Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mindent elrontottam ha olyanna...

139 kérdése:

Mindent elrontottam ha olyannak adtam ki magamat, amilyen nem vagyok?

Figyelt kérdés
Új iskolába mentem és eddig mindig remekül sikerült beilleszkednem mindenhová, viszont ezt most elszúrtam. Túl kedvesnek adtam magamat elő és egyfolytában mosolyogtam mint egy gyökér. Nagyon rossz fiókba könyveltettem el magamat ahová egyáltalán nem vagyok való és most a legminimálisabb megnyilvánulásaim is letaglózzák a népet, pedig ennél 1000x intenzívebb, színesebb ember vagyok. Sajnos sok ember véleményét kikértem a beilleszkedéssel kapcsolatban annak ellenére, hogy eddig mindig kitűnően ment a dolog magamtól. Mindenki azt tanácsolta, hogy mosolyogjak és legyek kedves, ne mutatkozzak be azonnal... Ez mindent elrontott! (tudom, nekem kellett volna helyén kezelni a tanácsokat de már el van rontva minden, tanácsra lenne szükségem nem kioktatásra! Sok mindenre rájöttem a hiba elkövetésével.) Hogyan tudnám helyesbíteni a megítélésüket? Azért ilyen fontos ez nekem, mert végre egy jó iskolába kerültem és pont itt nem kellett volna ílyen benyomást kelteni :(
2014. szept. 19. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Én fordítva szoktam eleinte nem beszélek senkivel 1-2 emebr úgy is odajön kíváncsiságból és azokkal lehet dumálni utána már megy inden magától.

Ilyen helyzetben még nem voltam de szerintem egyszerűbb lenne innentől kezdve magadat adni még az elején. Így még talán könnyebben hozzá szoknak az igazi énedhez mintha félév lenne mondjuk. :)

2014. szept. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Több fajta módszer is van....

Velem is hasonló volt-így Középsuli kezdéskor.

Hát én úgy tudtam ezt "kijavítani", hogy egyenként barátkoztam össze az osztálytársakkal.

Azaz elég először csak egy emberre jó benyomást keltened, összebarátkozni, így már nem kell szünetekbe a padodba ülni és úgy tenni mintha valami fontosat csinálnál...egyedül.

Én nekem így sikerült, nekem se ment először önmagamat adni, aztán először csak egy emberrel barátkoztam össze és általa jött a többi... (Valahogy így volt...)

Na ez most nem biztos, hogy azt jelenti, hogy neked is ezt kell csinálnod, de nekem "sikerült"- Végül (Mostmár) aki eddig meg akart ölni a tekintetével és gúnyosan szemezezett velem, az már szívesen ad az uzsijából is.

Amúgy szerintem itt az "IDŐ"-nek van fontos szerepe.

ŐŐőő... hát Nem tudom, hogy tudtam-e segíteni, de mindenesetre sok sikert!!

2014. szept. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteiteket! :) elfelejtettem odabiggyeszteni, hogy 15 éves vagyok és léány!

Nos második te eléggé rátapintottál (valószínű mivel voltál ebben a helyzetben) viszon engem kedvelnek csak olyan teljesen semlegesnek tartanak akiben nincsen semmi (ami végképp nem igaz!). Egyszerűen annyira megválogattom a szavaimat, hogy azokból nem tudják leszűrni milyen vagyok. Ez szerintem megintcsak oda vezethető vissza, hogy a kezdőtáborban olyan emberekkel raktak össze akik csak keverték a s*art ezért inkább meg sem szólaltam de még így is születtek szép történetek rólam... mellesleg az "újakat" rakták egybe, hogy még véletlenül se legyünk együtt a már meglévő osztállyal! Na meg ott van a másikfele, ilyenkor általában lecsapnak az új emberekre a kitaszítottak akik reménykednek, hogy végre találnak barátokat és ugye nem akartam én senkivel bunkózni főleg elején ígyhát be is raktak a "nyomikhoz" akikkel nem szimpatizáltam de nem ráztam le őket kedves leszek mindenkivel... meg is lett az eredménye! Most aztán rinyálhatok előbb kellet volna magamat adni!

2014. szept. 19. 20:22
 4/9 anonim válasza:

ÓÓó.. Hát ha csak "semleges" vagy, akkor semmi sincs veszve:D

Idő kérdése és biztosan befogsz illleszkedni:)) :D

Á.

2014. szept. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Na helyzet jelentés?^^:D
2014. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
F*s minden. Nagyon nem szeretek ide se járni. Egyáltalán nem befogadó a társaság, csak én meg már annyira belefásultam az iskolák elleni küzdésembe... Bárhová mehetek mindenhol szar.
2014. nov. 5. 20:39
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, hogy érdeklődsz! Köszönöm! Sajnos ilyen hírekkel tudok csak szolgálni. Azért az pozitívum, hogy a tanárok nagyon jófejek! :) az első tanácsát megfogadtam, egyenként próbáltam közelebb kerülni többekhez kedvelnek is, csak van egy másik új gyerek aki úgy próbál "beilleszkedni", hogy a szerinte "gyengébekkel" bunkózik és hát valamiért a többiek ezt értélelik... Én meg nemfogom előhúzni a paraszt énemet abból már rengeteg rossz tapaszalatom van, szerintem megint sulit fook váltani!
2014. nov. 5. 20:50
 8/9 A kérdező kommentje:
Elnézést kijavítanám nem az első hanem a második tanácsát! Úgy alakult, hogy ha megszólalok rögtön ràmugrik mindenki nem engednek kibontakozni megmaradt az a "nyomi" besorolàs pedig egyàltalàn nem vagyok velük az iskolàban nem èrtem mièrt kell ezzel kapcsolatban is megjegyzèseket ejteni... Valahol azt hittem jó lesz ha vègre nem sok lànnyal leszek körülvève mert velük nem jövök ki de úgy làtszik a fiúkkal sem. A fèlelmem a jövővel kapcsolatban, hogy ők sokkal jobban megfognak tudni bántani mintha egy lány mondaná! Talán azért sem mutatom magamat elsőre mert tudom úgysem fogok ittmaradni akkormeg minek? De nem akarok ebben részt venni próbálom minnél jobban leredukálni az osztállyal lévő kontaktot de nemigazán hagyják :\ hát köszönöm ha elolvasod csak kikellett öntenem a lelkem:))
2014. nov. 5. 21:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez az egész az első benyomás fontosságát bizonyítja amit én a mai napig nem igazán tudok megérteni, mert nekem az annyira lényegtelen! Én sosem emlékszem a bárkivel való első pár találkozásomra akkor ez másoknál miért játszik ilyen nyomatékos szerepet? Ugyan az mint pl én sosem néztem az emberek szemét egyszerűen eszembe nem jutna az engem nem érdekel másoknak pedig első és legfontosabb. :D
2014. nov. 5. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!