Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek ez nagyon nagyon...

Szerintetek ez nagyon nagyon nagyon nagyon, végtelenül kínos?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmmel pár napja bementünk a dm-be. És találtam egy ajakápolót, ami tök jó illatú volt és eszembe jutott, hogy amúgy is elfogyott a labellom és mindig ilyen cserepes a szám, szóval megveszem. Kb 800 ft volt és emlékeztem, hogy a pénztárcámban volt egy ezres, szóval azzal tudok fizetni. Be is álltunk a sorba a kasszához, erre mikor sorra kerültünk, kinyitottam a pénztárcám és láttam, hogy kivették az ezrest belőle. Ugyanis anyáméknak meg nővéremnek szokásuk, hogy ha megtalálják a pénztárcámat valahol a lakásban, elveszik belőle a pénzem, ha találnak valami nagyobb összeget benne. És most is kivették, én meg nem tudtam...És tök kínos volt, de láttam, hogy tele van a tárcám apróval, volt köztük 200-as is, meg egy csomó ilyen 10 és 20 forintos, úgyhogy azokból kezdtem összeszámolgatni a 800-at, de közbe kapkodtam is, mert egy csomóan álltak sorba meg az eladó is ilyen tök flegmán nézett meg így forgatta a szemeit, miközben kerestem az aprót..És nagy nehezen meglett 800 ft aprókból, erre mikor odaadtam az eladónak, mondta, hogy ez csak 760 -.-. Pedig meg mertem volna esküdni, hogy 800-at adtam oda, erre így kérdőn barátnőmre néztem, hogy nem tudna-e kölcsön adni, de nála csak annyi pénz volt, amennyit költött arra, amit vett, és a mögöttem álló nő meg gondolom megunta a várakozást és odaadott 40 ft-ot. Erre az eladó még ilyen tök flegmán felhorkantott..Én meg megköszöntem a nőnek és elmentünk.

Annyira ciki volt és azóta is olyan szarul érzem magam, legszívesebben elsüllyednék. De mentségemre szóljon, hogy tényleg nem tudtam, hogy kivették a pénzemet a tárcámból...

Szerintetek is nagyon gáz? Mit csináljak, hogy el tudjam felejteni?

17L


2016. márc. 13. 20:19
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Megnyugtató, hogy az enyémnél is történnek azért cikisebb dolgok xd

2016. márc. 13. 20:40
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer egy ötezres hiányzott a tárcámból, vagy elhagytam, vagy kilopták, sose tudtam meg. Ajándékot akartam venni egy boltban egy barátnőmnek belőle, beütötték az árát, és akkor derült ki, hogy nincs meg. Mondtam a pénztárosnak, hogy volt egy ötezresem és nem találom, erre a lehető leggusztustalanabb módon, flegma pofával elkiáltotta magát, hogy "Lesz egy sztornó! A kedves vevő nem hozott pénzt!" Így keresztül a bolton, a kedves szót jól megnyomva. Egy mögöttem álló nyugtatott meg, hogy előfordul és nézzem majd meg a táskám. Megvolt a sztornó, elnézést kéretem (de minek), elmentem, de nyilván az eladó gennyes viselkedése nagyon zavart. Csak később jöttem rá, hogy ez őt minősíti. Aki emberekkel dolgozik, annak tudnia kell a számára kellemetlen helyzeteket is elnézően, kedvesen kezelni.

Ne aggódj, a helyzet kellemetlen volt, nem rád nézve ciki, hanem az eladóra. Mindenkivel történt már olyan, hogy nem volt nála elég pénz, vagy picit sokáig tartotta a sort. Ne aggaszd magad miatta, ilyenkor mindig őrizd meg a hidegvéred, maradj udvarias, ha valaki türelmetlen, attól is csak kérj elnézést és kész. Így kerekedhetsz ki jól a helyzetből. Az eladó egy genyó volt, hidd el, nem érdemli meg, hogy emészd magad miatta.


A családon belüli pénzlenyúlás viszont gázos, azzal kéne kezdened valamit.

2016. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
71%
Mit foglalkozol egy retek eladóval? Csak másokra vetíti ki, hogy milyen elcseszett élete van amiért olyan "sokra" vitte ;)
2016. márc. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

Cikis dolog megnyugtat? Akkor ezt hallgasd!


Voltam már vagy 20 éves, a WestEnd kellős közepén osztogattak mintát,be volt csomagolva,megjegyzem,táncán kínálták. Átlátszó csomagolásban egy ruganyos rudacska. Eszembe nem jutott volna,hogy az nem gumicukor,hanem valami illatminta, vagy mi lehetett. Kb 2mt mentem,kibontottam,azzal a lendûlettel be is kaptam. Hála Istennek nem nyeltem le,de azt a futást a wcig láttad volna...azt se tudtam,hová köpjek,úgy mart,mint a rossebb, lemarta a nyelvemet, 1 hétig fájt. Szerintem ez cikisebb volt.

2016. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindenkinek van ilyen sztorija, ne aggódj.:-) Nekem bankkártyám krepált be, készpénz meg alig volt nálam, vissza kellett vinnem a cuccokat, aztán mehettem kicseréltetni a kártyát, meg pénzt kivenni a bankban a számlámról. Inkább nézd a jót, mégiscsak akadt valaki, aki kisegített.
2016. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

*tálcán


Remélem felvidítottalak! :-)

2016. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, te most komolyan az eladó miatt szégyelled magadat? Órabérben van, ugyan annyi a fizetése akkor is, ha 20 percenként kiszolgál egy vevőt, meg akkor is, ha egy percet kell veled "foglalkoznia". Amúgy "csak" egy pénztárosról van szó, nem a világ krémje előtt szüttyögtél.


Velem is pár hete történt egy kissé kellemetlen eset. Fizetesk Spar-ban, vettem többek között egy karton vizet is. Na nem tudom mennyire van ezzel mindenki tisztában, de pár hónapja/éve ott a karton vizeken van egy kétjegyű szám, így nem a pénztárosnak kell lehúzogatnia egy 12 kg-os pakk vizet, hanem bediktálom a számot, meg esetleg megmutatom a vizet, hogy tényleg azt veszek és ennyi. Mondom is, hogy ezen kívül van még egy 36-os vizem, és kicsit megemelve mutatom, hogy tényleg az. Erre totál bunkó kioktató hangnemben, hogy jól van, adjam oda neki, mert le kell húznia. Érdekes módon a kolléganői mind tudják, hogy ezt be lehet ütni, ő nem, pedig már arcról ismerem, nem most kezdett ott. Na mindegy.

2016. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Wow, hát ezek is elég durvák :D Mondjuk igaz, csak az eladót minősíti, ha nem tudja normálisan kezelni az ilyen helyzeteket :/
2016. márc. 13. 20:54
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Valóban mindenkinek vannak hasonló ciki sztorijai, ne aggódj. Biztosan az eladóval is történt már olyasmi, amit cikinek érzett. Ráadásul te nem számítottál arra, hogy nem lesz benne a pénz a pénztárcádban, nyilván az eladó ezt nem tudhatta, sem a mögötted állók, de nem hinném, hogy pár perc várakozásból valakinek súlyos hátránya származott volna. Viszont az szerintem nagyobb probléma, hogy a családtagjaid kotorásznak a pénztárcádban és elszedik a pénzedet, ezek után inkább hagyd üresen a pénztárcádat, a pénzt pedig tartsd máshol, ahol tuti nem találják meg.
2016. márc. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad cikisnek, ne keseredj el.

Amióta külföldön élek, és hazajárok, nekem kimondottan öröm szívatni azokat az eladókat akik húzzák a szájukat, esetleg megjegyzéseket tesznek. Alapból türelmes, rendes ember vagyok, és tisztelem mindenki munkáját legyen az takarító vagy eladó egy tescoban. De rühellem azokat akik úgy viselkednek mint az az eladó akit te leírtál. Ilyenkor én szándékosan aprópénzzel fizetek, a lehető legkisebb pénzösszeggel. Van amikor meg is jegyzem, hogy "illik ám köszöni ha én is köszönök..

Legközelebb csak mosolyogj, és csak úgy félhangosan mintha magadnak mondanád, mond, hogy

- még jó hogy az 5 forintos is pénz, és vagy egy maroknyi belőle..:)

Ha meg felhorkant, akkor közöld vele, hogy

- drága! Ne idegeskedjen , a munkaideje nem fog gyorsabban letelni..

2016. márc. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!