Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire fontos számodra,...

Mennyire fontos számodra, hogy internetes felületeken milyen helyesírással nyilvánul meg valaki? Befolyásol?

Figyelt kérdés
Fórumokban, gyakorikerdesek.hu-n stb. sokszor látni olyan kérdést, hozzászólást, amely tele van hibákkal, elírásokkal.

2014. ápr. 6. 06:39
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon zavar, félreérthető, NEM lehet emiatt a tartalomra figyelni. Van persze amikor egy véletlen betűelütés becsúszik , de az látszik rajta.

Viszont az is nagyon zavar, hogy nem lehet utólag javítani sok helyen (gyakszin se).

Az fb-n viszont lehet(ne) de nem teszik sokan.

2019. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az az alap, ha már másoknak írok ki, hogy megtisztelem azzal őket(magamat is) és magamat se járatom le.
2019. szept. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Ee
2019. szept. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Engem zavarnak a helyesírási hibák. A legnagyobb veszélyt abban látom, hogy a fiatalabbak megtanulják egymástól a rossz írásmódot, rögzül bennük a helytelen szókép, és egész életükben igénytelenül írnak. Ezért tartom fontosnak a javítást, még ha sértődés is van belőle.
2019. szept. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Elütés meg autocorrect nem zavar, a nyelvtani és helyesírási hibák igen
2020. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

A röviditések, gyorsíràs, lazasàg, ékezetelhagyàsok mobillal, elütések, abszolut nem zavarnak

De az alapmüveltség hiànya pl.:

"Teccel", "tuttam", "úcca", birtokviszonyban fiuk helyett "fiúk", vagy milyen helyett "mien", 5-én helyett 5.-én, 5-es helyett 5.-es, és ez utóbbirol még itt osztottàk az észt, hogy ugy helyes hogy 5.-es. Hàt nem éppen.

Szóval aki àltalànos iskola szinten sincs, attol szerintem az életben sem lehet sokat vàrni.

Társkeresön arra, hogy teccel, én nem tudom milyen emberek azok, akik vàlaszolnak, és mekkora paraszt írhat így, akinél az íràs alapja sincs meg. Kb ez a "kö kola?"szint. Ilyenkor én màr az embert minösitem nem is az íràsàt.


De amikor meg belémkötnek (hiàba írom hogy külföldi a billentyüzetemen hiànyoznak magyar karakterek pl nincs hosszu ü es ö betüm sem, vagy gyorsan akarok írni, nem pedig kivárni minden karaktervàltàst), Kb azok sem jobbak az íràstudatlanoknàl, akik nem tudjàk megkülönböztetni a gépelés miatti íràshibàkat a nyelvtani hibàktól. Ez utobbiak böven jobban irritàlnak, mint az alapbol íràstudatlanok, akikröl fentebb írtam.


Szóval az egy dolog, hogy vki olyan sötèt, buta, paraszt, hogy àltalànos iskolai szinten sem tud írni, lefàraszt csak, hogy még egy hülye, de lapozok tovàbb. Viszont amikor vki keveri a gépelési hibàkat a nyelvtani hibàkkal, és nagy mellénnyel osztja az észt, az màr egyenesen irritàl.

2020. ápr. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Ha valakinek a helyesírása ellenére tartalmilag rendben van az írása, tehát értelmes gondolatokat közöl, akkor elnézem (ismerek ilyen embereket)


Ha valaki alapból nem túl értelmes, mondhatni sekélyes szövegeket ír, akkor azon erōssen ront, ha mindenek tetejében még helyesírási hibái is vannak.

2020. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Barackoshányás ***** válasza:
100%
Nagyon zavar. Persze nem az elütés, még a vesszőhiba se feltétlenül, azoknál én is elbizonytalanodok néha, de ha az illető egyszerű szavakat is elront, az kiakasztó. Nálam van néhány szó, amiket szigorúbban veszek, ilyen például a muszáj, mindig/nyilván, egyelőre-egyenlőre és nem csak- nemcsak. És igen, barátoknál is zavar, ha nem írják jól, a lelkem egy kis darabkája mindig belehal.
2020. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!