Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért célja a TVnek agressziór...

Miért célja a TVnek agresszióra nevelni az embereket, fiatalságot? Csak a verekedést és ordibálást látom ezekbe a "sikeres" műsorokba az RTLen TV2ön!

Figyelt kérdés

Nem nézek TVt de már kíváncsiságból megnéztem, hogy miért olyan nagy téma a suliban az éjjel nappal budapest meg a másik a v2ön amire nem emlékszem a nevére.

Már a beharangozóban kiabálást, és veszekedést láttam, de azért elkezdtem nézni, Hát 20 per4cél tovább nem bírtam már fájt a fejem tőle, mert annyit láttam az egészből, hogy x mennyiségű ember összeveszekedik, hogy "mi közöd van hozzá heee? Te ki vagy hogy bele szójááá? Szííít verem a pofááád!"


Úgy tudotam a nika show már évek óta nem megy...


Olyan erőszakos agresszív nő karakterek vannak abban benne, hogy a férfiak megirigyelhetnék!


Borzasztó. És ezt nézi a fiatalság, akikből lesznek a felnőtt emberek, akiket még lehet 1 szinten befolyásolni, hogy milyen emberek legyenek öreg korukra.


Miért célja a TVnek, hogy itt agresszív idegbeteg emberek éljenek későnn? Miért jó neki, hogy 10-20 éven belűl itt mindenki úgy beszéljen, hogy "Há' kirúgom a kezedből a telefont! Ki vagy te???" ? Miért kell elmebeteg erőszakos embereket nevelni?



2014. márc. 27. 20:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem a tv-t hülyülnek meg az emberek, mégpedig azért, mert akinek van esze eleve nem is nézi az alja műsorokat.
2014. márc. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt ember, ha van egy kis esze és tapasztalata, mindezt nagyon jól tudja. De mi a helyzet a gyerekekkel, fiatalokkal? Akiket a legkönnyebb még befolyásolni. Nekik nincs ott 24 órás szolgálatban egy felnött, hogy elmagyarazázza, mi az értékes, mi az értéktelen.


Ez így nem teljesen igaz, hogy a médiának semmi felelőssége nincsen, és mindenki maga figyeljen oda, hogy mit nézzen, vagy mit ne nézzen!

2014. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A médiának semmi felelőssége nincsen. Be kell tartania az idősávokat, és ki kell írnia, hogy a te felügyeleted mellett ajánlott tévézni a gyereknek. Aztán már rád kell mutogatni. Nem állítom, hogy nem neked kell elsősorban odafigyelni a gyerek tévézési szokásaira, de attól még a műsorrendé a vétó.
2014. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Pont ez a szemtelenség, amit írsz. A cigarettásdobozra is ráírják, hogy a dohányzás káros és halált okozhat, majd verik a mellüket, hogy a felelősség onnantól kezdve már egyedül a miénk! A nagy fenéket.
2014. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A közízlés igenis formálható, és ha folyamatosan a szenny megy a csatornákon, az átlagember ahhoz fog szokni, és azt fogja igényelni, mint a cigit vagy drogot. Felelős a média. Jogilag lehet, hogy nem, de morálisan nagyon is!
2014. márc. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A fő áramú mádia a hatalom kezében van. Az agresszív műsorok túlsúlyának egyik oka: félelemben tartani az embereket és bizalmatlanságban, egymás iránt a célból, hogy bomlasszák az emberiséget, minél kevésbé tartsanak össze. Így könnyebben uralkodnak az emberiségen. Mármint a maroknyi hatalmi elit. Persze ez csak az egyik eszközük a sok közül, és még csak nem is a legsúlyosabb, sajnos...


Ismered az ókori mondást, ami a római császároktól származik? "Oszd meg (a népet), és uralkodj (rajtuk)"...

2014. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kihagytam az előbb egy másik fontos okot: a népbutítást. Hasonló célból.


(Evvel nem azt modnom, hogy OLYKOR ne lenne hasznos feszkólevezető valami agresszív film nézése... sőt, inkább, mint egymáson.)

2014. jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Aki fogékony a népbutításra, az megtalálja a rossz, de számára követhető példát TV nélkül is, aki pedig különbséget tud tenni a TV és a valóság között, az nem fog elhülyülni a média miatt."


Inkább indirekt módszert érdemes feltételezni: ha a tévé túl kevés értelmes műsort ad, akkor nem lesz elegendő jó példa (elgondolkodtatás, agytorna, katarzis, lelki felelmekedés, lelki tartalmak feldoglozása és annak módjai, az EQ, IQ fejelsztése, stb) az emberek előtt, legalábbis ennyivel kevesebb lesz...


Ennél fogva indirekt módon igenis neveli a társadalmat, befolyásolja a társadalmat a média: a tömegmédia negatívan.

2014. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!