Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az osztálytársaim folyton...

Az osztálytársaim folyton megaláznak, és kibeszélnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elsős korom óta én vagyok az akit folyton szekálnak.Jelenleg hatodikos vagyok.Elég durvákat műveltek velem, testi és lelki bántalmazást egyaránt.Negyedikes-ötödikes koromban kicsit elcsitultak, azt hittem végre vége....de most hatodikban megint ekkezdték, és suliba se nagyon merek menni :/ Mivel a magyarunk két felé van osztva, és a másik csoportban vannak azok akik szekálnak, így simán betudnak égetni a tanár előtt az én tudtom nélkül...olyanokat mondanak, mint pl.:olyanokat írkálok ki facebookra, hogy nő a mellem, hogy a fiúk tapiznak....persze ebből semmi sem igaz ;( Kevés barátom van, többségük fiú, és az egyikük abban a csoportban van, ezért tudom ezeket....Egyetlen lány barátom van, aki kilencedikes, és sajnos nagyon ritkán találkozunk... :( Ő rá szerencsére számíthatok...többször gondoltam az öngyilkosságra is, de még nem próbáltam egyszer sem...a szüleim erről semmit sem tudnak, amikor mesélnék róla, nem birok megszólalni, és csak azt hajtogatom, hogy semmi, semmi...

Bocsánat ha nagyon kusza lett, de itt bőgök a gép előtt, és a kezem is remeg.... 12/L



2015. márc. 7. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges orvosolni ezt a problémát. Sőt, ha hiszed ha nem, akár az is elérhető hogy a jelenlegi ellenségeid legyenek az előtted csúszó szolgáid. Az egyik az hogy lelkileg légy erős. Egyrészt azért mert ha látják hogy nem hat rád a negatív tevékenységük, akkor feleslegesen nem fáradoznak. Vagy ha azt tapasztalják hogy számukra még hátrányt is jelent az ha téged bántanak, az is jó. Ha úgy gondolod akkor részletesen mondd el a tanáraidnak és az igazgatónak is.

De az sem baj ha egy kedvező alkalomkor te is bosszúságot okozol nekik. Ilyen alkalom meg mindig adódik. Például dolgozatíráskor az egyik nem tud valamit és a tiédről akarja megnézni. De csak akarná, ha hagynád. Iskolás koromban még azt is megtettem, hogy a dolgozatba ceruzával szándékosan hibás dolgokat írtam és hagytam hogy az engem bántó baktériumképződmény lemásolja. Majd miután végzett, a sajátomét kijavítottam. Majd elégedetten röhögtem az egyes alá eredményén, az enyém meg jeles lett. Ettől elgondolkodott hogy bántani éri-e meg engem vagy jót tenni velem.

A bántalmazókkal szemben előnyöd az hogy nekik eszük általában kevés van. Vagy ha van, akkor meg a jólneveltségük nem éri el a csimpánzokét.

2015. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
,Szerintem menj az ofohoz! Engem is szivattak altalanosba,aztan ofomnek szoltam rola es kesz,most gimis vagyok,es mindig csendes tipus vagyok,tehat beprobalkoztak,en pedig mentem osztalyfonokhoz,eloadtam a sztorit es vege,most tizedikes vagyok,neha meg most is ugymond "szorakoznak velem",de ez mar nem valodi szivatas,es ugyet sem vetek ra.
2015. márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dreeamworks válasza:
a legnagyobbat legerősebbet csapd ki közülük.
2015. márc. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A bullying(iskolai bántalmazás) témában keress anyagokat a neten, ott számíthatsz válaszokra.
2015. ápr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!