Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek ez nagyon nagyon...

Szerintetek ez nagyon nagyon nagyon nagyon, végtelenül kínos?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmmel pár napja bementünk a dm-be. És találtam egy ajakápolót, ami tök jó illatú volt és eszembe jutott, hogy amúgy is elfogyott a labellom és mindig ilyen cserepes a szám, szóval megveszem. Kb 800 ft volt és emlékeztem, hogy a pénztárcámban volt egy ezres, szóval azzal tudok fizetni. Be is álltunk a sorba a kasszához, erre mikor sorra kerültünk, kinyitottam a pénztárcám és láttam, hogy kivették az ezrest belőle. Ugyanis anyáméknak meg nővéremnek szokásuk, hogy ha megtalálják a pénztárcámat valahol a lakásban, elveszik belőle a pénzem, ha találnak valami nagyobb összeget benne. És most is kivették, én meg nem tudtam...És tök kínos volt, de láttam, hogy tele van a tárcám apróval, volt köztük 200-as is, meg egy csomó ilyen 10 és 20 forintos, úgyhogy azokból kezdtem összeszámolgatni a 800-at, de közbe kapkodtam is, mert egy csomóan álltak sorba meg az eladó is ilyen tök flegmán nézett meg így forgatta a szemeit, miközben kerestem az aprót..És nagy nehezen meglett 800 ft aprókból, erre mikor odaadtam az eladónak, mondta, hogy ez csak 760 -.-. Pedig meg mertem volna esküdni, hogy 800-at adtam oda, erre így kérdőn barátnőmre néztem, hogy nem tudna-e kölcsön adni, de nála csak annyi pénz volt, amennyit költött arra, amit vett, és a mögöttem álló nő meg gondolom megunta a várakozást és odaadott 40 ft-ot. Erre az eladó még ilyen tök flegmán felhorkantott..Én meg megköszöntem a nőnek és elmentünk.

Annyira ciki volt és azóta is olyan szarul érzem magam, legszívesebben elsüllyednék. De mentségemre szóljon, hogy tényleg nem tudtam, hogy kivették a pénzemet a tárcámból...

Szerintetek is nagyon gáz? Mit csináljak, hogy el tudjam felejteni?

17L


2016. márc. 13. 20:19
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

"Szóval pl. az USA-ban (nem azért, mert ott kolbászból van a kerítés, mielőtt vki ezzel jönne) a boltokban addig nézelődsz amíg kedved van és felpróbálhatsz bármit, akár 30 cipőt is úgy, hogy a végén semmit sem veszel. Az eladó nem néz rád furcsán, mosolyogva köszön annak is, aki nem vett semmit. Szerintem ez így a normális, ugyanis ezekből a nézelődőkből később potenciális vásárló lehet. "


Azért azt megjegyezném, hogy valószínűleg több ezerszer vettem és fizettem valamit boltban, de csak 2-3 alkalommal volt valamilyen kis baki vagy összekülönbözés, szóval azért nem kell azt itt megint elhinteni, hogy mentalitás ide-meg oda. Gondolom senkinek sincs minden másnapról egy bunkó eladós sztorija.

2016. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell feltétlenül összekülönbözés. Itt a pofákat vágó, türelmetlen pénztárosok száma azért jóval nagyobb.
2016. márc. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
0%

Még egy pofátlan pénztárossal sem találkoztam.


A pénzt nem vásárlás előtt kell lecsekkolni, otthon belenézel, hogy van-e benne pénz.


Ha apróval fizetek, kifejezetten örülnek, mert mindenki felváltat, és nem tudnak visszaadni. Egyszer egy pénztárosnak csupa aprót adtam, és erre azt mondta, "téged az isten küldött".

2016. márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Na figyelj, mesélek én is :)

Valamelyik nap bementem a Spar-ba, azzal a tudattal, hogy a barátom bankkártyája nálam van. Jól megpakoltam a kosaram, kértem a felvágottas pultból sonkát, sajtot, mindenfélét. Beálltam a sorba, keresem a kártyát, sehol. Végignéztem az összes zsebem, kártyatartóm, a táskámat, de nem találtam meg. Ott kellett hagynom a teli kosarat a boltban. :( :D

Aztán kiderült, hogy a barátom reggel visszavette a kártyáját, csak elfelejtett szólni. :)))

2016. márc. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer kínosabb dolgokat éltem már át, csak nevess rajta szerintem, úgy is elfelejted.
2016. márc. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Persze,aláírom,bunkó volt a pénztáros,de egy kocsit had védjem meg azokat,akik nagyobb áruházláncban eladók...ott ugyanis mankópénzt kapnak az után,hogy átlagban mennyi pénz megy át a kezük alatt óránként. Szóval valamennyire érthető,ha nem tetszik nekik,hogy a vevők fele a kasszánál kezdi el keresgélni a pénztárcáját. Persze ez nem mentség a bunkóságra,de valamennyire érthető.
2016. márc. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim válasza:
Ne idegeskedj miatta. Az ilyen eladókat szard le. Nekem olyan volt egyszer, hogy kevés pénzt vittem és egy csomó ideig ott kellett tökölni. :-)
2016. márc. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Én hányszor jártam már így
2016. márc. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Nekem is egy ezressel volt így.

Apróba fizettem szintén,mivel más választásom nem volt. Nekem 25 ft hiányzott. Mondtam a nőnek,hogy akkor azt a csokit tegye vissza,nincs nálam elég pénz. Mondta nem kell,hagyjam csak majd behozom máskor.Én is sokáig számoltam,mert tudtam nincs elég nálam és a tárcában minden zsebet megnéztem,illetve a táskában és a zsebeimben is kutattam. Ott is nagy sor lett hirtelen.Neki is flegma feje volt tuti azért mondta hagyjam csak,hogy haladjunk. Akkor bepakolok a szatyorba épp kilépnék az ajtón a zacskó kiszakadt.Persze mindenki szeme láttára. Szedem fel a dolgokat,mivel sok volt nem tudtam mindet így csak félre pakoltam az útból.Kérten még egy zacskót ami 15 ft lett volna,mondtam ne haragudjon meg de nincs nálam már pénz,de kérnék még egy zacskót,majd behozom a pénzt.Nagyon flegma fejjel adott 2 zacskót,hogy tessék,viszontlátásra.Konkrétan olyan hangnemmel,hogy húzzak már a francba.


Én nagyon kellemetlenül éreztem magamat. 1 hónap leteltével mentem újra a boltba,mert attól tartottam,hogy megjegyzik vagy bármi más.Mivel ez egy kisbolt.


Tanulság pedig az,hogy mielőtt elkezdek bármit leemelni a polcról belenézek a pénztárcámba,ha kell megszámolom pontosan mennyi pénz van nálam. Majd ezután kezdek vásárolni bármit is.


1000-sem pedig egy másik kabátom zsebében maradt.Elfelejtettem vissza rakni.



Másik sztori tesco, anyum megkért,hogy haza fele jövet nekem útba esik vegyek pezsgőt le van árazva amit szoktak inni. Oké tudtam pont van nálam egy ezres,beszaladok. Előbbi esetből tanulva megnéztem tudtam nálam van a pénz.


Fizetnék a pénztárnál mire nem tudom széthúzni a tárcámat. Próbálom próbálom nem megy. Aztán nagy erővel húztam az ezres csücske leszakadt.Így mondtam a pénztárosnak elnézést,nincs nálam pénz csak 500 ft apróba,az ezresem meg elszakadt. Nő mondta sajnálom,próbáljam meg bevinni egy bankba ott vissza szokták cserélni.Ő rendes volt. De azért kínos volt,hogy nagy sor én meg már 5 perce próbálom a tárcámat szét nyitni.


Ebből az esetből tanulva mielőtt sorba állok széthúzom a pénztárcámat :D össze nyomom,hogy a pénzt senki ne lássa.De ne kerüljek még egyszer ilyen szituba. :DD


Vannak kínos szituk.El kell felejteni,na meg tanulni belőle.Mielőtt bármit leemelsz a polcról nézz bele a tárcádba nálad van e pénz.


Barátnőmet hányszor segítettem ki,mert van 2 pénztárcája meg vagy 4 táskája.Kabátot is van,hogy napi 2x cserél. Így azért sokszor előfordul,hogy nincs nála pénz,hanem vmelyik táska,tárca,kabát zsebébe maradt :D


Anyud és nővéred mi jogon vesz ki pénzt a tárcádból?? Szó nélkül?? Ez viszont nagyon gáz,nem 13-14 éves kislány vagy.


Keress vmi rejtekhelyet a pénzednek ;)


Máskor nézz bele vásárlás előtt ott van e.


Ha nem is más veszi ki,másik zsebbe még maradhat :)

2016. márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is :)

Egyébként sokan mondták, hogy nem kéne kivenniük a pénzemet...Hát én is mondtam már nekik, hogy ne nyúljanak a pénztárcámhoz, de olyankor mindig zsarolnak, hogy úristen akkor miből vegyenek kaját, nekem fontosabb az, hogy legyen egy ezresem, minthogy a család enni tudjon...nem mintha nekik nem lenne elég pénzük, csak anyáméknál inkább nagyobb pénzek szoktak lenni, ilyen 10 ezresek meg ilyesmik és mondjuk egy kiló kenyérért nem akarnak eltenni egy 10 ezrest..Szóval így még nem is lenne baj, hogy kiveszik az én pénzemet, de vissza se adják utána...

És eldugni is alig tudom, mert anyám mindig kutakodik a szobámban és olyan helyekre is benéz, ahová még eszembe se jutna eldugni bármit is -.- Szóval úgyis valószínű, hogy megtalálná..xD Mondjuk 1000 ft még nem a világvége, csak legalább szólnának, hogy elvették, hogy ne mondjuk a boltba lássam meg, hogy volt nincs pénzem..

2016. márc. 14. 19:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!