Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A legtöbb kapcsolatot az...

A legtöbb kapcsolatot az alkohol hozza össze?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasni, hogy ha valaki félénk, akkor mondják neki, hogy igyál néhány pohárral, hogy megjöjjön a bátorságod, illetve a szórakozóhelyen is isznak az emberek az ellazulásért. Meg olyat is olvasni, hogy valaki azt írja, hogy munkahelyi bulin berúgtunk, egymásnak estünk, és azóta együtt vagyunk.


Ez azt jelenti, hogy az emberek nagy többsége önértékelési problémás, szorongó, stb. és csak az alkohol segítségével tudja levetkőzni a gátlásait, enélkül nem is lépne? Az alkohol a társadalom egyik fő alappillére, ami nélkül nem menne a dolog?



2014. ápr. 22. 22:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
írtam: "a részeg emberek viccesek, kivéve ha te vagy közöttük az egyetlen józan, mert akkor inkább bosszantóak. "
2014. ápr. 22. 22:54
 12/17 A kérdező kommentje:

"Én sosem éreztem, hogy nehezebb dolgom lenne, mért lenne?"


Illetve erre volt a felvetés, hogy vannak, akiknek alkohol nélkül is megy, de az emberek többsége szorongó és önbizalomhiányos, és alkohol nélkül nem kezdeményeznének.

2014. ápr. 22. 22:55
 13/17 anonim ***** válasza:

12: Csak ezek a felvetések csak felvetések és nem igazságok. Te pedig nem mondtad meg, NEKED mik a problémáid a helyzettel, hanem csak mondtál nem a saját problémáidat jelentő felvetéseket.

Nos?

Mi a TE problémád a buliban és az ismerkedésnél?

2014. ápr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Az, hogy nekem sincs elég önbizalmam odamenni leszólítani, és nem is alkoholizálok egyáltalán. Szóval én sem vagyok kivétel, hogy valami lökés kellene, viszont nem biztos, hogy el akarok kezdeni inni csak azért, hogy eléggé ellazuljak a megszólításhoz.


Más utat viszont nem látok, mivel nagyon sok éve ez van, hogy az elutasítástól való félelem miatt nem is próbálkozom egyáltalán. Ezért merült fel bennem a topiknyitó kérdés, hogy az alkohol hozza-e össze a legtöbb kapcsolatot, és aki nem alkoholizál, az kicsit maga alatt vágja a fát.


Ismétlem: átlagokról beszélünk, nyilván sokaknak enélkül is összejön, de ha az alkoholfogyasztási szokásokat nézzük, akkor elég egyértelmű, hogy a legtöbb társasági ismerkedős helyen az alkohol a szükséges ellazító eszköz.


Szóval a dilemmám az, hogy elkezdjek-e inni én is, hogy így magamnak is megkönnyítsem a kezdeti akadályok leküzdését. :)

2014. ápr. 23. 07:49
 15/17 anonim ***** válasza:

Ez egy mentális probléma, ami el lehet fedni az alkohollal, de attól még megmarad. Inkább menj mentálhigiénés foglalkozásra!

Nekem semmi problémám nincsen evvel, és hidd el, hogy még nagyon sokaknak nincsen!

Attól, hogy sokaknak van, tehát népbetegség, attól még nem fog egészségesnek számítani. Fogszuvasodása pl. az emberek 99,5%-ának van/volt valaha, és ettől még betegség az.

2014. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
63%
Én voltam már úgy, hogy tök józanon lettem bemutatva egy ittas társaságnak, mégsem volt velük semmi problémám, azonnal szóba elegyedtünk. De szintén szín józanon is ismerkedtem már meg emberekkel. Kicsit azt érzem kérdező, hogy mivel te nehezen teremtesz kapcsolatot másokkal, irigykedsz azokra, akiknek ez jobban megy- akár piásan, akár anélkül. Te meg épp ezért arra keresel igazolást, hogy a részegen kialakított kapcsolatok csökkent értékűek, mondhatni savanyú a szőlő. Tök mindegy, hogy részegen vagy józanon ismerkedsz-e meg valakivel. Aki nem tud kapcsolatot teremteni, nem tud kommunikálni, annak részegen se megy.
2014. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Sőt, akinek egyébként nem megy a jópofizás, és alkohol hatására megpróbálkozik vele, az rosszabb, mint ha csendben maradna.

Az alkohol nem ad neked határozottabb fellépést és jobb dumát, csak a gátlásaidat tünteti el.

2014. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!