Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Civilizáción kívüli pontok...

Civilizáción kívüli pontok létrehozása?

Figyelt kérdés

Magány, esetleg menedék, vagy vészhelyzet céljából építenék lakott területeken kívül, közel, vagy távol eső részekre túlélődombokat.


Ez azt jeleti, hogy felhúznék egy szigetelt könnyűszerkezetes dómot (félkört) kb 4 méteres átmérővel, és az egészet lepátolnám olyan 50 centi földdel, majd megvárnám amíg benövi a gaz.


Elvileg, miután ez megtörtént, a belső tér már csak az enyém. Nagyon kicsi rá az esély, hogy bárki is megtalálja.


Mindig tudnám, hogy az országon belül hol vannak ilyen "bázisaim" valamennyi tartós kaját is betennék, ásványvízet, stb, esetleg valami balatoni strandkukából szervált megragasztott matracot behúznék huzatba, és ez ágyként is funkcionálna. Tehát tudnám hol tudok azonnal aludni ha megyek valahova, vagy valami.


Így nem lenne folyton olyan érzésem, hogy haza kell mennem, vagy napi 2-3 ezreket kell szállásért fizetnem esetleg egy vidéki városban, vagy a balatonon.


Nagyon agyament ötlet? xD



2013. okt. 12. 15:25
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen jó ötlet, én csak tovább fantáziáltam az áramforrással. :D Luxuslyukra vágyni nem így szoktak a csávók... :D :P
2013. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Ez a palackcucc nem is rossz, annyi ötletet adott, hogy bármit fel tudok használni optikai szálként, ha vízet töltök bele :) Pl, akármilyen csövek, csak le kell zárni a végüket.


De akár még pocsolyás világítás is megoldható, de ez már necces.


Hogy az egész cuccot felépítem egy ásott pocsolya alá, a pocsolyát meg áttetsző fóliával szigetelem le (mondjuk lehet, hogy nagyon algásodna, de talán tisztítható) Pár háromszöget meg plexire cserélek, este meg sötétítem, hogy ne világítson ki....


A pocsolya ráadásul idővel körbenőne növényekkel, bokrokkal, így még kevésbé lenne feltűnő a cucc.

2013. okt. 12. 19:53
 33/45 A kérdező kommentje:
Ráadásul normális ember szúnyogtanyába nem mászik be, ez a pocsolya meg az lenne :)
2013. okt. 12. 19:54
 34/45 A kérdező kommentje:

Hát bevallom amúgy nekem a célom ezzel az egésszel a saját területem territóriumom képzeletbeli és valós kibővítése.


Pl ha tihanyba építek egy, vagy akár a biztonság kedvéért 2-3 ilyen szobát, elmondhatom magamról, hogy igen. Tihanyban "is" "élek". És ez tök jó lenne.


Vagy na.... lemegyek egy nyárra a horvátországi "nyaralómba"

2013. okt. 12. 19:56
 35/45 anonim ***** válasza:
0%

a szúnyogok jó védelmi dolgok! :D csak nehogy megegyenek, amikor "kimész"... :P

Inkább egy tó alá kéne építened a bunkert! :D Akkor világítana a tó éjszaka. :P

2013. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Hát, X köbméter víz alá nem merem, mert a végén még éjjel megfulladok, ha átjön a víz + talajvíz is probléma lehet. Viszont mesterséges kistavat simán lehet építeni.
2013. okt. 12. 19:59
 37/45 anonim ***** válasza:
0%
csak, és kizárólag mesterségesre gondoltam. :P
2013. okt. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Ja, de ha túl nagy, megjelenhetnek a horgászok ami megint nem a legjobb.
2013. okt. 12. 20:02
 39/45 A kérdező kommentje:

Vagy odaszoknak emberek, megnézik időnként, stb.


A tavak, patakok vonzzák a túrázókat és van olyan is aki jól körbenéz ha már ott van.

2013. okt. 12. 20:03
 40/45 A kérdező kommentje:
Ja igen :) angliába is akartunk ilyeneket :)
2013. okt. 12. 20:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!