Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire fontos számodra,...

Mennyire fontos számodra, hogy internetes felületeken milyen helyesírással nyilvánul meg valaki? Befolyásol?

Figyelt kérdés
Fórumokban, gyakorikerdesek.hu-n stb. sokszor látni olyan kérdést, hozzászólást, amely tele van hibákkal, elírásokkal.

2014. ápr. 6. 06:39
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

a hibákkal személyes többlet kerül a szövegbe

nem lenne jó, ha kimondottan rá mennének cenzúrázni

így jobban átmegy kivel áll szemben az ember

és valahol személyi szabadság még az elírás is

2014. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
15%
Remélem ez a sok tökéletes, nyelvtantudós, stopperral méri azt is, hogy hány percig ül a WC-n, nehogy aztán ne úgy legyen ám
2014. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

a sok béna írni nem tudó is ki lenne szerintem ha hozzá meg úgy beszélnének, pl. hogy "gyüssz má?"


szóval vissza lehet fogni

2014. ápr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

#21, ha még ennyiről lenne szó, amit te írsz, igen, a személyes többlet megőrzésén vagyok én is, nem csorbításán annak, de ez túlmegy a tolerálhatón, messze túl, nézz már körbe 1x-2x.

#22 a hülyék alatt például téged értettelek. Egyáltalán nem érted miről szól ez a kérdés. Annyi baj legyen.

2014. ápr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
96%

Tessék. Ha igényem van arra, hogy helyesen írt magyar szöveget olvassak, máris " jajj ti tökéletesség szobrai".

Én kérek elnézést.

2014. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

"igényem van arra, hogy helyesen írt magyar szöveget olvassak"

Akkor járj könyvtárba, ne egy névtelen fórumra ahol 0-200 IQ-ig bárki írhat

2014. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
hát de akérdés arról szólt, hogy befojásol e a hejesírása másnak?
2014. ápr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
85%

Igen, nagyon zavaró és befolyásol. Olvastam itt többektől, hogy az más, ha siet az illető, gyorsan kell írnia, mert amúgy érdekesnek találta azt, amihez hozzászólt. Nos, ez nem mentség semmiképpen. Aki tud helyesen írni, az akkor is tud, ha siet, mert ismeri a szó írásának módját, alapból nem kell rajta gondolkodnia, szóval jön magától. Ha nagyon siet, ne internetezzen, várja meg, míg ráér, jegyezze fel magának, hol, mihez akart hozzászólni, és térjen vissza oda később, amikor már több ideje lesz rá. Az sem kifogás, hogy a tartalom a lényeg, úgyis megértik, mit akar mondani. Ha így lenne, akkor sehol sem számítana a helyesírás, mert hellyel-közzel meg lehet érteni a rosszul írt szavakat, mondatokat is. Sajnos a digitalizáció magával hozta azt is, hogy egyeseket sem az nem érdekel, hogy másokat megtiszteljen azzal, hogy igényesen ír számukra, zökkenőmentessé téve az olvasást, de még az sem érdekli őket, hogy róluk milyen kép alakul ki az olvasóban. Sőt még az sem, hogy sokan bosszankodnak majd a hibáikon. Ez érdekli őket a legkevésbé. Pedig mostanában azt lehet mondani, a hibák feletti bosszankodás általánossá vált. Engem ki lehet zavarni velük a világból. Bosszant a szleng, a rövidítések, az ékezetek nélkül való írás,a stilisztikai, fogalmazási hibák, a helytelen szórend, mert hibák tömkelegét látva sem tudom megszokni azt, hogy ezek ennyire megszaporodtak. Azt tapasztalom a magam környezetében - magamat is beleértve -, hogy akik szépen, helyesen írnak és fogalmaznak, azok a való életben beszélni is ugyanilyen szépen tudnak. Kerülik a szlenget, nem káromkodnak, választékosan és finoman szólnak másokhoz. "A stílus maga az ember." - osztom ezt a gondolatot. Pl. én be se megyek olyan boltba, ahol hibás a cégtábla, hibás a szórólapjuk.

A helyesírás nyilvános ajánlólevél, ami nem mindegy miről tanúskodik. Én igenis, ha hibákat találok, ha nagyon zavaró, tehát egynél több van a szövegben, akkor szóvá teszem, de természetesen nem sértő módon, csak jelezve a problémát. Mert hisz azzal van gond, nem a személlyel, akit történetesen nem is ismerek. Ha senki nem mer szólni ilyenkor, akkor azt a benyomást keltjük a szöveg írójában, hogy minden jó, hibátlan az írásában, és így esély sincs arra, hogy javíthasson. Kötekedni, bántó módon rávilágítani a hibákra azonban már átlép egy határt.

2019. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Ha a elírások értelmezhetetlenné teszik, akkor max visszakérdezek, hogy mit szeretett volna írni, vagy a kiírásában ez meg az a szó pontosan mit szeretett volna lenni.


Amúgy a tartalmára figyelek oda.


Mivel nem vagyok tanár és én is vétek helyesírási hibákat (külföld miatt), nem nagyon javítgatom.


Szerintem nem válik valaki attól értékesebbé, hogy valakinek odaírja, hogy a muszáJ-t nem LY-al írják.


Sőt, ilyenkor meg van bennem az érzés, hogy esetleg kevésnek érzi magát, értéktelennek, de ezzel egy kicsit meg tudja cáfolni a gondolatát, azzal, hogy ő igenis tudja, hogy kell helyesen írni, a másik meg nem.


Amit én nem szeretek, ha valaki egy kiírás tartalmára nem is reagál csak elkezdi javítgatni a megosztóját.

2019. máj. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
49%

vmennyire fontos. pl. nem árt, ha vki nem ír olyanokat, hogy "muszáLY", de az a tapasztalatom, hogy általában azok vannak rápörögve a témára, akik imádnak kötekedni és képtelenek értelmezni egy 5 soros szöveget, egyedül helyesen írni tanultak meg úgy-ahogy, és erre a rohadt büszkék.

nem beszélve arról, h aki az internet korában fórumokon csupa irodalmi stílusban megírt, rövidítésektől mentes szövegeket akar, az rohadtul el van tévedve, és ajánlom, hogy inkább járjon könyvtárba.

2019. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!