Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lúzer vagyok, hogyan változtas...

Lúzer vagyok, hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok, átlagos élettel.

Régen is elég gátlásos voltam, most is nagyon. Azt hiszik sokszor az emberek hogy nincs saját véleményem.

Ez itthon és a munkahelyemen fordul elő. Főiskolás éveim alatt, három évig mintha más személy lettem volna. Ott tiszta lappal indultam és sokkal oldottabban szóltam hozzá beszélgetésekhez, projektekhez.Imádtam.

A munkahelyemen már mindenki ismert, alkalmazott vagyok, szóval egyébként sem szavaznak nekem nagy bizalmat a kliensek, ha pedig jó úton vagyok valami felé arra rögtön lecsap főnöknőm. Mindig csak én vagyok a beosztott, ezt éreztetik, ezzel még jobban görcsölök olyan vélemény nyilvánításoktól is ami segítené a munkát.

Nem vagyok okoskodó, de ma is amikor cigiztünk a kollégákkal szerettem volna nekik beszélni egy másik megközelítésről a problémájuknak. Én ezt tanultam pont, szeretem a témát, szerelmese vagyok a témának de kapásból nem fogadták el végig sem hallgattak.

Minden belém folytódik, ezen hogy lehet változtatni?


2016. febr. 1. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Ami kicsit merészebb megoldás lehet, hogy munkahelyet váltasz. Ott ugyan úgy új lappal indulhatnál és bátrabban hozzászólhatnál kezdetben is a dolgokhoz, így jobban fognak értékelni már kezdettől fogva. De ez nem egy könnyű megoldás.

Vagy megpróbálhatnál magabiztosabban kiállni a saját elképzeléseid mellett a jelenlegi munkahelyeden. Az is segíthet, ha általános, nem munkahelyi témákban is bátran odateszed a véleményedet.

Ha megbecsülöd magadat, magabiztosnak érzed magadat és kiállsz önmagad mellett, akkor mások is határozottnak fognak látni téged. Mondjuk addig is el kell jutni.

Talán segíthet az is, ha leülsz kicsit és elgondolkozol saját magadon. Lehet, hogy valami visszafog téged, valami amit nem szeretsz magadban, félsz valamitől, szégyellsz valamit. Valami apró dolog, ami azért mégis nyomasztó lehet számodra. Ha azon a dolgon tudsz változtatni, akkor az is erőt ad és sokkal kiegyensúlyozottabbá és magabiztosabbá tesz.

Azt, hogy valaki hogyan látja magát, mások is észreveszik.

Személyesen is elmondtad ezt már valakinek? Sokat segít, ha kibeszéled magadból a problémáidat, leveszi a terhet a válladról.

2016. febr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat!
2016. jún. 4. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!