Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Furcsa kérdés: Ti a gazdagok...

Furcsa kérdés: Ti a gazdagok vagy szegények társaságában érzitek jobban magatokat?

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 22:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Gazdag. A szegények többsége tapasztaltak alapján bunkó.

Én is tapasztaltam már azt amit egy előző válaszoló. A szüleim jól kerestek, tartós dolgokat vettek és a házat építették, szépítgették éveken keresztül. Nem dicsekedtem soha azzal hogy "gazdagok vagyunk". Nem is látszott meg rajtam. Még talán én jártam a legdivatjamúltabb dolgokban. Aztán mikor áthívtam szegényebb családbeli barátot folyton beszólogatott meg célozgatott ezután hogy én milyen körülmények közt élek, nekem bezzeg ilyenem meg olyanom van, és miért nem veszünk ezt meg azt... Már én szégyelltem magam azért amiről nem tehetek.


Volt egy másik aki meg elkezdett pletykálkodni a suliban hogy milyen gazdagok vagyunk. Olyan gyerekek szóltak be nekem akikkel azelőtt nem is néztünk egymásra.

Volt aki odajött és így szólt: "hé vegyél már nekem x csipszet meg y rágót a büféből, tudomám hogy pénzesekvagytók"

(Mert ez biztos azt jelenti hogy ezresekkel járok minden szebemben és csak úgy szórhatom a SZÜLEIM pénzét egy ismeretlen gyereknek cukorkára...)

Meg kölcsönkértek valamit a lehető legparasztabb módon és nem adták vissza vagy hozzámvágták. Ha meg még ezek után nem akartam adni a kajámból vagy másból akkor meg én voltam a bunkó.


Aztán vannak még azok akik azt hiszik ha valaki gazdag az biztos el is van kényeztetve. Meg azok akik irigyek és-vagy paranoiások és azt hiszik meg mondják hogy csak illegálisan, csalással lehet valakinek sok pénze.. Aztán itt huszárkodnak hogy a gazdag ember a sátán, csak a szegény ember lehet a szorgalmas és jó.


Aki hasonlóan gazdag volt az nem szólogatott be, irigykedett, erőszakoskodott, bunkóskodott, akart kihasználni miután látta milyen házban lakunk.

2015. jún. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen, én vagyok a korábbiak közül, aki hasonlót írt.Én is jártam úgy, hogy engem szidtak le a szüleim, hogy mire költöttem, és nem értették meg, hogy kábé összeveszne velem a legjobb barátnőm, ha nem tenném. Aztán rájöttem, hogy az ilyen nem barát, és hagytam a fenébe.
2015. jún. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha csak ez alapján kell választani, akkor inkább a szegények társaságát választom. A gazdagoknak általában van egy ilyen hozzáállásuk a világhoz, hogy mindenki olyan gazdag mint ő, és ha mondjuk arra panaszkodsz, hogy sokat kell reggel várni a buszra, akkor kapásból megkérdezik, hogy hát akkor miért nem veszel egy autót? Mintha ez olyan egyértelmű lenne, hogy mindenkinek telik arra, hogy vegyen egy autót meg fenn is tartsa azt. Vagy ha mondod, hogy a szomszéd megyébe mentél át nyaralni, akkor csak röhög, hogy az nem is távolság, ő a szomszédos kontinensre utazott el. Az ilyenektől falra tudok mászni!
2015. jún. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az én osztályomban, van egy nagyon pénzes srác, poénos, jópofa, nem bánt senkit sem. Szinte mindenki szereti, nem mutogatja a pénzét.

Van egy osztálytársam, aki nem annyira pénzes, de mégis, piszkája a szegényebbeket, rosszindulatú, mindenkinek beszólogat aki neki nem szimpatikus.


Ez emberfüggő.

2015. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Olyan emberrel érzem jól magam, akivel jól el tudok beszélgetni. Felőlem lehet ő kukabúvár, meg milliárdos is.

Egyébként meg a "gazdagok beképzeltek"-hez csak annyit, hogy a pénz nem változtatja meg az embert, csak felerősíti az alaptulajdonságokat.

Szóval aki gazdagként beképzelt, az szegénynek is az volt

2015. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Miért is kellett lepontozni?

Teljesen normális választ adtam.

Véleménnyel, és annak magyarázatával.


Ennyi örömed legyen az életben... :D

2015. jún. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Intelligens emberek társaságában érzem jól magam. A jómódúak közt nagyobb az arányuk (nyilván a tanultság miatt), de ez nem törvényszerű.
2015. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!