Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van rengeteg öreg, a...

Miért van rengeteg öreg, a BKK-BKV-Járatain, hajnal 5:30-kor is? Hova mennek ilyen korán?

Figyelt kérdés
Nem megbántani,meg nem irigyelni akarok egyes embereket,vagyis korosztályt de azt vettem észre,hogy már nem csak napközben,vagy délután,dél előtt. Hanem már hajnalok,hajnalán a 5:15-ös hajnali buszok,villamosok,hévek,és egyéb tömegközlekedési jármű tele van öreg emberekkel. De nem hétvégén,hanem minden nap,hétköznap is. Vajon hova utazhatnak? SZTK-ba? Piacra? Hipermarketbe? Holott ilyenkor még egyik sincsen nyitva. Az unokákat (Feltéve ha vannak) vagy gyerekeket,minden nap látogatják,akik vidéken dolgoznak,és élnek,és már csak a fővárosban maradtak az idős generációk? Nem értem,ha folyton csak azt hallom egyes öregektől,hogy alig élnek,alig bírnak menni,akkor minek vannak folyton úton? Persze nyilvánvaló,hogy az ingyenes utazást használják ki,de nem unalmas mindig csak ülni,és ugyanott ülni,és a szennyezett fővárosi levegőt szívni? Inkább akkor (Ha Én öreg lennék +65!)utaznának vidékre,jó messzire. De nem sajnálom én tőlük,az utazást,és az üléseket,de muszáj pont akkor menniük,amikor mások munkába,vagy iskolába,gimnáziumba tartanak? Nem érnek rá,egy kicsit később,amikor már nincs olyan nagy forgalom? És egyes öregeknek muszáj folyton belekötni,és bevásárló szatyorral,vagy kocsival a fiatalok térdét csapkodni?

#hajnal #Miért nyüzsögnek #az öregek? Más idő tájban #nem érnek rá utazgatni?
2014. nov. 20. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Dolgozni? (ez Magyarország)
2014. nov. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt most senki NE értse félre! !NEM! Az idős (öreg) emberekkel van bajom,hanem azzal,hogy manapság gyűlölet hadjáratot fojtat,az öregek egy rétege,a fiatalok ellen. És ahol tudnak,bele kötnek,és keresztbe tesznek a fiataloknak. Mai példa: 53-as Busz. A haverok "Temető Járatnak" csúfolják. Mert folyton tele van,öregekkel,és a temetőbe mennek,minden nap. A minap jön a busz,ülök rajta,mint a munkában megfáradt krampusz. Nyílik az ajtó,a buszon rajtam kívül senki nem ült,és vagy fél száz üres ülőhely állt a felszálló néninek a rendelkezésére,de pont elém kellett ülnie,és mérgesen nézett hogy vegyem már le a táskámat. Persze Én levettem azt. Az idős néni mindegyik ujján vastag,24-karátos arany gyűrű volt,és szőrme bundában,vagy 100-ezer forintos napszemüvegben. Biztos nem átlag 60.000-bol nyomorgó kisnyugdíjas volt. Amint Én egyáltalán !NEM! utálom az öregeket,mivel kórházban dolgozom,nap mint nap etetem,itatom,gondozom őket,és nagyon szeretek beszélgetni velük,és Ők is szeretnek engem,vagyis kedvelnek. De azt még Ők (A Rendes Aranyos Idős emberek) is elismerik,hogy manapság van egy szélsőséges (Ifjista) (Fiatal gyűlölő) réteg,akik minden erejüket,és minden percüket arra fordítják,hogy bele kössenek a fiatalokba. És akkor meg sírnak,hogy nem adják meg nekik a tiszteletet...Na de kérem. Mire?! Hm?? Arra kéne megadni a tiszteletet,hogy lökdösődnek,tolakodnak az ülőhelyért? Hogy bevásárló szatyrukkal,kocsijukkal az ember beteg térdkalácsára ütnek vele? Hogy mocskolódó gyűlölködő szavakat tátognak,mint a halak, pont amikor az ember értük dolgozik. Mert ma volt,egy morcos mami,aki tátongott,össze vissza,de hallani semmit nem lehetett. De nagyjából tudok szájról olvasni,és inkább nem írom le,hogy mit playbekkezhetett a mérges mama. Mikor lesz már ennek a háborúnak vége????
2014. nov. 20. 17:43
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Húú, a mindenbe belekötős és az "átadtam neki a helyet de még csak rám se néz úgy ül le" fajtától rosszul vagyok... Tényleg nem lehet annyira megerőltető, hogy egy kicsit később menjenek... Tuti direkt van... Aztán van az, amikor az apuka, semmi cuccal nem képes fölállni átadni a helyét, nekem kell, egy 6 kilós sulitáskával, tornazsákkal és tánccuccal felállni... Persze, át szoktam adni a helyem, de például azt sem értem mikor a velem egykorú fiúk leülnek, úgy, hogy nincs cuccuk én pedig a fent említett szerelésben rosszul vagyok már... Meg hogy miért fontos, hogy a kisgyerekek üljenek?! Oké, ha 3-4-5 évesek, de onnantól már nem olyan picik... Huh, ez jól esett...
2014. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Megint én vagyok (3-as)! Olyan nekem is volt, hogy volt egy csomó üres hely a buszon és felszállt egy idős néni. Nem is vele volt gond, szépen leült, hanem a többi öreggel (az a fajta aki nem az aranyos nagyanyó korosztály hanem az a középidős, vagy nem tudom hogyan mondjam), akik úgy néztem rám, mintha megöltem volna valakit, mert nem adtam át a helyem. Olyan is van, amikor pl. már tényleg rosszul vagyok a nagykabátban és ha nem ülök tuti elájulok és ez látszik is rajtam (sápadt arc, mély légzés, meg úgy értitek, látszik, hogy nem vagyok jól) erre pont fölöttem áll meg a bácsi direkt hangosan fújtatva, szuszogva, jobb esetben mondja a barátjának (mondjuk ezt inkább nők szokták), hogy milyenek a mai fiatalok...
2014. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

"milyenek a mai fiatalok..."


Rendesek, mert kitermelik a Józsi bácsinak a nyugdíjat, amit aztán kedvére elihat, miközben nosztalgiázik a múlt rendszerről.

2014. nov. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a kedvencem amikor athuzzak a labamon a gurulos szatyrukat es leallnak balhezni, hogy en el akarom oket gancsolni... meg amikor 30ures hely van, de neki az kell ahol en ulok. Az ilyeneknek semmi tisztelet nem jar...reszemrol biztos nem.
2014. nov. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem a piacra mennek, vagy az orvoshoz.

Igazából erre e kérdésedre senki sem fog tudni pontosan válaszolni, felmérést kéne végezni az öregek között. :)


Ja, és nagyon tetszik a stilusod, a kifejezéseid. Szerintem van érzéked az iráshoz! :)

2014. nov. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólónak: Melyik piac,és orvosi rendelő (SZTK) van nyitva hajnal 5-órakor?! Ne írjál már ilyen marhaságokat. És a stílusommal meg nem tudom mi a bajod,én legalább nem vagyok egy lekvár Jancsi,és megírom,amit meg kell. A helyes írásomról meg annyit,hogy rossz a klaviatúra. De erre is megvan a megoldás,majd lecsapok vele egy agresszív szuper nagyit,vagy papit ;) Nem tudom,hogy miért véded,ezeket a teknős békákat. És még egyszer megjegyzem,és közlöm hogy nem utálom az öregeket,csak ezt a bizonyos "Ifjista" réteget.
2014. nov. 23. 22:01
 9/10 A kérdező kommentje:
Én szerintem csak unatkoznak,és szeretnek buszozgatni. És van egy nagyon jó szórakozásuk hogy imádják amikor bele köthetnek a fiatalokba a semmiért. Ennyi. Amint örülök,hogy tetszik a stílusom. A való életben is ilyen vagyok. DR: Haus a becenevem,a kórházban ahol dolgozom. És imádnak a kedves,mosolygós idős Nénik,és Bácsik. De velük olyan kis aranyos vagyok,és még repetát is adok nekik. :D
2014. nov. 23. 22:05
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A beceneved (Dr House) nem a tudásodnak, hanem a bicskanyitogató stílusodnak szól. Tudod: irónia.


Igaz, hogy 5-kor még nincs nyitva a rendelő, de az 5:30-as buszon már lehetnek SzTKba, piacra, hipermarketbe utazó idősek is.

A hipermarketek már nyitva lehetnek 5-kor is (éjjel-nappaliak), a többi kinyit 6-kor.

A piac nálunk 6-kor nyit, 5:30-kor utazni nem korai hozzá.

Az SzTKban a rendelés általában 8-kor kezdődik, de már reggel 6-kor dolgoznak a takarítók és lehet sorszámot húzni. Nálunk 7 után 60 fölötti sorszámot kapsz.


Tévedés ne essék, vannak bunkó öregek, mint ahogy bunkó középkorúak és fiatalok is szép számmal.


Iskolába, gimnáziumba nem jellemző, hogy a hajnali 5:30-as, vagy korábbi buszokkal utazzanak a tanulók. Akik között jócskán vannak olyanok akiknek muszáj félrelökni az idősebbeket, két helyet elfoglalva terpeszkedni az üléseken, beszólni az öregeknek, beléjük kötni.


Az öreg közül sokaknál előfordul, hogy azért utazik hajnalok hajnalán, hogy odaérjen az unokákhoz, még mielőtt a szülők dolgozni indulnak és elvigye, elkísérje az unokát óvodába, iskolába. Neadj Isten, az a szemét nagyszülő még a tízórait is megveszi az unokának mielőtt odaérne hozzá.


Te maximum olyanokkal vagy olyan kis aranyos, akik tudván kiszolgáltatott helyzetüket a kórházban, vagy némi figyelemért, esetleg a repetáért kedvesen viselkednek veled.


De adja Isten, hogy megismerd a másik oldali létet is:

70 fölött kelljen nyitás előtt az SzTK-ba érned,

hajnalok hajnalán az unokáért indulnod,

és fogd ki a bunkó fiatalokat.

2014. nov. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!