Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Veszélybe sodorhatnám ezzel...

Veszélybe sodorhatnám ezzel önmagam?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és van egy elég széles baráti köröm, akik sajnos rendszeresen füveznek. Mikor megismertem õket, még nem csinálták és teljesen normális és kedves személyeknek tūntek nekem. Mikor meghallottam, hogy belekezdtek a füvezésbe, még nem vettem olyan komolyan, gondoltam majd rájönnek. De sajnos most, 2-3 évvel késõbb volt egy komolyabb ügyük a rendõrökkel. Az egyik fiú (a drog és talán alkohol hatása alatt) köveket dobált az egyik ház ablakára, és sikerült is neki betörni. A házban élõ nõ erre kijött egy baseball ütõvel a kezében és úgy megverte, hogy vérezni kezdett. Erre a haverja õt védve verekedésbe kezdett a nõvel. A társaság többi tagját is elfogták a rendõrök, és külön külön meghallgatták õket. Szerencsére amikor az eset történt, én nem voltam velük, de félek ha továbbra is velük barátkozom, veszélybe kerülhetek. De õket feladni se lenne nekem könnyū, hisz a barátaim.

Egyébként mind magas szintū gimibe járunk és jó tanulók vagyunk (akár hihetõ, akár nem :D)



2015. aug. 15. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ilyenek ezek a mai gazdag kolkok, mindent megkapnak de egy szar fos jellemuk van.
2015. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha ők így viselkednek a barátaikról is ez a véleménye az embereknek, és okkal. Lealacsonyítod magad ráadásul tönkre is teheted a saját életed. Hogy jó tanulók vagytok senkit sem érdekel. Inkább csak nagyobb ellenszenvet kelt, hogy ilyen idiótáknak lesz egy kis esélye akár fontosabb állásokat betölteni.
2015. aug. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Csak te tudod eldönteni kivel barátkozol. Az emberek, főleg ilyen fiatalon nagyon sokat tudnak változni jó, vagy éppen rossz irányba. Ha neked belefér, hogy lehet, hogy az esti buli egy ilyen incidensbe torkollik akkor barátkozz velük, ha nem vagy kíváncsi az ilyen helyzetekre, akkor keress nyugisabb barátokat.
2015. aug. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Küld őket az én utcámba, én nem baseball ütővel mennék ki ;)
2015. aug. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem hanyagolom ezt a társaságot amíg meg nem vátoznak, mert nem akarom hogy engem is ilyennek higgyenek mások.
2015. aug. 15. 10:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezek már nem változnak. Ha egyszer elkezdtek drogozni, akkor kimondhatod rájuk az áment, mert vagy börtönben, vagy hullazsákban végzik. Még fiatal vagy, keress normális barátokat.
2015. aug. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Azért az egy nagyon nagy baromság, hogy nem tudnak változni, abszolút tudnak, ha minden kamaszból, aki füvezik és részegen bulizik drogos bűnöző válna, akkor az ország fele a sitten ülne. Nem kell ilyen vaskalaposnak lenni. Rengeteg embert ismertem, aki elviselhetetlenül viselkedtek fiatalon, most pedig tisztes, törvénytisztelő állampolgárok.
2015. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És ezek közül hányan drogoztak? Ez nem vaskalaposság, csak a jó öreg statisztika.
2015. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
8 Kik közül? Pl. a férjem tizenévesen füvezett, egyéb dolgokat is megkóstolt és randalírozott részegen a gimis évei alatt, majd építészmérnöknek tanult, továbbra is bulizott és ivott, néha bizony füvet is szívott (egyébként kb. az összes egyetemista ezt csinálja), most pedig főtervező egy jó nevű cégnél, de van ugyanilyen jogász ismerősöm is. Nincs ebben semmi különös. Csak akinek nincs az ilyesmiben tapasztalata az gondolja azt, hogy ha valaki beleszívott már egy füves cigibe, akkor az hajléktalan/bűnöző/drogos lesz, ez hülyeség.
2015. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Madarat tolláról, embert barátjáról.


Úgyhogy én azt javaslom, hogy kerüld őket.

2015. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!