Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kedves INTJ- és/vagy INTP...

Kedves INTJ- és/vagy INTP -ek! Vannak barátaitok? Hogy csináltátok? Mi a recept?

Figyelt kérdés

INTJ/INTP "keverék" vagyok.(25L)

És nem tudok barátokat találni, "szerezni". Pedig igyekszem kedves, barátságos, segítőkész és nem tolakodó lenni. Szeretem megnevettetni a környezetem, viccekkel, poénokkal, gegekkel, amik nem sértőek. És szoktak is rajta derülni(egy egész teremnyi ember csak nem "megjátszós")

Már végigzongoráztam mindent és nem értem, mit rontok el, mit nem csinálok jól.

Már se bölcsődébe, se óvodába, se iskolába, fősulin, melóhelyen, tanfolyamon..egyszerűen sehol nem sikerül összebarátkoznom senkivel. Jó ideiglenesen elbeszélgetek valakivel, már olyan jókat derülünk, hogy azt hiszem ohh talán ő lehetne akár egy cimbi jelölt, akivel el lehetne menni valamerre, vagy csak egyszerű populáris tevékenységekben részt venni(mozi, sörözés, kávézó, étterem, strand, társasjáték, túra stb.)Ha netán -egy idő után(nem 5perc, több hetes,hanem hónapos ismeretség)- nekem szimpatikussá válik valaki, mint ember, mint társaság és úgy látom jókedvű ő is a társaságomban, elhívom valamerre pl sulin kívül, tuti nem ér rá és majd máskor pótoljuk, mert tényleg jól hangzott az az adott program-kitérővel általában meg is marad az adott szinten az ismeretség.

Nem tudom..talán én vagyok a nagyravágyó? Hogy néha szeretnék kimozdulni egy kicsit a hétköznapokból?

Szóval ötlet?



2015. dec. 4. 09:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egy INTJ lány vagyok.

Én is azt tudom javasolni amit előttem írtak, barátkozz olyanokkal mint te, meg fogjátok találni a közös hangot:)

De ha nem találsz ilyen embert a környezetedben, az se baj.Én azt vettem észre, hogy az idő is segít, egy osztálytársammal(aki társaságkedvelőbb mint én) úgy lettünk jó barátok, hogy 2 év alatt sikerült annyira megnyílnom neki hogy lássa, megbízhat bennem és szerintem elég jól kezdtük megismerni egymást ezidő alatt.Szóval aki szán rá időt hogy megpróbáljon kiismerni,és ne csak felszínes dolgokról beszéljetek azzal mindenképp megéri barátkozni:)

2016. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Mi tök jól kijönnénk, uralhatnánk együtt a világot! :)


Üdv,

egy ENTJ :D

2016. febr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Üdv Itt vagyok Intp ként a hasonló problémával; Bár helyzetemben én Antp (Ambivert ergo az extrovertál és introvertál közti emberke) vagyok néha a bipoláris zavarom miatt. Esetlegesen felajánlom jelenlétemet az ismerkedés érdekében.
2016. máj. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Vicces, mert pont arra akartam rákeresni, hogy kell barátkozni egy INTP-ként, erre látom, más INTP-k is ezzel küzdenek... Lány, vagyok, 22 éves, és bár vannak barátaim, jelenleg 6 is, de valahogy nem tudok új kapcsolatokat kialakitani... Ehh, amiket meg mondani szoktam, néha már azon is csodálkozom, hogy még 6 barátom van... Szóval a nyers őszinteség-része nagyon igaz. Ezen én speciel nem tudok, meg nem is akarok változtatni, bár a fokozatából az évek során talán sikerült visszavenni, de chaten pl sokkal könnyebb nem leírni azt, amire először gondolok, mint élőben magamban tartani. Nekem azt mondták még, hogy túlagyalom az egészet, és legyek természetesebb, lazább, de ilyenkor mindig arra gondolok, mennyire idegesítene, ha random emberek mindenféle indok nélkül megkörnyékeznének a barátkozás céljával, mert hát... miért is? Ezt a részt sosem értettem. A fandomok egy darabig nagy segítséget nyújtottak nekem is - én is szeretem az animéket, jártam mondoconra is sokat -, de azok a barátságok is idővel felmorzsolódtak, pont, mint az általános, és középsulis kapcsolatok mind. Munkahelyen nem alakítottam ki baráti kapcsolatokat, most amim van, az az egyetemről, és a legjobb barátomon keresztül sikerült szereznem. Extrovertált típusok közül sokkal valóban könnyebb barátkozni, beszélnek helyetted az idő nagy részében, amikor kínos csend telepedik a társaságra. Ami egyébként engem mindig zavart és felelősnek éreztem magam miatta, de ha meg akartam törni, azt rendszerint mindig nagyon elbaltáztam... A legjobb baratom mégis INTJ, és vele valóban befejezzük egymás mondatait szinten állunk, viszont ő sem köt könnyen barátságokat, de azt vettem észre, könnyebben elbeszélget idegenekkel is akár, mig rajtam úgy érzem, lassan kezd elhatalmasodni valamiféle gyengébb szociális fóbia. Igazából nincs érdemi tanácsom arra, hogyan lehetne barátkozni INTP-ként, mert úgyis túlagyaljuk, a kérdésedből lejön, hogy te is azt teszed, de nincs ezzel probléma szerintem. Mi nem tudunk másként hozzáállni, és ez valamiért elijeszti a többi embert, mert feszültek vagyunk, úgy tűnhet, teperünk, és ez frusztráló nekik. Soha nem fogunk tudni máshogy hozzáállni. Ezért én meg mindig azt mondom, bár nekem hosszútávra nem váltak be a csak abból az indíttatásból kialakított kapcsolatok, hogy az érdeklődési kör legyen a kiindulópont. Ez mindenképpen legyen közös, de idővel legyen mas is. Csináljatok közös programokat, de érdeklődj a személyes dolgai iránt is, ha úgy adódik. Ha valóban barátnak való, el tudsz majd beszélgetni vele róluk tágabb filozófiai értelemben is. Ha csak a szemetesvödre vagy, megunod és dobod majd, mert nem érdemel meg téged. Sok sikert~
2017. jan. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én INTJ férfi vagyok, 29 éves. Gyere, majd én elmegyek veled ide-oda és elfilózunk közben a lét értelmén, a csillagászaton keresztül az emberi kapcsolatokon át mindent kitárgyalunk mélységesen. :):D
2017. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Gyertek a Mensa HungarIQaba ha tudtok ;)

Itt főleg hasonszőrű emberek vannak, hiszen az INTP/INTJ-knek a legmagasabb az intelligenciájuk a statisztika alapján.

2020. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!