Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A legtöbb kapcsolatot az...

A legtöbb kapcsolatot az alkohol hozza össze?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasni, hogy ha valaki félénk, akkor mondják neki, hogy igyál néhány pohárral, hogy megjöjjön a bátorságod, illetve a szórakozóhelyen is isznak az emberek az ellazulásért. Meg olyat is olvasni, hogy valaki azt írja, hogy munkahelyi bulin berúgtunk, egymásnak estünk, és azóta együtt vagyunk.


Ez azt jelenti, hogy az emberek nagy többsége önértékelési problémás, szorongó, stb. és csak az alkohol segítségével tudja levetkőzni a gátlásait, enélkül nem is lépne? Az alkohol a társadalom egyik fő alappillére, ami nélkül nem menne a dolog?



2014. ápr. 22. 22:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát aki az alkoholba menekül, az úgy is jár. Amúgy ezek a buli barátságok nem igazi barátságok.
2014. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Nagyjából jól látod a dolgot szerintem. Az alkoholnak fontos szerepe van mindenféle összejövetelen hogy ellazítsa picit az embereket. Persze ehhez nem elég pusztán az alkohol.
2014. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nem mindenki igy ismerkedik, persze aki félénk annak esetleg nem árt mert tényleg bátrabb lesz az ember de sok embernek nincs ilynere szüksége megy enélkül is. Manapság legalább annyi szerelem indul interneten mint bárhol máshol, na hidd el akkor nem isznak az emberek, mégis sok kapcsolat, házasság indul netes társkeresön.
2014. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Itt olvasgatva a kérdéseket nekem eléggé úgy tűnik, hogy alkohol nélkül jóval kevesebb kapcsolat jönne össze, ami nem fest jó képet rólunk. El kell kábítani magunkat, hogy kapcsolódni tudjunk más emberekhez.
2014. ápr. 22. 22:27
 5/17 A kérdező kommentje:

Persze, alkohol nélkül is összejön sokaknak, de az arányok az érdekesek. Nekem az a benyomásom, hogy a kapcsolatok túlnyomó részében legalábbis a kezdeti szakaszban szerepet játszik az alkohol, illetve az alkohol kell, hogy a kezdeti önbizalmat, az első kapcsolatokat, tapasztalatokat megszerezze az ember, és utána már megy alkohol nélkül is.


Szóval úgy pontosítok, hogy az első élmények megszerzéséhez az esetek többségében alkohol kell a legtöbb embernek, nekem így tűnik.

2014. ápr. 22. 22:30
 6/17 anonim ***** válasza:
Ebben lehet valami. 2 nagy szerelmet, illetve komoly kapcsolatom is úgy indult, hogy piás állapotban ismerkedtünk meg. Évekig együtt voltam mindkettővel. Helyzet adja az ismerkedést, márpedig sok ember bulin, társaságban ismerkedik össze, annak pedig része az alkohol. Én nem látom ezt olyan egetverő problémának. Más közegben is ismerkednek emberek, pl. sport közben, iskolában, munkahelyen: ugyanakkora az esélye ott ismerkedni mint piás helyen.
2014. ápr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
könyörgöm ne abból indulj ki amit itt olvasol. Nem ez a való élet, föleg nem ez a szerelem szex topic. Itt rengeteg ember kamuzik.
2014. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én intoleráns vagyok az alkoholra, nincs hozzá emésztőenzimem. Szóval én anélkül ismertem meg minden ismerősömet.:)
2014. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Engem igazából az zavar, hogy nincs olyan társasági összejövetel, ahol ne játszana szerepet az alkohol, és így aki nem alkoholizál, annak jóval nehezebb dolga van.


Ugye szokták mondani, hogy a részeg emberek viccesek, kivéve ha te vagy közöttük az egyetlen józan, mert akkor inkább bosszantóak.


Szóval józanul nem sok értelme van alkoholizáló bulikba menni, másfajta viszont nincs, mert a buliknak, a szórakozóhelyeknek része az alkohol.


Nincsenek alkoholmentes szórakozóhelyek, ahova azok járnának, akik nem isznak. Ez a probléma. Vagy iszol, vagy megnehezíted a saját dolgodat az ismerkedés terén.

2014. ápr. 22. 22:45
 10/17 anonim ***** válasza:

" nincs olyan társasági összejövetel, ahol ne játszana szerepet az alkohol, és így aki nem alkoholizál, annak jóval nehezebb dolga van."


??? Mi a 2 dolog közt az összefüggés?

Én sosem éreztem, hogy nehezebb dolgom lenne, mért lenne?

2014. ápr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!