Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az embereknek mindig az a...

Az embereknek mindig az a bajuk, hogy nem elég őszinték velük, de amikor meg azok, akkor az a bajuk. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Mostanában ha kérdezték mindig megmondtam a véleményem, nem voltam sértő, mégis sértődés lett belőle. Pl. barátnőm kirakott egy (borzalmas) képet a barátjával, és megkérdezte milyen a kép. Mondtam már volt jobb is. Erre én voltam a bunkó.

Másik meg olyan ruhát próbált amiből kigurultak oldalt a párnái, és mondtam hogy ez nem előnyös. Szóval irigy voltam rá.

Persze férfiakkal a másik oldal, épp randizgatok és nyíltan megmondtam hogy egyszerre többel is találkozom, ha majd egyet jobban megkedvelek akkor csak ő marad. És ezen mindenki kiakadt, én voltam a "ribi aki nem keres kapcsolatot", ami ugye nem igaz, és mint tudjuk a férfiak se egy nővel randiznak egyszerre, ha ismerkedni akarnak. Csak ezt nem vallják be(?).

Komolyan jobb tévhitben hagyni az embereket? Személyszerint az őszinteséget pártolom. Nekem is volt már olyan srác, aki azt mondta pár tali után, hogy bocs, de találkozott valakivel akit nagyon megkedvelt. Rosszul esett kicsit, de szerintem ez így korrekt.


2014. jún. 11. 01:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezen már én is tűnődtem. :)

Nagyjából arra jutottam, hogy egyrészt, azt senki se szereti, ha hazudnak neki, átverik, hitegetik, vagy alakoskodnak velük. Másrészt vannak énvédelmi mechanizmusok is, amik miatt gyakran harag és keserűség a válaszreakció, ha az embert (vélt vagy valós) hibáival, hiányosságaival szembesítik. A másokkal ismerkedés is valahol ilyesmi lehet, hiszen "csak egy vagy a listáról, majd döntök" reakciót érez ki az ilyen férfi, a "csak te érdekelsz" helyett, ami általában nem tesz jót az egónak.


Elég változó amúgy az emberek kritikatűrése (vagy egyszerűen őszinteség-tűrése), én igyekszem olyanokkal körbevenni magam, akikkel nyugodtan lehetek őszinte, akikkel lehet nyíltan és építően kommunikálni. Én utálok hazudni, szeretem és elvárom a nyílt, őszinte, egyenes kommunikációt, és sértődékeny se vagyok. Azt nyilván nem szeretem, ha valaki szándékosan bántó jelleggel pocskondiáz (ami igencsak más téma), de az ilyen emberek meg nem tudnak meghatni. :) Ha valaki rávilágít egy hibámra, pláne, amit eddig nem vettem észre, örülök, hogy hozzásegített némi önismerethez - vagy ha tényleg erősen téves a megállapítása, akkor a perspektívája miatt az ő megismeréséhez.


Persze van egy kényes egyensúly az "őszinte" és a "nyers" között, amire bizony sok ember nem érez rá túl jól. Nem mindegy mikor, hol, kinek, milyen kontextusban és hogyan tálalod a mondandód. Vannak persze, akiknek akárhogy csomagolod rózsapapírba a véleményed (amit ők kértek ki), akárhogy domborítod ki az előnyöket amellé a kis hátrányka mellé (ami a kritika), megsértődnek. Ők általában igazából megerősítést, dicséretet várnak, semmit valóban a véleményedre kíváncsiak, már eleve az sértő nekik, amit gondolsz és érzel, ha az szerintük negatív.

Na, az ég óvjon ilyen barátoktól.

2014. jún. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hello, hát ha mindegyikkel le is fekszel akkor ribi lennél, de remélem nem így értetted és tényleg csak randi :)

Én őszinte vagyok, még akkor is ha fájhat, de! nagyon nem mindegy a megfogalmazás.

Pl ha egy rossz képet tesz ki magáról valaki akkor én azt mondanám hogy "ez nekem nem tetszik, még akkor sem ha van rólad sok jó kép" Vagy: ha valakiről tudom hogy érzékeny vagy esetleg nem tudom hogy reagálna akkor azt mondanám hogy "nem ez a kedvenc képem rólad, de tetszik a háttér/ruha" stb. ha tényleg borzalmas az egész akkor csak annyit mondanék hogy nem ez a kedvencem.

Ha egyik bnőm nem előnyös ruhát visel akkor azt is úgy közölném, hogy értse a célzást, de próbálnék nem bunkó módon véleményt adni. Ha ezek után is kiakad akkor azaz ő baja, máskor ne kérdezze meg a véleményem ha azon kiakad. De én tényleg nem szeretek senkit sem megsérteni tehát az igazságot óvatosan megfogalmazva próbálom közölni... Ami nem mindig sikerül xD


Lehet hogy engem is elszomorít néha ha valaki velem őszinte, de ez csak bizonyos témákkal kapcsolatban fordul elő. Pl ha pasi azt mondaná hogy összejött mással akkor az egyáltalán nem zavarna ha én magam több pasival randiznék, sőt még tetszene is hogy ilyen "komolyabb gondolkodású" és olyan érdekelte aki jobban tud kötődni talán.

Bár az a tapasztalatom hogy akik több emberrel randiznak egyszerre azok ált nem keresnek kötődést, vagy csak legmélyen belül vágynak erre.

Én csak avval randizom aki nagyon fel tudja kelteni az érdeklődésem, több pasival egyszerre csak akkor randiztam amikor unatkoztam és nem kerestem komolyann kötődsét, vagy csak nem voltam kész rá 'fiatalabb' koromban.

2014. jún. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni az erőszakmentes kommunikációt, hogy ne bántón mondd meg az igazat. Pl. adj ún. én-üzeneteket ahelyett, hogy a rajtad kívül álló dolgokat minősíted. Pl.: Nekem nem tetszik.

Ettől még megbántódhat, de az már nem a Te hibád.

Itt egyébként a bagoly mondja esete áll fenn: ő lebunkózott Téged, holott Te nem minősítetted őt! Öööö... akkor most ki is a bunkó?...

2014. jún. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

sertodjon, majd megszokja! en detto igy vok es el is varom ha vmit megkerdek ne hazudjanak osszevissza, mert nm szeeretem! van akinek nem tetszik, az meg nem erdekel.

a randissal sincs semmi gond, sztem 10-9igy van vele.

amugy sztem undorito es vicces mikor 1 csunya vacak kep ala vanvirva milyen szep mikor ranezel es felfordul a gyomrod!

2014. jún. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

van különbség az őszinteség és a tapintat között

ha egyszerre több férfival randizgatsz (ami nem is lenne probléma), ne mondd el nekik, mert ez bunkóság

illetve a ruhás esetnél is lehet mondani, hogy talán egy másik fazon jobb lenne, a képnél pedig lehet füllenteni

2014. jún. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Jó dolog az őszinteség,de ennek is meg van a maga módja!

Amúgy nem értem,mire vártál mikor mindegyik férfinak megmondtad hogy mással is kavarsz!Magyarul semmibe nézed őket,egy kisorsolós játékban érzed magad,de tudod az emberek nem olyanok amiket megnyerhetsz magadnak!

Amúgy nem kell általánosítani,nem minden férfi tart több vasat a tűzbe!Igen vannak ilyenek,de azok hímringyók és általában a hímringyók a ringyókkal jönnek össze .Szóval a probléma nem csak mással van hanem veled is!Nőj fel!vedd észre hogy nem csak körülötted forog a világ!

2014. jún. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sokszor nem az számít, hogy mit mondasz, hanem az, ahogyan mondod!


És hidd el, az emberek, amikor az őszinte szavaidra ugranak, akkor valójában a hangsúlyodra, hangszínedre, vagy beleképzeld gúnyodra ugranak. A nőknek erre ráadásul extra érzékeny radarjaik vannak.


Figyeld meg, hogy a nők többsége sértődékenyebb, mint a férfiak.


De amúgy igen, az nem túl szép (még ha igaz is), hogy ilyen nyíltan elmondod a paliknak, hogy figyu, most tesztellek titeket, aztán aki nekem legjobban bejön, azzal fogok járni.

Képzeld magad a helyükbe, képzeld el, hogy Te vagy az egyik "lehetséges esélyes". Milyen érzés azon őrlődni, hogy vajon jobb vagy-e a nyíltan bevallott másoknál 8harmadiknál..sokadiknál)?

2014. jún. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Az emberek bizonyos száma önző/és, vagy korlátolt.

Talán kevesebb számban vannak azok száma akik nyitottak a kötetlen és őszinte beszélgetésre. szaksz

2014. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Én szeretem az őszinteséget, de a bunkóságot azt nem. Meg azt sem, amikor őszinteség címen belehány mindent a nyakamba. Szerintem az az őszinteség, amikor arra válaszol őszintén, ami engem érdekel, és olyan formában, amivel nem bánt meg.
2014. jún. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

tényleg igyekszem nem bántó lenni, de amikor már arra kértek hogy facebookon "like"-oljam és kommenteljek egy olyan képhez ami valóban nem tetszik, az egy kicsit sok. Persze csak nők írnak a kép alá "szexi", "szép vagy babám" és hasonló finomságok. Sajnos nekem az összes lány barátnőm ilyen felszínes.

A pasis témáról meg annyit, hogy aminap pl. egy pasi mondta hogy neki csak én vagyok, szeretne velem összejönni, mostanság nem is találkozik mással. Szóval gondoltam tegyük próbára, valahogy feljött a téma és mondtam hogy előtte levő héten szexeltem, és erre kibújt a szög a zsákból mert ő meg előző este. Ezzel azt akarom mondani hogy csak hozzáállás kérdésre, ha én őszinte vagyok, akkor jobb esetben velem is őszinték az emberek. (az már más kérdés hogy pár perccel előtte azt mondta csak velem találkozik, de azért mással is szexel)

Mindig nyílt lapokkal játszom, soha nem állt szándékom bárkit is félrevezetni, van akinek ez bejön van akinek nem...:(

2014. jún. 11. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!