Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Görög Katolikus lelkipásztorok...

Görög Katolikus lelkipásztorok és a tánc?

Figyelt kérdés
Szóval az érdekelne, hogy olvastam egyszer azt, hogy egy Római Katolikus egyházi esküvőnél, ha meghívják az eskető papot is a lakodalomba, akkor a pap általában csak a vacsora befejezéséig van jelen, a tánc és a buli kezdetével, szépen hazamegy (érthető okokból). Az érdekelne, hogy mi van akkor ha az eskető pap mondjuk Görög Katolikus és házasember (a Görög Katolikusoknál lehet nős egy pap)? A Görög Katolikus pap ha felesége van akkor táncolhat pl. egy lakodalomban adott esetben olyan nővel is aki nem házastársa vagy csak a feleségével? Szoktak-e egyáltalán táncolni nőkkel Görög Katolikus papok? Olyanok véleményére lennék kíváncsi elsősorban akinek van ismeretsége Görög Katolikus körökben. Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat. 33/F

2014. szept. 22. 03:12
 1/5 anonim ***** válasza:
A Görög Katolikusokról nem tudok nyilatkozni, de Római Katolikus papot már láttam lagziban táncolni nővel és ezzel semmilyen bűnt nem követett el. Jól érezte magát és valamikor éjfél körül szépen hazament. Ettől függetlenül egyébként szerintem ha lehet nős akkor is táncolhat másik nővel, elvégre az azért nem egyenértékű azzal, hogy valami mást is csináljon vele. A tánc az csak tánc.
2014. szept. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Ha barátnőm van, és ő nincs ott, akkor is táncolnék, mert nagyon szeretek, és a tánc normális embereknél nem egyenlő a tapizással, csak szimplán egy mindkét fél számára mókát jelentő mozgásforma gyakorlása :)
2014. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem szeretek és nem is tudok táncolni, de ettől még a többi így van. :)
2014. szept. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Görög és római katolikus körökben is van ismertségem, mindegyik táncolhat, egyik sem követ el vele semmilyen bűnt, tény, hogy sokszor egyikük sem mer semmit csinálni, nehogy a szájukra vegye akárki. Meg sokszor nem is akarnak "zavarni", lehet azt gondolják, őket sak illendőségből hívták meg.

A görög katolikus papok sokszor tényleg könnyebben, lazábban viselkednek egy ilyen szituációban, mert kevésbé áll tőlük távol a dolog.

A görög katolikus pap nálunk tuti táncolna, bőrszerkóban szoktam látni a legtöbbet motoron. De ugyanilyen római katolikus papot is ismerek és szerintem az is rávehető lenne a táncra. :)

2014. szept. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hmm, akkor táncolhat még egy római katolikus pap is nőkkel csak annyira nem szokás. Köszönöm a válaszokat...
2014. szept. 24. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!