Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire fontos számodra,...

Mennyire fontos számodra, hogy internetes felületeken milyen helyesírással nyilvánul meg valaki? Befolyásol?

Figyelt kérdés
Fórumokban, gyakorikerdesek.hu-n stb. sokszor látni olyan kérdést, hozzászólást, amely tele van hibákkal, elírásokkal.

2014. ápr. 6. 06:39
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
94%
Ha valaki segítséget akar, tegye fel normálisan a kérdést, ennyi!:)
2014. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
91%
A helyesírás nagyon zavar, az első szónál tudom, hogy mennyire okos/hülye az illető...
2014. ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
96%

engem pl sírba visz az olyan, hogy "mien"

meg pl pósta

meg teccik


és nem azért mert én hú de művelt lennék, hanem hogy ennyire alapokat nem tudni, az már valahogy a mélyen szánalmas határon is túl megy de iszonyatosan és még vicces sem tud lenni, csak irritáló


de nem teszek róla megjegyzést, megteszik mások helyettem, nekem már felesleges.

2014. ápr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
*és kint akarna tanulni...
2014. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
86%

Engem nagyon zavar. Persze nem az, ha valaki egy két szót véletlenül félregépel. Az az irritáló, amikor valaki olyan szöveget ír, ami tele van súlyos hibákkal.

Egyik ismerősöm nagyon szereti a motorokat. Pont a minap beszéltünk, és akkor mondta, hogy ő még motort se vesz olyan embertől, akinek tele van hibákkal a internetes hirdetése.

Alapvető inteligencia az, hogy valaki ismeri-e annyira az anyanyelvét, hogy - akár internetes felületeken - helyesen és választékosan tudja magát kifejezni.

Én magam próbálok helyesen írni, persze van, amikor félregépelek egy szót, de igyekszem odafigyelni az ilyesmire.

2014. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
96%
Emberek, olyan a mesében sincs, hogy jajj, sietett a szentem, ezért írt orbitálisan helytelenül. Ez nem lehet kifogás. Attól, hogy sietek, még nem lesz a milyenből mien, a muszájból ly, a lyukból juk, és sorolhatnám.
2014. ápr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
10%
Jajj ti, tökéletesség szobrai...
2014. ápr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Engem zavar,de nem szoktam kioktatni senkit.
2014. ápr. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
97%
Kezdek besokallni. Amit csak lehet vagy valaha is megfordult emberi fejben, hogy külön is lehet írni, azt ezen az oldalon külön írják! Egyedül este jön valami kis értelmiség, a többi idősávot agyonképzett háztartásbelik és gyerekek töltik ki (akik jövője miatt komolyan aggódom). Van, hogy végig sem kell mennem a főoldalon az akutális kérdések listáján ahhoz, hogy 6-7, nem kis hibát találjak. Egyszerűen sok. Maga a platform jó, az elképzelés üdvözítő, de ez a színvonal vállalhatatlan. Simán lehetne ez egy olyan hely, ahol arra kapacitálják a kicsiket, hogy írják le normálisan kérdáseiket, nem, nem kell sehova sietni és a billentyűzetre sem kell fogni - akkor íródnának ki a kérdéseik, nem csak a kérdés rövid és hasonló moderációs okosságok léteznének. A nyelvtudatlanságuk miatt önérzetes felnőtt hülyék száját is be lehetne tapasztani, ha nem is minden választ, de a kérdéseket alávetni egy humán szűrőnek és akkor kiírni, ha helyes, addig visszadobni. Kijavítani vagy kijavíttatni. Sokat, tényleg sokat dobna az oldal színvonalán. Valahogy senkinek sem igénye ez... Ehelyett a moderáció veszettül töröl minden kérdést, ahol valami érdemi alakulhatna, persze önérzeti alapon. De ez már egy másik téma. Kapacitás meglenne a jobbításra, igény nincs. Mások a célok, erre meg valahogy "nem futja". Siralmas.
2014. ápr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!