Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valakivel megbeszélsz egy...

Ha valakivel megbeszélsz egy időpontot, hogy mikor/hol találkoztok, bunkóság rákérdezni előtte, hogy biztos jön-e? Te megkérdezed?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy volt, sokszor, hogy megbeszéltem valakivel, hogy X helyen 3kor taalálkozunk. Mondták oké. De sokszor előre beszéltük le. Mondjuk Ma szombat, és akkor Hétfőn találkozunk 3kor ott.

És eljön a hétfő, elmegyek, sehol senki, felívom, hogy késik-e mire: "ja, ma van hétfő? Úúú elfelejtettem/Közbe jött valami/meg gondoltam magam...:F"

És ezt nekem nem mondta meg, mégis honnan tudhattam volna?


Másik eset: Ezek után hogy párszor megcsinálta velem pár ember, előtte rákérdeztem mindig, hogy "Akkor jössz 3re, indulok, Te is?" És volt, aki fel volt háborodva, hogy "meg ígérte nem? Akkor mit hívogatom!"


Most mi a teendő? te rákérdezel ilyen dolgokra 2x is, ha már levan beszélve valami, hogy biztos jön-e?

Bunkóság tőlem, ha lebeszélem valakivel, hogy holnap után 3kor találkozunk, és holnapután felhívom 3 előtt, hogy biztos jön-e?



2014. jan. 11. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ravaszkodj kicsit. Ne úgy hívd fel aznap, hogy biztosan jöne, hanem mondj valami ilyesmit "sajnos egy picit később tudok csak odaérni, tehát 15:00 helyett csak 15:15-re, gondoltam szólok előre, hogy ne várj ott feleslegesen" és akkor nem lesz senki felháborodva a megerősítés miatt, hanem még hálásak lesznek, hogy nem váratod őket.
2014. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*jön-e, nem jöne*
2014. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Aki mindig ott van a megbeszélt időben, vagy ha nem tud jönni vagy sokat késik, akkor magától felhív engem, azoknál nem szoktam rákérdezni, mert azok megbízhatók.


Akik már párszor megcsinálták, hogy fél órát késtek avgy nem jöttek és nem szóltak, azoknál rá szoktam kérdezni, hogy jönnek-e.

2014. jan. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!