Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Civilizáción kívüli pontok...

Civilizáción kívüli pontok létrehozása?

Figyelt kérdés

Magány, esetleg menedék, vagy vészhelyzet céljából építenék lakott területeken kívül, közel, vagy távol eső részekre túlélődombokat.


Ez azt jeleti, hogy felhúznék egy szigetelt könnyűszerkezetes dómot (félkört) kb 4 méteres átmérővel, és az egészet lepátolnám olyan 50 centi földdel, majd megvárnám amíg benövi a gaz.


Elvileg, miután ez megtörtént, a belső tér már csak az enyém. Nagyon kicsi rá az esély, hogy bárki is megtalálja.


Mindig tudnám, hogy az országon belül hol vannak ilyen "bázisaim" valamennyi tartós kaját is betennék, ásványvízet, stb, esetleg valami balatoni strandkukából szervált megragasztott matracot behúznék huzatba, és ez ágyként is funkcionálna. Tehát tudnám hol tudok azonnal aludni ha megyek valahova, vagy valami.


Így nem lenne folyton olyan érzésem, hogy haza kell mennem, vagy napi 2-3 ezreket kell szállásért fizetnem esetleg egy vidéki városban, vagy a balatonon.


Nagyon agyament ötlet? xD



2013. okt. 12. 15:25
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

ha meg túl vagyok 10 kicsin, és lesz majd pénzem is valamiből, neki lehet látni ekkoráknak :D ausztriában, a hegyekben, terepjáróval, kisbusszal :D


[link]

2013. okt. 12. 18:54
 22/45 A kérdező kommentje:

Nekem amúgy van egy problémám, kérdésem :D


Nem tudom hogy oldjam meg a fűtést, szennyvízet, áramot, levegőztetést.


Főleg, hogy tökéletesen el akarom rejteni az egészet.


Szennyvíz talán még működhet úgy, hogy ások egy iszonyat hosszú csövet, a dombtól, a végét meg egy föld alatti pöcébe vezetem :D De, hogy tiszta vízem honnan lesz? Meg áramom, meg fűtésem? (füst nélkül) az már nagyon jó kérdés. Szellőztetés is kell, az mondjuk megoldható rejtett csövekkel, mondjuk úgy csinálom meg a csöveket, mintha bokorgallyak lennének.


Jó lenne ha bejutna természetes fény is. Gondoltam barna üvegtéglákra amiket berakok közvetlen a bokrok alá pl.

2013. okt. 12. 18:57
 23/45 A kérdező kommentje:
Jó nem muszáj így belakni, elég az is, hogy bent van egy matrac meg valamennyi kaja aztán ott el lehet csövezni, de király lenne mondjuk ha lehetne fürödni is, meg télen is le lehetne ezekbe menni :)
2013. okt. 12. 18:59
 24/45 A kérdező kommentje:
Meg pl wcre kell mennie az embernek akkor kimászik a dómból, aztán ..... :D szóval
2013. okt. 12. 19:00
 25/45 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerű! Ez nem probléma...

A világítást semmi esetre sem üvegtégláznám, mert ha esete bent világítasz, akkor kint látják! A bokrok alá tett barna üvegtégla meg semennyire sem lenne elég neked odalenn... :D

Csak, és kizárólag belső megvilágítást alkalmaznék, a "titkosság miatt". (ledek, nagy élettartammal) (az áramról később) :D


A wc, zuhany dolog már macerásabb, de azt úgy oldanám meg (alapból domboldalt építkeznék, kevesebb földmunka, és a vízfolyás miatt is), hogy az eső vizet egy kis "patakba" gyűjteném, amiből lenne egy "leágazó" szakasz, valami hatalmas tartályba, ami a "ház felett" (a domb felső részén) lenne elhelyezve. Ebből lenne nyomás, amit csak meg kell tisztítani. A víztisztító berendezés teljesen halk, meg "titkos" lehet a föld alatt, de az egy külön szobát igényelne.

A wc elvezetést a domb-ból fakadóan, és a patakhoz kapcsolódóan, simán "kivezetném" a természetbe.


A fűtést is árammal oldanám meg, elvégre az nem "füstöl". :)


És akkor az áramforrásról: gravitációs generátor!

Egy hatalmas homokzsák, amit kézi erővel felhúzol a kupolád tetejére, és ahogy lassan "zuhan" (ereszkedik), sok áttétes megoldással termeli az áramot. Padlófűtés, világítás, meg a víztisztítóhoz, (esetleg forraláshoz, kajafőzéshez is).


Persze ez brutális méretű lenne, hogy mindezt az igényt kielégítse, de ha már csinálod, akkor legyen fullos! :D

2013. okt. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

Jaja, amúgy én is domb (hegyoldal)ra gondoltam.

[link]


Csináltam egy tereprajzot a rejthetőségről.


A víztartály nem rossz ötlet, szabványos raklapos folyadéktartály tökéletes lenne. Ez a gravitációs generátor is iszonyat jó ötlet, de van erre működő gyakorlati példa amúgy?


Természetes fény mindenképp kellene, ha másképp nem, akkor vastag optikai szálakkal fogom megoldani. Amúgy van erre egy nagyon jó példám, kívülről jól rejthető szerintem, belül iszonyat sok fényt ad:

(mármint bevilágító)

Szerintem ez jó lenne, csak szúrós bokrokat kellene fölé telepíteni.

[link]

2013. okt. 12. 19:28
 27/45 A kérdező kommentje:

A legjobb energiaforrás szerintem a pb gáz, de sajnos zárt térben nem használható.


Viszont 1-1 fürdés erejéig tökéletesen fel tudná melegíteni az átfolyó vízet. A kiengedett forró fürdővíz pedig be is fűtené egyben a teret, szóval fürdés után jöhetne az alvás.


Patakelterelésre én is gondoltam már, de, hogy ne legyen feltűnő, inkább csővel oldanám meg, de egyébként kutat is lehet fúrni, csak jó sok pvc cső kell, meg belepumpált nagynyomású víz, ami fellazítja a földet.

2013. okt. 12. 19:34
 28/45 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Az optikai szálas fényforrás jó ötlet, egy ilyennel megspékelve.

Bár az elhasználódás kérdése fennáll, mert ha bekoszosodik az üveg felülete (vagy az optikai szálad), akkor eléggé csökken a hatékonysága.


http://www.youtube.com/watch?v=ae8lqef1Q3g

ez sajnos kép, de látszik, hogy valaki költött rá rendesen... :D


Itt egy "szabadfelhasználású" megoldás:

http://www.youtube.com/watch?v=xgkINUcvsqw

2013. okt. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

A kútfúrás nálunk nem volt "macerás", szerintem azt nagynyomású víz nélkül is megoldható!


Egyszerű kuttyogós megoldás (egy cső, aminek a vége egyirányú (felfele húzáskor, lefele zár) mozgáskor zárja a benne lévő gumilapot, és az alatta lévő földet meg csak simán folyóvízzel puhították. Az lassan belement a tartályba, amit kihúzva kiöntöttek, és lassan, de biztosan volt végeredmény. :D


(ez jobb ötlet, mint az eső, mert tiszta vizet kaphatsz (én megiszom a kerti vizet is ha úgy alakul :D))

2013. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Hát, inkább maradnék valami bika akkumulátornál.

Nem rossz amúgy. De egyenlőre lehet, hogy nem bonyolítom így meg. Elsőre csak legyen egy "kutyaólam" valami különös helyen, ahova az ember el se tudná képzelni, aztán onnan továbbgondolom. (tihanyba pl tök fasza lenne :) )

Gondolj bele, lemész egy hétre, a boltban vásárolsz, sétálsz, olvasol, pihensz, és a fene se gondolná, hogy egy földbe ásott kis szobában élsz közben.

2013. okt. 12. 19:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!