Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha nemek közti egyenlőség...

Ha nemek közti egyenlőség van, a férfiak és nők miért nincsenek egy cellába zárva a börtönben, és miért van külön férfi és női mosdó?

Figyelt kérdés
Régen volt külön a negrideknek, europidoknak...azt a wc-t eltöröljék, de most miért nem lehet a 2 nemnek közöset használni? Vagy miért van külön férfi, női öltöző? Sokan szívesebben öltöznének együtt nőkkel, akik férfiak, és töltenék el idejüket egy másik nemből származó egyeddel a bűntetésvégrehajtási intézmény területén. Ha jogilag egyenlőek, joguk van minden téren ugyanazt a minőségű szolgáltatást igénybe venni (öltözők, börtöncellák,,mellékhelységek stb.).
2016. febr. 10. 20:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/114 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező,egy kicsit legyél már értelmesebb, kérlek. Mondok egy más példát. Hátha leesik. Tegyük fel,te fèrfi vagy, kapsz egy tábla csokit, van egy nő,az is kapja ugyanúgy,ugyanazt a típusú tábla csokit. Mindketten megeszitek a sajátotokat. Egyenlőtlenség van,mert te nem eheted meg az övét,vagy ő a tiéd?Nem,mindketten megkaptátok ugyanazt az ellátást.
2016. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/114 anonim ***** válasza:
100%

"De ez így nem korrekt. Legalábbis jogilag. Férfi-férfi között is van erőszak, nő-nő között is. Inkorrekt ez a teljesen egyértelmű diszkrimináció."


Valóban van, de mint mondtam, nem lehet mindenkinek saját kastélya.

2016. febr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/114 anonim ***** válasza:
4%

mellesleg a nők néha úgy telibe fo**ssák a wc karimáját meg szanaszét hugyoznak (mert nem ülnek le rendesen) hogy az csak na.. ne akarj velünk közösködni


anno egyszer láttam felírva női mosdóban a falra szarral hogy erzsi itt járt.. :S

2016. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/114 anonim ***** válasza:
92%
Meg persze, van rá esély, hogy bemegyek a női mosdóba, és ott egy leszbikus erőszaktevő vár, de alapvetően a homoszexuálisok aránya kisebb, és azon belül így még kisebb az erőszaktevőké. (Mert nyilván nem minden homoszexuális erőszaktevő.) Most te pl. hová mennél be: egy olyan terembe, ahol 8 vérszomjas oroszlán van, vagy ahol 2?
2016. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/114 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyenlőség van, a férfiak miért nem szülnek? Könyörgöm. :D
2016. febr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/114 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog: igen, ha 2 totál ugyanolyan célt szolgáló helyiségről van szó, az nem diszkrimináció. Ha mondjuk arról lenne sz, hogy a nők nem járhatnak egyetemre, vagy nem vehetnek részt a klubokban (mint régen Angliában), a férfiak meg... mit tudom én, nem járhatnak balettozni... Az valóban diszkrimináció. De mindkét WC helyiség ugyanarra van: hogy pisilni menj be. Egyik se jobb vagy izgalmasabb. Egyetlen dolog lehet kissé diszkriminatív, ha a női wc-ben van csak pelenkázó, vagy az, hogy a mozgássérülteknek nincs, míg a nem mozgássérülteknek van külön helyiség. na ez, diszkrimináció, mert egy mozgássérült is lehet szégyenlős, meg gondolom, egy mozgássérült nehezebben is tartja az ajtót, hogy ne nyissanak rá(nem mindenhol van ám működő zár). Ráadásul így sokkal könnyebb is: képzeld el, ha mindenki ugyanoda állna sorba. Azon kívül ott a másik válaszoló csokis példája: kiegészíteném. Ha nekem van egy cipőm, és a barátnőmnek is van egy ugyanolyan cipője, és teszem azt, ugyanakkora a lábunk, attól még nem cserélgetjük a cipőnket, egyik az enyém, másik az övé.
2016. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/114 A kérdező kommentje:
25: Azért, mert ez jogi egyenlőségről szól. Volt már kérdésem amúgy arról is.
2016. febr. 10. 20:50
 28/114 A kérdező kommentje:
22: De ezen változtatni kéne. A férfi és női együttlét az evolúció természetes mellékterméke. Össze kéne őket szoktatni. A fekete-fehér wc ket viszonylag gyorsan felszámolták.
2016. febr. 10. 20:51
 29/114 anonim ***** válasza:
100%

# 27

Mind a két nemnek joga van üríteni. Nem értem hol a probléma, de szerintem te se.

2016. febr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/114 A kérdező kommentje:
26: Köszönöm, hogy egy normális ember is válaszolt. Egyet értek veled, de szerintem teljesen fölösleges 2 helység a két nemnek, ha egyik sem jobb, mint a másik. Az emberek nem vadállatok, hogy 2 ellenkező neműt ne-lehetne összezárni.
2016. febr. 10. 20:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!