Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Félek az egyetemi gólyatábortó...

Félek az egyetemi gólyatábortól! Mit tegyek? Nálatok milyen szivatások voltak?

Figyelt kérdés

Nem akartam elmenni a gólyatáborba, mert nem szeretem a szivatásokat, meg azt se, ha csoportokra beosztanak idegenekkel és sorfeladatokat kell csinálni (pl. gyorsan elfutni a bólyáig, aztán vissza), mert én rossz vagyok ilyen ügyességi meg gyorsasági dolgokban, ügyetlen vagyok és elcseszném a csoport esélyeit a győzelemhez...


Szerencsére 3 ismerősömet is ugyanoda vették fel, mint engem így nem lennék egyedül ismeretlenekkl összezárva a táborban is, és ők állandóan nyaggatnak, hogy menjek el. Én pedig megígértem nekik tegnap, hogy elmegyek.


Egyébként 16 000 ft + utiköltség. Remélem tényleg megéri. De félek, egyre jobban, ahogy közeledik az időpontja. Ma alig tudtam aludni, mert ezen gondolkoztam.


Félek, hogy csúnyán meg fognak szivatni a nagyok, mert koleszos voltam 4 évig gimnáziumban, és 9-ben még el voltam hízva (mára már lefogytam), mindenki a kinézetemmel szekált + 9-ben a 12.esek olyan csúnyán megszivattak, hogy félév után sírva hagytam el a koleszt és másik koleszba kellett átmennem.



2014. júl. 29. 14:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(18F)
2014. júl. 29. 14:17
 2/13 anonim válasza:
Elmondod nekem melyik egyetem melyik karára mész? Mert ez eléggé attól függ!
2014. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Ha a Debreceni Egyetemre vettek fel akkor semmi félnivalód nincs.
2014. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Semmelweis (SE ÁOK)
2014. júl. 29. 14:22
 5/13 anonim ***** válasza:
nem fogsz belehalni és kórházba sem kerülni
2014. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi szívatás, megalázó semmiképp, ha lesz egy kicsit kínosabb is, azt mindenkinek meg kell csinálni, szóval igazából nem fognak senkivel direkt kib*szni. Az egész a csapatépítésről és a szórakozásról fog szólni, nem a szívatásról. Menj el mindenképp, jól fogod érezni magad!
2014. júl. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Azta, gratulálok! :) Egyik volt osztálytársam tavaly volt a szakod gólyatáborában, ő azt mondta, hogy inkább a piálásról szól, mint az emberek szivatásáról. Legalábbis a Bme-hez, és a Corvinushoz képest biztosan...


Viszont ami teljesen más egyetemen, mint középiskolában, hogy nincs bekorlátozva az ember egy osztályon belül. Szinte végtelen új ember, akit megismerhetsz. Mindenkinek új a társaság, nincsen akkora bunkó, aki amint találkozik vadidegenekkel, rögtön elkezdi szekálni a másikat. Főleg, hogy ilyenkorra amúgy is érettebb lesz a többség mint gimiben volt. Egészen biztos vagyok benne, hogy megtalálod a társaságodat a rengeteg hasonló érdeklődésű ember közt! Biztosan jól fogod magad érezni a gólyatáborban! :))


19F

Bme-s hallgató

2014. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félned!:) Itt már van annyi eszük az embereknek, hogy nem csúfolják, szivatják agyon a másikat. Itt nem ilyen szivatások vannak. A gólyatábor jórészt ismerkedős játékokról, csapatjátékokról, buliról, piálásról szól. És nagyon nem ilyen ovis bólyáig elfutós játékok lesznek :DD De senki semmire nem kötelez! Csak annyit csinálj, ami neked jól esik és belefér. Hidd el senkit nem fog érdekelni, ha nem vagy ügyes az ilyen csapatjátékokban, sorjátékokban. Itt az a cél, hogy mindenki jól érezze magát. Hidd el, megéri elmenni! Szerzel sok ismerőst, összehaverkodsz emberekkel. Később majd az órákon, a suliban tök jó lesz ismerős arcokat látni. :)

Ha véletlen esetleg nagyon rosszul éreznéd magad a gólyatáborban, akkor meg eljöhetsz korábban.

Ha gondolod priviben mesélek, hogy nálunk milyen játékok voltak, bár ha ennyire parás vagy, akkor lehet jobb, ha nem tudod, mert különben csak rágörcsölnél feleslegesen. Legyél már kicsit tökösebb és bátrabb fiú létedre, ez már egyetem. :D

2014. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem. Most megnyugtattatok kicsit, köszönöm szépen! :) Főleg az utolsónak...
2014. júl. 29. 14:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Miskolc és egy több mint 275 éves hagyomány ápolása. Nem csak az ivásról szól, hanem megismerkedsz a hagyományokkal is a bALEK oktatáson szorgalmi időszak alatt. Van komoly része (hagyományok, nóták megismerése) és egy komolytalanabb rész, ahol próbák elé állítanak, egyedül vagy többedmagaddal. Inkább többedmagaddal, mert az összekovácsolásról szól inkább. DE! Soha nem adnak olyan feladat, amit ők maguk ne csinálnának meg vagy csináltak meg anno. Ez minden egyetemre igaz.


http://www.youtube.com/watch?v=rg13i7C2yHU


Ez meg eredetiben "sörpörgő" lenne. Bot helyett egy üres sörösüveg körül kell körbeszaladni, úgy, hogy egy ujjal támaszkodsz a sörösüvegre. Ha borul az üveg, a számolás elölről kezdődik... Nálunk először mindenkinek le kellett ekselni egy üveg sört (húzóra leinni). Én vagy háromszor borítottam az üveget. A visszaútról annyit, hogy 3 csoporttal arrébb csapódtam be szó szerint, úgy kaptak el :D.


Volt még olyan feladat, hogy egy szökőkút közepén elhelyezett sörös dobozért kellett bemenni szárazon. Kellékek, 4 sörös rekesz, és egy ember. Megoldható abszolút. De volt olyan feladat is, hogy a csapat kabalaállatkáját kellett elkészíteni. Nálunk valami ökör kitalálta, hogy dinnyéből meg sörös dobozokból malacot csináljunk, ő volt Rezső. Egész oktatás alatt vigyázni kellett rá. 10+ kg-os dinnyét cipelni.... :D De Rezső túlélte a bAlekhetet, majd érzékeny búcsút vettünk tőle és kidobtuk a harmadik emeletről :D


Egyetemen már felnőtt emberek avatnak! Nálunk például először megkérdezik, hogy valaki szed-e valamilyen gyógyszert, van -e valamilyen egészségügyi problémája, ami akadályozza mondjuk abban, hogy alkoholt fogyasszon. Ha van, semmi gond, megjegyeznek, de csak azért, hogy figyeljenek rád. A részedet meg örömmel fogja más meginni.


Az egész egy nagy buli, ha úgy fogod fel. Én imádtam. Rengeteg nótát tanultam, sok embert megismertem, mai napig, ha járok a városban, szinte mindig összefutok egy ismerőssel. Nem mélyült el igaz, mindegyikükkel a barátság, de mivel együtt kezdtük az egyetemet, jó pár zh-n, vizsgán találkoztunk, hiába nem egy szakon tanultunk. Puska, jegyzet, információk kérése sokkal gördülékenyebb volt.


Szóval ne hidd azt, hogy körbe fognak állni és megalázó feladatokat fognak adni. Ha annak is érzed, gondolj bele, hogy akik avatnak, ők gondolkodás nélkül megcsinálnák helyetted!

2014. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!