Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek hogy kell az...

Szerintetek hogy kell az emberi kapcsolatokat ápolni?

Figyelt kérdés

Az emberek kicsi koromtól azt hiszik rólam, hogy csendes és félénk vagyok. Ebben csak az a vicc, hogy én is azt hittem. De rá kellett jönnöm, hogy ez nem igaz. Nagyon introvertált vagyok, de egyáltalán nem félek az emerektől és szeretek velük lenni. Simán összeismerkedek velük vizsgán, az orvosnál, a boltban vagy bárhol máshol. Viszont gondot okoz a kapcsolat fenntartása. Először is fogalmam sincs hogy kéne beszélgetni velük. :( Családdal nagyjából elvagyok, mert velük mégis csak összeköt valami. Új ismerősökkel eltart egy ideig amíg megismerjük egymás életét, de azon túl fogalmam sincs. Információt át tudok adni (mi történt velem, mit szeretek, milyen filmet néztem stb), és meghallgatok másokat, de olyan erőltetettnek és akadozósnak tűnik az egész. Tök nyugis személyiség vagyok, engem egy csomó "külső, világi" dolog teljesen hidegen hagy, így hát sokszor így is jó, meg úgy is, mindegy mit mond a másik. De olyan semmilyennek érzem magam ettől... :( Ezért is van az, hogy míg egy emberrel feltalálom magam, társaságban sokszor meg sem szólalok. Nem azért mert félek, hanem mert nem tudom mit mondjak, meg sokszor nem is gondolok semmit, tiszta üres a fejem. Pedig az emberek okosnak tartanak. A másik meg az, hogy én a saját kis világomban nagyon jól elvagyok határozatlan ideig. Sokszor van, hogy összeismerkedek valakivel, valamiért nem írok neki azonnal, utána meg mire feleszmélek már túl késő, tiszta ciki és bunkó lenne hetek vagy hónapok után megkeresni... Ebben az is közrejátszik, hogy most egy kicsit unalmas az életem, így nincs is sok dolog amiről beszélhetnék, de amúgy sem tudom hogyan kell. Szerintetek ezen lehet változtatni? Meg lehet tanulni? Anélkül, hogy megváltozna a személyiségem. Nekem jó, hogy introvertált vagyok, de azért néhány barátnak is örülnék. Megkérdeztem például a testvéremet is, akinek rengeteg barátja van, de azt mondta fogalma sincs hogy csinálja...

Most is összehozott két emberrel a sors közös iskolai ügyek miatt, de azután, hogy megkaptuk egymástól az információkat, fogalmam sincs hogy kéne folytatni.



2015. máj. 13. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból olyan emberek társaságát keresem, akikkel egyrészt sok az érdeklődési kör, így lesz közös téma. Hétköznapi témákban én is irtó béna vagyok, a semmiből nem mindig tudok témát feldobni, ezért jó, ha minél több közös van bennetek.

Másrészt számomra fontos, hogy kölcsönös legyen az érdeklődés, nem erőltetem rá magam senkire. Persze van, amikor abszolút nincsenek kapcsolódási pontok a két ember között, hiába szimpatikus a másik, nem lesz belőle nagyon mély ismeretség.


Nos, ha ez a kettő megvan, akkor általában el szoktam ezeket az embereket hívni valamilyen programra, amit mind a kettőnket érdekelhet. Most nem ilyenre gondolok, hogy beülünk ide vagy oda. Valami intellektuális. Pont ma voltam az egyik ilyen ismerősömmel a Láthatatlan Kiállításon. Ezek így összekötik az embereket, lesznek közös élmények, amikről szintén lehet beszélgetni.


A net kiváló, hogy olyan embereket ismerhess meg, akik hasonló cipőben járnak, tehát ez a kapcsolatok fenntartása szintén gondot okoz nekik. Én is így ismertem meg innen két embert.

2015. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!