Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti nem unjátok már, hogy...

Ti nem unjátok már, hogy egyre előítéletesebbé válik a társadalom?

Figyelt kérdés

Az a szomorú, hogy mára már iskolai tananyaggá vált az, hogy külső, vagyon, lakóhely stb. alapján kell az embert megítélni.


Elég fárasztó, hogy manapság teljesen elfogadott gondolatmenetnek tartják a rasszista asszociációkat, és egyáltalán meg sem kérdőjelezik.


Persze, nem várhatjuk, hogy mindenki mindig körültekintően gondolkozzon, és a kedvesség, jószívűség sem írható elő törvényben. De miért kell szándékosan táplálni ezeket a folyamatokat? Kinek jó ez?


2014. szept. 2. 19:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
29%
Amiről te beszélsz az a konzervatív emberek reakciója, a liberális söpredék állat módjára történő viselkedésére, amit manapság a magadfajták próbálnak úgy beállítani, mintha teljesen normális dolog lenne. És az előítéleteknek baromi jogos alapjai szoktak lenni. Szerintem, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor volt téves az előítéletem, és csalódtam pozitívan.
2014. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

#1: Az előítéleteket már csak azért is érdemes kerülni, mert még akkor is megtévesztőek, ha helyesek.


Ha például azt mondom, hogy a PHD-val rendelkező emberek többsége (mondjuk 65%-a) ateista, az nem jelenti azt, hogy az ateisták többsége PHD-val rendelkezik, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy szinte alig van valakinek PHD-je.


Hasonlóképp, ha azt mondom, hogy a cigányok között nagyon sok a bűnöző, abból teljesen téves következtetés az, hogy a bűnözők nagy része cigány. (Hiszen a lakosságnak csak egy töredéke roma származású)


És ez, az előítéletek hibáinak csak a legtriviálisabb példája, de a legtöbb ember már ezzel becsapja magát.


Vagyis, szerintem az előítélet (akár maga az állítás megalapozott, akár nem), igencsak korlátozottan vehető komolyan, leginkább csak speciális esetekben. Viszont legtöbbször ebben az esetben sem illendő. Nem normális és nem etikus. Attól még, hogy manapság gyakori és etikus, nem mondhatnám kulturált megközelítésnek. És nem azért, mert az előítéletek nem lehetnek megalapoztak. Vagy azok vagy nem: ez jó minőségű felmérésekkel eldönthető. Nem ezen vitatkoznék, mert ez esetenként más és más, vannak megalapozott és megalapozatlan előítéletek is.


Egyébként nem tudom, hogy liberális söpredék, és állat módjára viselkedés alatt mit értesz, nem teljesen egyértelmű. Így ezzel nem igazán tudnék vitatkozni.


Viszont a konzervatív beállítottságot én semmiképp nem tekinteném előnynek.

2014. szept. 2. 20:50
 3/29 A kérdező kommentje:

*

" manapság gyakori és etikus"


helyett


" manapság gyakori és elfogadott"

2014. szept. 2. 20:55
 4/29 anonim ***** válasza:

De, nagyon zavar és kisgyerekes szülőként eszköztelennek is érzem magam. Annyit tudok tenni, hogy a kisfiammal sokat beszélgetek erről az ő szintjén és igyekszem nagyon megválgatni a baráti társaságot, helyszíneket stb.- de ez sem az igazi.


Őszintén szólva nem tudom, mit lehetne tenni.

Egy tegnapi eset:

Kisfiam szőke, kékszemű kis barátja (legjobb!) a játszótéren (4-5 évesekről beszélünk):

- Menjél innen te büdös cigány.


Nem vagyunk cigányok, de ez mellékes.

Amikor rászóltam a kisfiúra, hogy nem szabad ilyet mondani és miért mondta, akkor a válasz az volt, hogy:

- mert jön utánam mint egy kutya


A szülő ímmel-ámmal rászólt, a másik anyuka pedig megtoldotta azzal, hogy ő is utálja a cigányokat.


Már a gyerekek ezt hallják ovis korban, amikor még azt sem tudják, kicsodák a cigányok.


...és még egyszer mondom, nem vagyunk azok, az életvitelünk sem, a külsőnk sem, semmi.

Mélységesen fel vagyok háborodva ezen a szülői hozzáálláson.

2014. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Lakosságnak a töredéke roma? 50% neked töredék? Válasz: Előítéletek zavarnak, de ha valakit lerasszistáznak, az zavar igen. Én naponta járok el vonattal 3 brazíl telep mellett, kb. 2 naponta belém kötnek. Úgyhogy nekem ne mond, hogy ne legyenek előítéleteim, nekem tapasztalataim vannak.
2014. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

Az az 50% elsősorban bizonyos borsodi településekre igaz. Országosan a cigányság aránya 10% körül lehe.


A kedves anyukának meg kívánom, hogy költözzön melléjük egy igazi vérbeli roma család, akkor talán felhagy a kifejezetten káros libsi magatartásával, felébred és rájön, hogy nem Tündérországban él, hanem a Magyarországon.

2014. szept. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

"Lakosságnak a töredéke roma? 50% neked töredék? Válasz: Előítéletek zavarnak, de ha valakit lerasszistáznak, az zavar igen. Én naponta járok el vonattal 3 brazíl telep mellett, kb. 2 naponta belém kötnek. Úgyhogy nekem ne mond, hogy ne legyenek előítéleteim, nekem tapasztalataim vannak."


Természetes, hogy túlzásokba esel az arányokat illetően, hiszen téged közvetlenül érint. Ahogyan, az akit nem érint egyáltalán, hajlamos lehet szemet hunyni, vagy fiktívnek tartani azt a problémát, amit te tapasztalsz. Viszont, ha józanul gondolkozol, akkor a te személyes életedet nem éppen bölcs dolog kivetíteni az egész társadalomra, mivel ezzel teljesen elszakadsz a valóságtól. Statisztikai szempontból értékelhetetlen egyetlen eset, így ebből következtetni egy egész társadalom helyzetére szükségszerűen téves.


Nem roma a lakosság 50%-a, de ezt nyilván te is tudod.

2014. szept. 4. 20:46
 8/29 anonim ***** válasza:
Jól fogalmazol amúgy. Ez az 50% tényleg túlzó volt, de a 30%-ban megegyezhetünk. Vannak már annyian.
2014. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

"A kedves anyukának meg kívánom, hogy költözzön melléjük egy igazi vérbeli roma család, akkor talán felhagy a kifejezetten káros libsi magatartásával, felébred és rájön, hogy nem Tündérországban él, hanem a Magyarországon."


Kire káros az a magatartás, hogy szülőként nyugodt, előítéletektől mentes, és a gyermek közösségi integrálódását támogató (nem kényszerítő) módon neveli a gyermekét?


Az egészséges önkép és a jó intellektuális képességek kifejlődésének alapja az, hogy nyugodt környezetet teremt meg, a gyermekbe pedig nem táplál gyűlöletet.

2014. szept. 4. 20:48
 10/29 A kérdező kommentje:

"Jól fogalmazol amúgy. Ez az 50% tényleg túlzó volt, de a 30%-ban megegyezhetünk. Vannak már annyian."


Nem tudom pontosan megmondani, hogy mennyi cigány van, viszont ezzel nem is gyötörném magam, mivel nem merült fel olyan kérdés, aminek megválaszolásához nekem szükségem lenne erre az információra.


Annyit viszont mondok, hogy az 50%-ott jobb, ha teljesen figyelmen kívül próbáljuk hagyni, emiatt: [link]

2014. szept. 4. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!