Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Választ szeretnék kapni...

Választ szeretnék kapni értelmes felnőtt emberektől, hogy miért van, ha a gyakaori kérdéseken valaki megosztja a novelle vagy könyvrészletét, akkor az a magyar embernek soha sem tetszik, miért?

Figyelt kérdés

Számsztalanszor amikor olvastam kiritákat az itt feltett írásokból az emberek nem csinéltak mást, csak negatívan leszólták, még akkor is, ha az illető tehetséges volt, és tudott írni. Tisztában vagyok vele, hogy itt nem könyvkritikusok írnak kommenteket, de elkeserító, hogy a magyar embernek soha nem tetszik semmi amit egy másik ember csinál, nem örülnek a mások sikereinek, annyira más a mentalitásuk, mint külföldön.


Leteszteltem az embereket, és feltettem egy világhírű, elismert író művánek egy részletét, mintha én írtam volna, hogy megtudjam, hogy mi a véleményük az írásról. Nem kell, hogy mondjam, unintelligens módon megválaszolva, de" szar", te tehetségtelen vagy" vagy hát nem rossz, de még van mit fejlődnöd" stílusú válaszok jöttek. Eléggé elgondolkodtató, ez is az egyik oka annak, hogy miért lépek ki erről az oldalról, de előtte azért még kíváncsi lettem volna, néhány ember meglátására.



2016. febr. 12. 14:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
6-8 éve járok ide a GYK-ra és nagyon kevés kivételtől eltekintve itt még nem olvastam jó írást, pedig becsülettel végigolvasom mindet, nem az első néhány mondatból vonok le következtetést. Egyszerűen nem is várható el, hogy 12-14-16 éves gyerekek olyan műveket tudjanak létrehozni, amik megüti a mércét. A legtöbb reménytelen eset, de akiben van fantázia, annak mindig tisztességesen szoktam válaszolni. A legnagyobb baj, hogy a nagy részük még arra sem veszi a fáradságot, hogy helyesen írjon. Emellett, pedig a kérdezők is olyan ordenáré stílusban reagálnak az építő kritikákra is, hogy az elfogadhatatlan. Tudod minden éremnek két oldala van.
2016. febr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Most a kérdés kedvéért teljesen random (kereső alapján) kiválasztottam néhány ilyen kérdést, és azt tapasztaltam, hogy sehol nem fikázzák le a kérdezőt olyan stílusban, amit te ecsetelsz, sőt, szerintem teljesen korrekt válaszok érkeznek. Engem inkább az zavar, hogy sokszor még túl is dicsérik a kérdezőket... Íme, néhány kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__6050474-m..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszete..


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__egyeb-kerdesek__57..


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__5741925-m..


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__2247083-j..


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__egyeb-kerdesek__49..


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Tessék, ezeket teljesen véletlenszerűen választottam ki, és egyik kérdés alatt sem tapasztaltam ordenáré lehúzást, ami alapján te a magyar emberek mentalitását ecseteled. Ezzel együtt elfogadom, hogy neked mások a tapasztalataid, de szerintem akkor is csak általánosítasz, és a szokásos "külföldön mindenki angyal és szent" sablonnal jössz, ezért a kérdésed nem egyéb provokációnál.


(Szerintem külföldön is egy hasonló oldalon, mint ez, ugyanúgy vannak trollok, akik lefikázzák a másikat, úgyhogy én még mindig azt mondom, hogy elég gáz egy ilyen oldal alapján általános következtetést levonni a magyar emberek mentalitásáról.)

2016. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
És még annyit, egyetértve a #11-es válaszolóval, hogy azért kezeljük helyén a dolgokat, akik ide kiírnak valamit, azok egytől-egyik amatőrök, én még jó írással itt még nem találkoztam (elvétve van olyan, akiben van valami). De én is, ha válaszolok, inkább a jót igyekszem meglátni, és építő kritikát szoktam írni, hogy a kérdező lássa, hol lehet még fejlődnie. Viszont sok olyan írás van, ami egyszerűen rossz, és olyankor azt szoktam mondani a "szerzőnek", hogy ezt inkább ne erőltesse, mert jobb lesz úgy mindenkinek. Manapság eléggé divat lett írni, mindenki, aki él és mozog, már írónak képzeli magát, és el van árasztva az internet az amatőrnél amatőrebb, nyelvi és helyesírási hibáktól hemzsegő szarokkal...
2016. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kértetek linket, ezt nézzétek meg légyszíves. [link] Például ez az egyik amit leszóltak, pedig különféle írások vannak benne.
2016. febr. 13. 11:33
 15/17 anonim válasza:
Jó kérdés.:-) Nekem nem annyira húzták le.
2016. febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem csesztetni akarlak, de a te írásaidból ítélve még van mit fejlődnöd, helyesírás és fogalmazás terén is. Csak pár példa:


"Számos gondolatok kavarognak bennem." rögtön az első mondat, amit megláttam, nem tudod egyeztetni az igét szám szerint...


"A szépség ára" ezzel mit akarsz kifejezni? Ezermillió cikk van már arról, hogy soványak a modellek és a divat okolható az anorexiáért. A tiéd csak annyiban új, hogy véletlenszerűen választott szavakat értelmetlen módon dőlt betűvel szedtél.


"A vámpír csókja" nem teljesen értem, az első két sort ugye a vámpír mondja neked, de a második kettő már mintha a te szemszögedből lenne, vagy ő hív téged hóhérnak? Se a rímek, se a szótagszám nem jön ki, tudom, hogy versnél ez nem mindig követelmény, te azonban mintha szeretnéd, hogy rímeljen, csak nem jön össze...


Az erotikus novella:

- miért nevez el valaki egy naplót Atlantisnak? még ha személynevet adna neki...

- találomra kiragadott mondat: "Baj van, emelem fel a kezem, és a kezem felé nyújtom, de csak az őrlődés van úrrá a lelkemen, és képtelen vagyok, hogy változtassak az életemen." ne haragudj, de ennek se füle, se farka...

- találomra kiragadott mondat: "Egyre több elsöprő szeretkezések vettél kezdetőket Martinnal." te ezt át se olvastad kiposztolás előtt...

- találomra kiragadott mondat: "Azt mondta, azért kell, hogy forró legyen a víz, hogy ő tovább bírja a szexet, és, hogy a spermák is lassabban hagyják el a nemi szervét." bocs, ez most megint megjelent a lelki szemeim előtt, ahogy azt mondja a férfi, hogy "Drágám, kell, hogy forró legyen a víz, mert így a spermák lassabban hagyják el a nemi szervemet." Életszerűtlen...

- a csaj nem érti, hogy miért tekinti ribinek ez a Martin, miután hónapokig váratta a szexszel. Hát talán azért, mert a barátja mellett kefélt félre...


Szóval van még rendesen csiszolnivaló a műveiden, de ne add fel, mindenki így kezdte, írj és olvass nagyon sokat, és ki fog ez alakulni. Egyébként mindenkinek ezt szoktam írni, mert olyan nincs, hogy valaki nem képes megtanulni írni, ha nagyon akar.

2016. febr. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Elolvastam amit írtál. Mi a baj az ígével?Jelenleg számos gondolat kavarog az illetőbe akivel ez történt. Ezzel semmi baj nincsen teljesen a helyén van. Szerintem eg , hogy életszerű , mivel ez megtörtént akáemennyire is hihetetlen, és amit momdott Martin azt valóban mondta. Miért ne lehetne egy napló Atlanis?Ez már csak részlet kérdés. A szépség ára . című cikk megjelent egy napilapban ahol dolgoztam gyakornokként, valamint online felületen is megtalálható, amit a napilap üzemeltet.Nem tudom, hány cikket, vagy bejegyzést, vagy interjút olvastál el, de nem hiszem, hogy mindre azt mondhatod, hogy nem jó. A vers egyike megjelent egy könyvben. Ide nem mindig csak amatőrök írnak, de amikor meg valako indolok, nem tud indokolni, mert köze sincs ahhoz a szakmához amit épp kritzál. Egyébként József Attila munkássága egyszerűen csodálatos és amiket írt egytől- egyik fenomenálisak, és mégis akadnak olyan nem hozzáértő emberek, aki azt mondják, hogy jajj de szar, mert nekik nem tetszik semmi. Attól, hogy nekik nem tetszenek a verseik, attól még tény marad, hogy ő tehetséges. Ezt szerintem nem kell magyarázni, hogy miért. Ezt amit leírtam, általánosságban írtam, és nem az utolsó kérdező ellen irányult, ha esetleg magára vette volna.
2016. febr. 18. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!