Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti nem unjátok már, hogy...

Ti nem unjátok már, hogy egyre előítéletesebbé válik a társadalom?

Figyelt kérdés

Az a szomorú, hogy mára már iskolai tananyaggá vált az, hogy külső, vagyon, lakóhely stb. alapján kell az embert megítélni.


Elég fárasztó, hogy manapság teljesen elfogadott gondolatmenetnek tartják a rasszista asszociációkat, és egyáltalán meg sem kérdőjelezik.


Persze, nem várhatjuk, hogy mindenki mindig körültekintően gondolkozzon, és a kedvesség, jószívűség sem írható elő törvényben. De miért kell szándékosan táplálni ezeket a folyamatokat? Kinek jó ez?


2014. szept. 2. 19:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem a gyermeknevelést kritizáltam. Hanem az alap mentalitást. Az ilyen szülők gyermekeiből lesznek a legnagyobb bunkók, mert minden létező devianciát elfogadnak és maguk is deviánsá válnak. Kíváncsi vagyok, mikor kezd el majd a csemete a liberális elfogadás jegyében füvet meg kokaint tolni, majd a szintén liberális elfogadás nevében egyszál farokban parádézni Budapest főutcáján libsi módra.
2014. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

"Nem a gyermeknevelést kritizáltam. Hanem az alap mentalitást. Az ilyen szülők gyermekeiből lesznek a legnagyobb bunkók, mert minden létező devianciát elfogadnak és maguk is deviánsá válnak. Kíváncsi vagyok, mikor kezd el majd a csemete a liberális elfogadás jegyében füvet meg kokaint tolni, majd a szintén liberális elfogadás nevében egyszál farokban parádézni Budapest főutcáján libsi módra."


Te honnan szerzed az információt?


Éppenséggel, semmiféle deviancia nem is került még csak említésre sem az illető hozzászólásában, és nem tudom, hogy mi alapján sikerült összefüggésbe hozni ilyesmivel.


Másrészt, ajánlanám, hogy nézz utána az drogfüggőség, alkoholizmus, és egyéb betegségek hátterének. Persze, van sok ellentmondásos információ, de semmiképpen sem ajánlanám, hogy így tájékozódj. Becsapós tud lenni, mert az van csak, amiről az ember hallott. Amiről nem hallottál, arra nem gondolsz, nem veszed számításba. Nyilván, ha a TV-ben a gagyi Hollywoodi filmeken azt látja az ember, hogy a gazdag, szabados gondolkozású, deviáns emberek drogfüggők, illetve ugyanezt olvassa és hallgatja a bulvárhírekben, és máshonnan pedig nem szerez be információt, akkor ezekkel a tulajdonságokkal fogja asszociálni a függőségeket, deviáns viselkedést, stb. Viszont, bulvármédiát egyáltalán nem érdemes fogyasztani, és Hollywoodi filmeket is csak akkor, ha az ember képes azt a valóságtól, meg a saját életétől különválasztani. Ha tájékozódsz más forrásokból is, akkor bizony rájössz, hogy a drogfüggőség elsősorban a nagyon rossz anyagi helyzetű, erőszaknak kitett, rossz családi hátterű, mentális problémákkal küzdő emberek esetében fordul elő gyakran. Ezeknek az embereknek pedig, nagyrészt egyébként a drogtól függetlenül is hasonlóan súlyos problémáik vannak. A sztárvilágról pedig egyáltalán nem is érdemes következtetéseket levonni, mivel rohadt kevesen vannak az ország lakosságához képest. Ha mindegyik drogfüggő, arra is rá lehet szarni nagy ívben, mert elmész bármelyik rossz környéken lévő lakótelepre, százszámra találsz majd drogosokat. Hidd el, nekik semmi közük a liberalizmushoz. Nem az a legnagyobb problémája, hogy hogyan tegyenek keresztbe a konzervatív embereknek, hanem az, hogy mit fognak, szívni, inni, ha addig éhen nem halnak. Hidd el, ennek semmi köze a liberalizmushoz, sőt! Nagyon hosszú vitákba bele lehetne menni, hogy ezek a problémák miért alakulnak ki. Viszont, én úgy gondolom, hogy ez egyszerűen nem egy érv a toleráns gondolkozással szemben, mivel vagy jóhiszemű tudatlanságon, vagy pedig szándékos besározáson alapul csak.


Budapest főutcája? Az meg mi? Gondolom az Andrássy útra gondolsz...

2014. szept. 4. 21:35
 13/29 anonim ***** válasza:

Kedves anyuka a tapasztalataim nem a médián alapulnak hanem a saját tapasztalataimon. A konzervatív ismerőseim elenyésző hányada fogyaszt kábítószert, ellenben a liberális ismerőseim közül a többség tíz perceken keresztül tudja sorolni, hogy mit próbált ki. De a füvet kivétel nélkül mind kipróbálta, a designer drogok közül is zsinte mind használt már valami cuccot. Egyik nem éppen szegény liberális ismerősöm most halt meg huszonévesen a drogok okozta szövődményekben. Az a korszak, amikor a drog a szegények mentsvára volt valamikor a kilencvenes években lehetett. Manapság a drog a gazdag libsi egyetemista fiatalok kedvenc lázadási módja. Mert ugye a drog kell az őrjöngéshez.

És igen az Andrássyra gondoltam.

2014. szept. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Egyébként félreértés ne essék nekem semmi bajom sincs a toleranciával. Nekem azzal van bajom, hogy ti magatokat toleránsnak nevezők piedesztálra emelitek az aberráltságot a kultúrálatlanságot az állatias megnyílvánulásokat, és fennen hangoztatjátok, hogy minden szabad. Mindezek mellett pusztítjátok az olyan értékeket, mint család, hazaszeretet, vallás és itt legyen szó bármilyen vallásról.

Nem tudom melyik korosztályba tartozol de huszonévesként elkeserítő a mai libsi fiatalok világhoz történő hozáállása. A liberalizmus manapság nem toleranciát jelent Magyarországon, hanem anarchiát.

2014. szept. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Számomra az hat kulturálatlannak, ahogyan te megnyilvánulsz. Új információ számomra nem hangzott el a mondanivalódból. Szerintem kevered a szezont a fazonnal, és csak azért, mert ez esik jól. Kérdés, hogy ha valójában nem vizsgálod felül a dolgokat, akkor mi értelme egyáltalán ilyesmiken fárasztani az idegeid? szerintem semmi eredménye. Ilyenkor szokás javasolni a "ne vedd túl komolyan az életet" tablettát.
2014. szept. 4. 22:00
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

Mit is kellene felülvizsgálnom?

Egyébként remélem a gyerekednek is azt mondod, hogy ne vegye komolyan az életet, szép léhűtő válik majd belőle.

2014. szept. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy nem fogja túldolgozni magát, nem éri meg szerintem :) Már ha egyáltalán lesz gyerekem, mert amúgy nem nagyon tervezek.
2014. szept. 4. 22:25
 18/29 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok, az édesanya.


Nagyon durva itt az egyik válaszoló reakciója a hozzászólásomra.

Azért, mert a gyermeket arra nevelem, hogy NE az alapján ítéljen elsősorban és kizárólag, hogy ki milyen rassz tagja vagy ki milyen környezetből származik, hanem a személyisége, tettei alapján?


Nem ez lenne a normális hozzáállás?

Miért kellene egy ovis gyerekbe belenevelni, hogy MINDEN cigány ember pl. koszos, idegesítő, igénytelen vagy bármi?

Ez egyszerűen NEM igaz.

Láttam már valóban nagyon sok szociálisan lecsúszott, piszkos, trágárul beszélő, igénytelen embert, akik között valóban sok cigány is van- és képzeld el, hogy a kisfiam egyik legjobb barátnőjének az édesapja ius cigány származású.

Ehhez képest tanult ember, szép körülmények között élnek, normális értékrendje van a családnak, mindenki dolgozik, kulturáltan élnek, akárcsak mi.

Vagy szerinted messziről kerülnünk kellene a családot és a kislányt? (pedig az apuka valóban nagyon nehéz sorból jött, de én ezért még inkább becsülöm a mostani életvitelüket)


Azt a személyeskedést, hogy azt kívánod nekem és a családomnak, hogy költözzek valami lepusztult slum-os putris környékre nem is minősíteném, de csak miattad, mert mint kiderült, te a közelükben élsz.

Nem kötzelező egyébként :) Bár gondolom nem is egy környéken mozgunk. Ha neked nem tetszik a környék, az ingázás és a zaklatás, akkor vajon miért nem a SAJÁT életkörülményeiden változtatsz?


igen, tudom, savanyú a szőlő, belekényszerülsz ott élni, kevésbé vagy mobilis, kell a pénz stb. De emiatt nem más a hibás... mégcsak a putris telepen élők sem.


Nagyon NEM vagyok liberális a szónak abban a lenéző értelmében sem, ahogy te ezt rám használod.

Nekem sem tetszik az általad vázolt életvitel, de változtatni rajta nem áll módomban. Így értelmes, tanult emberként nem keresem a társaságukat. Ők így akarnak és tudnak élni, én egy másik módon akarok és tudok élni.


Te is felnőtt ember vagy, ha valami, valaki nem, tetszik neked, nem támadni kell, hanem változtatni: esetedben a hozzáállásodon, az előítéletes, egyszerű gondolkodásodon nehezebb (bár a tanulás, ismeretszerzés is sokat számítana, akár úgy is, hogy ki tudnál törni abból a közegből, ahová belekényszerültél szomszédságnak).


...és ha még azt is tudnád, hogy "micsoda libsi, hazaáruló vagyok", csak mert a férjem is külföldi állampolgár, Európán kívülről, így a gyermekünk is részben örökölte az ő rasszának jellegzetes vonásait- akkor gondolom még inkább ekézni fogsz :)


Azért minden jót kívánok neked és veled ellentétben én nem kívánok neked putris szomszédokat (vannak már a közeledben elegen:) szívből kívánom viszont, hogy ha kitörni nem is tusz majd a környzetedből, találd meg a nyugalmadat és néha, jobb napokon lásd meg azt is, hogy te sem vagy hibátlan és tökéletes :)

Valószínűleg a te életviteled is lehet másnak mélységesen lenézendő, ahogy a tudásod (vagy annak hiánya), esetleg a külsőd is...

2014. szept. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

...ismét az édesanya vagyok.


Még erre a vérlázító kijelentésedre is reagálnék:


"Az ilyen szülők gyermekeiből lesznek a legnagyobb bunkók, mert minden létező devianciát elfogadnak és maguk is deviánsá válnak. Kíváncsi vagyok, mikor kezd el majd a csemete a liberális elfogadás jegyében füvet meg kokaint tolni, majd a szintén liberális elfogadás nevében egyszál farokban parádézni Budapest főutcáján libsi módra."


Ezt mégis miből szűröd le?

Csak mert a gyermekemet nem engedem cigányozni?

Te mégis normális vagy?


Tanult ember nem reagál így, ahogyan te. Nem elegáns, nem kulturált.


Miért lenne drogos vagy homoszexuális a gyermekem? Mert neked nem tetszik a gondolkodásom? Ez több, mint szánalmas.

Az írásaidból számomra az tűnik ki, hogy nagyon fiatal vagy, gyermeket nem neveltél még (őszintén remélem), viszonylag alacsonyan iskolázott lehetsz és/vagy szerényebb körülmények között élsz. Így közted- szép magyar dolgozó ember- és a putrisoron segélyből élők között kicsi lehet a vagyoni-jövedelmi különbség, pedig te próbálkozol.


Sajnálom, hogy ilyen frusztrál életkörülmények jutottak neked. Tényleg. De ez nem jogosít fel arra, hogy ismeretlenül próféciákat gyárts rólam vagy a gyermekem jövőjéről.


Csak megnyugtatásképpen: igazat adok neked abban, hogy a putris problémától valóban távolabb élek. Ettől lehet véleményem és tapasztalatom a témában. Vagy szerinted csak az lehet jó sebész, akit már műtöttek? Az lehet jó szociális munkás, aki maga is rossz sorból származik? Ugye nem...


A gyermekemet a továbbiakban is elfogadó személyiségnek nevelem és támogatom abban, hogy lássa azt, hogy sokféle ember, sokféle felfogás és élet van. Tudod a barátai között van súlyos autista beteg kisfiú is (rájuk is fröcsöghetsz, hiszen a te felfogásodban az ő családja is csak "herdálja az állami pénzt, amit a TE adódból finanszíroznak neki" ugye? :) a cigány származású kislány mellett.

Vannak nálunknál szerényebb körülmények között élő barátaink és tehetősebbek is. Vallásos zsidó, hithű katolikus és spanyol is...érdekes a mi környezetünkben kölcsönösen tiszteljük egymást és le tudunk ülni egy asztalhoz beszélgetni, a gyerekeink is szeretik egymást.

A kisfiam egy olyan magánintézménybe jár, ahol sok külföldi ovis korú társa is van, ahol a magyar mellett egy másik nyelven is beszélnek sokan- valóban azt hiszed, hogy ilyen környezetből kerülnek ki a "legnagyobb bunkók"- ahogy te írod?


Számunkra érték a tanulás, a megismerés, a világlátás és hiszünk abban, hogy "nyitó lépésnek" mindenki megérdemli a kedves, becsületes hozzáállást. Ha erre a későbbiekben a viselkedése nem szolgál rá, akkor természetesen joga sincs ezt elvárni a továbbiakban. Az a baj, hogy te már a kiinduláskor egy végtelenül egyszerű, támadó hozzáállást veszel fel.

Higgy abban, hogy a te életed, a te értékrended jobb és értékesebb, mint az enyém, nekem ez nem fáj.

Félek viszont, hogy sok értelmes, értékes emberi kapcsolattól fosztod meg magad hosszú távon- bár a mi színes asztalunknál te sosem fogsz ülni, mert nem tartom szalonképesnek a stílusodat.


Minden jót.

2014. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Akkor haladjunk sorban.

Egy szóval sem mondtam, hogy nem kell toleránsnak lenni. Igenis annak kell azokkal az emberekkel akik megérdemlik. A cigányok jó 80 százaléka nem érdemli meg. A maradék 20 százalékot én is tisztelem. A probléma az, hogy a hozzád hasonló libsik a maradék 80 százalékot is szentté avatnák, mert, hogy itt kell élniük csúnya rasszista magyarok között.

Én nem kívántam, hogy költözzetek ilyen környékre, én azt kívántam, hogy egy ilyen cigány család költözzön mellétek! És akkor gyakorolhatnátok a toleranciát. Nem is kellene putrisnak lenniük, a tipikus maffiózó uzsorás cigány is megteszi.

Továbbá én jó környéken élek, összekeversz egy másik válaszolóval. Viszont olyan városba járok egyetemre, ahol mindennaposak a cigányok által elkövetett erőszakos bűncselekmények, melyek néha halállal végződnek, és a közbiztonság bizonyos városrészekben, mint fogalom nem létezik.

Továbbá valóban fiatal vagyok. 24 éves, felső-középosztálybeli, egyetemista. Egyetemen kifejezetten jó elhelyezkedési lehetőségekkel és fizetéssel járó szakmát tanulok.

És igen a műtéten átesett sebész, vagy a rossz körülmények közül származó orvos jobban végzi a munkáját, mert jobban átlátja a helyzetet és nem a Rózsadombról okoskodik.

Az autizmust pedig felhozni csúsztatás, arról nem is beszélve, hogy sok autista, de akár Down kóros is igen hasznos tagja lehet a társadalomnak. Továbbá ők nem tehetnek az állapotukról, a cigányok viszont a saját igénytelenségükről nagyon is tehetnek.

És mégegyszer megjegyzem, hogy vicces lesz majd húsz év múlva látni a liberális elitista sznob környezetben felnőtt kisfiadat. Én az olyan emberek miatt ítélem el a liberálisokat, mint amilyen ő lesz nagy eséllyel. Habár ne legyen igazam. Szépen belenevelitek a kis fejecskéjébe, hogy ő különleges, akaratlanul is, a magániskolákkal, magánovival, mert mint tudjuk a te gyerekednek a legjobb jár, erről már egy hónapja ha jól emlékszem máshol beszélgettünk is. Persze nevelgetitek toleranciára is, ebből annyi fog maradni felnőtt korára, hogy mindent szabad, éljen a multikulti, és büdös a munka, mert anyuci mindent a segge alá rakott. Ehhez hozzá jön majd a hazaszeretet teljes hiánya ebből szerintem benned sincs sok. És a hatalmas felsőbbrendűségi érzet, mert ő toleráns viszont van bátorsága áthágni az általunk konzervatív barmok által felállított szabályokat. Bocsi túl ilyen kis elkényeztetett libsi aranyifjúval találkoztam, akik a társadalmon élősködnek és nyomukban csak pusztítás marad. Rosszabb esetben akár még politikus is lehet a csemetédből, aki a liberalizmus nevében, büszkén fogja elárulni a saját hazáját, egy jobb kocsiért, hiszen kell a luxus. Bocsánat neki nincs is hazája hiszen éljen a libsi multikulti. Vesszenek az értékek, a hagyományok, hiszen mind csak a pórnép szánalmas kis eszméje. Éljen a globalizmus, az egyéniség hiánya, az agymosottság, a fogyasztói társadalom, az értékek teljes hiány, a nagy olvasztótégely a népek temetője.

2014. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!