének mint valami pincék, annyi kivétellel, hogy a portyázó cigányok nem járnának oda lébecolni, kutakodni.
2013. okt. 12. 15:27
 3/45 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat vadkempingeztem, és szeretem nagyon. De iszonyatosan fárasztó tud lenni az, amikor az ember mindenét (víz, élelem, ágy, sátor) a hátán hordja. És ha elmozdul, és mondjuk 1-2 emberrel van és egyszerre mozgunk, akkor indulásnál azonnal össze kell pakolni mindent.
2013. okt. 12. 15:28
 4/45 A kérdező kommentje:
Most arra, hogy ez nagyon feltűnő lesz meg nem tudom megcsinálni ugyanazt mondom amit egy erdész ismerősöm. Manapság már az a feltűnő, ha valahol nincs olyan terület, amit ne túrt volna fel az ember, vagy ne csinált volna utat, fákat, vagy valahol ne lenne valamiféle halom, szemét, vagy épület. Szóval egy ilyen kis gazzal benőtt domb szerintem nem lenne feltűnő.
2013. okt. 12. 15:36
 5/45 anonim ***** válasza:

Azért ennyit ásni egy kézi ásóval igen nagy és hosszú meló. Hogy viszed oda az építőanyagot és hogy ácsolod össze ,hogy senki ne vegye észre? Egyáltalán miből lenne a fal? Nagyon hamar lebuknál szerintem.

Aztán ,hogy lenne a bejárat? Ásóval kellene ellapátolni a földet előle?

2013. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Fémvázas szerkezet lesz, ráfeszítve németorszgból hozott hulladék kamionponyva.


A fémvázat 2-3 fordulóban vinnénk oda a barátnőmmel vázas htizsákra kötözve (vagy biciklire fektetve)


A bejáratról igen, le kéne lapátolni a földet, alatta csapóajtó lenne, de lehet, hogy megoldom majd úgy, hogy kap egy "ágyást" az a földdarab, és a növényekkel együtt meg lehet majd emelni (mint egy tálca) és alatta lesz a csapóajtó.

2013. okt. 12. 16:34
 7/45 A kérdező kommentje:
Nagy meló kiásni az tény, de 10 óra csak elég hozzá.
2013. okt. 12. 16:34
 8/45 A kérdező kommentje:
A ponyva iszonyat erősen rá lesz feszítve és le is lesz ragasztva szigetelő (vízszigetelő) szalaggal. A fémváz kupola kristályszerkezetű lesz (3-szögekből áll majd) ez az egyik legstrapább szerkezet a természetben.
2013. okt. 12. 16:38
 9/45 anonim ***** válasza:
0%
Végülis izgalmas ötlet, szerintem vágj bele, még ha illegális is :D. De kellene valaki aki őrt áll,ha jön valaki, mert ha lebuksz miután már ástál egy napot az szívás. Olyan helyen kell csinálni ahol messze van az ösvény ,turistaút, madár se jár.
2013. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Igen, olyan helyre gondoltam.

+ még vannak ilyen hatalmas bokorcsoportok helyenként. Olyan, hogy 2-3 métert be kell mászni szúrós bokrok közé, hogy bemenj a közepébe. Na ilyenekbe is raknék. Ott aztán nem látna meg senki.

2013. okt. 12. 16:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!