Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti nem unjátok már, hogy...

Ti nem unjátok már, hogy egyre előítéletesebbé válik a társadalom?

Figyelt kérdés

Az a szomorú, hogy mára már iskolai tananyaggá vált az, hogy külső, vagyon, lakóhely stb. alapján kell az embert megítélni.


Elég fárasztó, hogy manapság teljesen elfogadott gondolatmenetnek tartják a rasszista asszociációkat, és egyáltalán meg sem kérdőjelezik.


Persze, nem várhatjuk, hogy mindenki mindig körültekintően gondolkozzon, és a kedvesség, jószívűség sem írható elő törvényben. De miért kell szándékosan táplálni ezeket a folyamatokat? Kinek jó ez?


2014. szept. 2. 19:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Na akkor még egyszer leírom kedves egyetemista diák (aki NEM felső-középosztálybeli, legfelejebb a szülei.. te majd pár év múlva, HA leszel valamit az asztalra...), hogy nem vagyok liberális. Kérlek nézz utána alaposabban a szó jelentésének, mert valamit nagyon félreértelmeztél.


Olyan fröcsögő vagy, ami már cseppet sem elegáns kulturált körökben, bár lehet, hogy más mégiscsak az a "felső osztály", amibe te beleszülettél :), így szerencsére az életben nem találkozunk. Félreértés ne essék én BIZTOSAN NEM vallom magam felsőosztálybelinek, pedig azért van némi különbség köztünk sok tekintetben (igen, olyan is, amiben te vagy jobb bizonyára :)


Hiába kívánsz rosszat nekünk a továbbiakban is, ezzel nem fog a stílusodról kialakult véleményem változni.


(azért ennyi idősen nekem is voltak hasonló elképzeléseim, mint neked, ez idővel változott)


Egyszerűen nem megy neked az értő olvasás, de a diploma megszerzéséig még pótolható ez a hiányosság nagyobb hátrányok nélkül.

Nem vitázom tovább veled, nem érdemes. Biztosan felhúzott valamelyik csoporttársad, aki szociális alapon kapott ösztöndíjat, ugye? :)

2014. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

...ja és még valamit:


"Én naponta járok el vonattal 3 brazíl telep mellett"


...hát ha ez neked továbbra is a felső-középosztályt jellemző lakóhely és az ingázás a jellemző közlekedési mód, akkor megintcsak tévedésben vagy :)


Nem értékeled egy aprócskát felül magadat?

(kényszerűségből persze, hogy minél inkább hivatkozhass az általad lenézett emberek és csodálatos személyiséged közötti különbségre...)


A fiam NEM lesz nagyobb valószínűséggel léhűtő, mint te. Ezt miből prognosztizálod mégis? Savanyú a szőlő a magánintézmény miatt vagy miért vádaskodsz itt méltatlanul? Ha a szüleid valóban felső-középosztálybeliek akkor előtted is nyitva áll az ajtó akár külföldi tanulásban is. Miért is nem ott vagy? Miért is kell naponta cigánytelepek mellett ingáznod? vagy mégsem kerek a történet? :)


Attól, hogy te egyetemista vagy jó kilátásokkal- még az életed korántsem biztos, hogy a tervezettek szerint alakul.

Minden rosszindulatod és stílustalanságod ellenére azt kívánom, hogy teljesüljenek az elképzeléseid.

Minden jót, köszönöm a végtelenül "jóindulatú és kedves", intelligens válaszaidat. Azért örülök, hogy nem ismerjük egymást, ennyi elég is volt belőle.

2014. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Aranyom, azért te is megtanulhatnál olvasni. Az amit idéztél a három brazil telepről nem tőlem származik. És ezt előző kommentemben le is írtam. Nézd meg a százalékot!

Továbbá te mondod hogy tegyek le valamit az asztalra... Hmmm azért kíváncsi lennék te mit tettél le az asztalra egy külföldi pasira történő ráakaszkodáson kívül? Szerintem semmit.

Ó és nem igazán szorulok szoctámra, de köszi.

Ami pedig az elit iskolát illeti, volt szerencsém elit gimnáziumba járni, az egyetemen a szakomat pedig nevezhetem presztízsszaknak. Azt kell, hogy mondjam, hányok az elit intézményektől, az álszentségüktől és a sznobizmusuktól, és a gusztustalan elitizmusuktól. Az egyszerá emberek lenézése is egyébként annyira libsi szokás, hogy az hihetetlen. Valamilyen szinten sajnálom is a gyerekedet, mert soha nem fogja megtudni milyen egyszerű gyereknek lenni. Ő mindig különc lesz a multikulti családdal, meg a sznob anyucival. Te tényleg a rózsadombi királylány vagy akinek halvány lila gőze sincs az életről, csak éldegél a luxusban, és onnan osztja az észt nekűnk csúnya rasszista kirekesztő halandóknak. :-D

2014. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Az elit iskola diákjainak nem ilyen primitív, előítéletes megnyilvánulásai vannak.

A tandíjat pedig a szüleidnek köszönd, te még nem tettél le semmit az asztalra. Kire vagy irigy végül?

Nem vagyunk egy kategória, neked nagyon savanyú az a szőlő.

A személyeskedésed stílustalan, téged minősít.

Nekem nincs szükségem önigazolásra sem a vagyonomat, sem a munkámat, sem a végzettségemet illetően, mert veled ellentétben én már rendelkezem ezekkel, mégis sikerült kulturált embernek maradnom.

Édesanyádat bátran hívd aranyomnak, engem ne- nem ettem ettem veled egy asztalnál az elitegyetemed menzáján :)

Minden jót megmondóember

2014. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Nem. Ez eddig is pontosan így volt, csak most kimondjuk. A rasszizmus meg általában a tapasztalatok gyümölcse. Én például akkor lettem rasszista, amikor romák mellé költöztem, mert mindennap látom és hallom, hogy mi megy.


El fogok költözni, de akinek nincs rá lehetősége, azt teljesen megértem.

2014. szept. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
#14, teljesen igazad van.
2014. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"A tandíjat pedig a szüleidnek köszönd, te még nem tettél le semmit az asztalra."


Megsúgom ARANYOM, hogy aki letesz valamit az asztalra, az a tudása miatt kerül be egy iskolába, vagy pedig szintén a tudása alapján kap ösztöndíjat. A szüleimtől a mindennapi életre kapok pénzt. Persze te el sem tudod gondolom képzelni, hogy valahova na a pénz legyen a megoldás.

2014. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy az egyetemem menzáján olyan emberekkel, tanárokkal, professzorokkal ehetem együtt, akikhez képest te törpe vagy. Ha nekik nem derogál menzán enni szerintem nekem sem kell szégyenkeznem. Persze neked ez derogál, mert te a magad kis sznobizmusában és elitizmusában élsz. És továbbra is fenntartom, a véleményem, hogy az össz dolog amit te letettél az életben kimerül abban, hogy a megfelelő embernek raktad szét a lábadat. :-) Ugyanis aki megdolgozik valamiért, az tiszteli az odavezető utat. Az beszél így, mint te, aki vagy beleszületett a jólétbe, vagy hirtelen önerő nélkül belekerült. Egyébként szapulhatod a stílusomat, de a te stílusod sem jobb, csak modorosabban adod elő magad.
2014. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Utolsó, a felnőttek már tudják, hogy pénzen minden megvehető. Én most rögtön vennék is valamit, amivel az ablak alatt órák óta dajdajozó cigánybanda között szét lehet csapni, mert unom őket.

Valakinek bármilyen ötlete? :)

2014. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!