Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lehet velem a gond?

Mi lehet velem a gond?

Figyelt kérdés
Sokszor úgyérzem, hogy nemtudom kivenni a részem a társasági életből. Vannak barátaim, jó társaság, de ők mások mint én. Nagyobb darabok, jó képűek, pénzesebbek, gátlástalanabbak. Én egy vékony, visszafogott, nyugodt természetű, ne túl beszédes srác vagyok. Általában csak ülök és hallgatom, nézem amit csinálnak, baromkodnak. Úgyérzem háttérbe szorulok. Ez miatt kipróbáltam az LSD-t, és azóta minfenkiben csak a rossz szándékot érzem. Olyan mintha minden amit mondanak ellenem szólna vagy mintha engem oltogatnának, rajtam nevetnének. Téveszmés vagyok, vagy szerintetek igazam van abban, hogy tipikus olyanok, hogy a képembe mosolyognk, de a hátam mögött fikáznak? Ha valamit nem mondtam még el ami szükséges lenne a válasz adáshoz, vagy valamire kíváncsiak vagytok, szívesen válaszolok. Elvégre azért írtam, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre...
2014. dec. 18. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Bármi lehet. Nálam az állítólagos legjobb barátom mondott el mindennek miután kicsit összekaptunk, majd sírva jött, hogy én vagyok a legjobb barátja, oldjuk meg a gondokat.


Ez van. Annyi a lényeg szerintem, hogy olyan emberekkel legyél, akikkel jól érzed magad. Az írásból úgy veszem le, hogy nálad ez nagyon nem így van, úgyhogy javaslom, hogy próbálj más körökben ismerkedni. Ez nem jelenti azt, hogy semmibe kell venned a mostani "barátokat", simán lehetsz velük is, ha akarsz, de nem, akkor felesleges ezen rágódni.

2014. dec. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt nem értem miért kell erőltetni a dolgot? Ha nem érzed jól magad abban a körben akkor válts. Ha nem vagy az a tipikus társasági ember és csak unatkozol, amikor velük vagy, erőltetned kell a dolgot akkor válts. NEm mindenki társasági ember. Attól még nem leszel besavanyodott, hogy nem jársz el minden hétvégén iszogatni. Ha inkáb otthonülős fajta vagy akkor ülj otthon, mi a fa.zért akarod erőltetni a dolgokat?
2014. dec. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Idegenekkel vagy olyanokkal akiket kevésbé ismerek sokkal jobban kijövök, sokkal jobban eltudok velük beszélgetni, mint azokkal akik a barátaim és már évek óta ismerem. Szívesen lennék más közegben, más emberekkel, de az ismerkedés is egy kicsit nehézkes a számomra.
2014. dec. 19. 00:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert szeretnék társaságba járni, mindennél jobban szeretnék emberekkel lenni, de valami meggátol ebben és nem olyan jó érzés mint az hittem. Pont erre keresem a választ, hogy miért? és nem erőltetem, egyszerűen nem akarok otthon ülni, társaságban meg valami nagyon furcsa. Lehet, hogy paranoia vagy hasonló mentális esetleg személyiségzavar??
2014. dec. 19. 00:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Én magamban ezt úgy magyaráztam, hogy kevesebbnek érzem magamat náluk..nade ezt én ki is szoktam fejezni, plusz az őszinte csodálatomat irántuk..szerintem főleg ebből adódóan szerettek is :D ..ám mostanra már úgy vagyok, hogy talán nem kell ragaszkodnom hozzájuk, hiába azonos az érzésvilágunk...és még blabla. Sok ember van még a világon, érdekli a fenét, ha nem a népszerűek oldalán mutatkozom..

Esetedben azért én nem hinném, hogy ellened irányúl a lekezelő megnyílvánulásuk, csak kiéleződött benned, amit érzel és erre fokuszálsz. Ha pedig szakvéleményt fogadsz el, kérdezz egy pszichológust a megnyugtatásodra és dönts utána hogy tovább.Alles Gute ;)

2014. dec. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!