Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Civilizáción kívüli pontok...

Civilizáción kívüli pontok létrehozása?

Figyelt kérdés

Magány, esetleg menedék, vagy vészhelyzet céljából építenék lakott területeken kívül, közel, vagy távol eső részekre túlélődombokat.


Ez azt jeleti, hogy felhúznék egy szigetelt könnyűszerkezetes dómot (félkört) kb 4 méteres átmérővel, és az egészet lepátolnám olyan 50 centi földdel, majd megvárnám amíg benövi a gaz.


Elvileg, miután ez megtörtént, a belső tér már csak az enyém. Nagyon kicsi rá az esély, hogy bárki is megtalálja.


Mindig tudnám, hogy az országon belül hol vannak ilyen "bázisaim" valamennyi tartós kaját is betennék, ásványvízet, stb, esetleg valami balatoni strandkukából szervált megragasztott matracot behúznék huzatba, és ez ágyként is funkcionálna. Tehát tudnám hol tudok azonnal aludni ha megyek valahova, vagy valami.


Így nem lenne folyton olyan érzésem, hogy haza kell mennem, vagy napi 2-3 ezreket kell szállásért fizetnem esetleg egy vidéki városban, vagy a balatonon.


Nagyon agyament ötlet? xD



2013. okt. 12. 15:25
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

Belső kialakításnak egy ilyen például tökéletes lenne:

[link]

2013. okt. 12. 20:12
 42/45 anonim válasza:
0%

Olvastam a korábbi hozzászólásokat, lehet, hogy párat csak megismétlek.


Amit emlegetsz űrtechnológia, talán olcsóbb ha veszel egy leselejtezett Szojuz-t,

és elásod. Vagy lakókocsit.


1) Áramtermelés: úgy, hogy ne tűnjön fel, nehéz. Ha megveszed a területet akkor

kirakhatsz egy 400W-os napelemet is. Anélkül nehéz.


Vannak olyan régi hűtők, amik gázzal működnek, arra kell csak vigyázni, hogy

felül legyen szellőzőluk, ahol ki tud menni. Sőt sok olyan dolog lehet, ami

megy a kempinggázpalackkal, bár lehet, hogy veszélyesek sosem mertem őket

használni.


Azt is megcsinálhatod, hogy felülre beraksz egy távcsövet, és azzal fókuszálod

be a napsugarakat egy napelemre.


2) Levegőztetés: hogy ne tűnjön fel, több 20dB alatti 12cm-es ventillátorral

csináld meg az légáramlatot, vagy jöhetnek az új ventilátor nélküli

levegőfújók, amik feltöltik a levegőt és hangtalanul áramoltatják. Nézd

mindig a légszállítást, mivel a föld alatt van, jó ha 400 köbmétert

átáramoltatsz.


3) Fertőzések elkerülése: jó kérdés


4) Világítás: gyerekjáték, sorba kötött zsebtelepekről, ami fillérbe kerül, talán 50Ft egy,

kapcsolóval bekötsz LED vagy zseblámpaizzókat, vagy keresel valami hasonlót ami tapsra

is működik. Modernebb: veszel 12500Mah-s napelemes töltőket, amikban akku is van és

USB lámpákat használsz.


5) A falakra nem lesz elég a ponyva, mert a giliszta átviszi, ha az nem akkor egyéb

éles orrú férgek. A fal legyen szilárd, vagy használj fém alapú ponyvát. Javaslom

mikor kész az egész szerkezet, betonozd ki inkább alul, felül. Ez nyáron hűvös,

télen meleg. Locsolni kell, mikor kész, akkor hagyd száradni, ehhez vasbeton

szerkezet is kell.


6) Külső veszélyek: csörgőkígyó, szatír és egyéb dolgok, az ajtónak jól kell zárnia, jobb ha

jól meg van emelve a küszöb, és az nagyon síkos sima, lecsiszolod, hogy a hangyák ne

tudjanak bemenni, illetve a gyíkoknak ne tapadjon fel a lába. Kell egy vészkijárat is,

ami lehet egy domboldalon, azzal feldöntöd földet ami ott van. Amúgy a legnagyobb veszély

a nyest, nyúz és borz ami lerágja a fejedet is. Ehhez rakj be egy vadriasztót, általában

autókba és lakókocsikba árulják, egérriasztót is, sőt szúnyogriasztót is. Ezekhez jobb

egy 12V-os akku, amit túltöltöttségvédővel napelemről töltesz vagy a zsákos megoldással.

2013. okt. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

Huh, azért nem hiszem, hogy ennyire rettegnem kellene az erdei állatoktól. De a hangya, pók tényleg probléma lehet. Különösen a magyar darázspók.


Másik: a szatíroktól, stb én is félek, de nem hiszem, hogy pl tihanyban az erdőkben bújkálnának. A városban, faluban is csak azért keresik mindig a parkokat, erdőket az ilyen emberek, hajléktalanok, mert máshol nincs nyugalom és mindenhonnan elküldik őket, stb. A balatonon inkább a part a veszélyesebb.

2013. okt. 13. 00:47
 44/45 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam el az eddigi kommenteket, így előre is elnézést kérek, ha ismétlek valakit.


Az alapötlet nagyon is jó. Okos és helyénvaló dolog élelmiszerből, vízből és egyéb szükségletekből tartalékokat képezni természeti katasztrófa, vagy más baj esetére. Az, hogy az ország számos pontján építs magadnak ilyen bunkereket, szerintem túlzás, már csak azért is, mert rengeteg utánajárást igényel: megvásárolni a földterületeket (még a legelhagyatottabbnak tűnő helyek sem gazdátlanok), számon tartani, hogy hol mennyi kajád van, azoknak mikor jár le a szavatosságuk, karbantartani a bunkereket és a készleteket stb.

Szerintem építs egyet a saját kertedben, gyűjts ott tartalékokat, és esetleg tegyél be kemping ágyat vagy más ilyesmit is.

2013. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
0%
Nézi még ezt a kérdést valaki? Szeretnék kapcsolatba lépni a kérdezővel, de szomorúan láttam, hogy már törölték a fiókját :(
2014. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!