Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek ez nagyon nagyon...

Szerintetek ez nagyon nagyon nagyon nagyon, végtelenül kínos?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmmel pár napja bementünk a dm-be. És találtam egy ajakápolót, ami tök jó illatú volt és eszembe jutott, hogy amúgy is elfogyott a labellom és mindig ilyen cserepes a szám, szóval megveszem. Kb 800 ft volt és emlékeztem, hogy a pénztárcámban volt egy ezres, szóval azzal tudok fizetni. Be is álltunk a sorba a kasszához, erre mikor sorra kerültünk, kinyitottam a pénztárcám és láttam, hogy kivették az ezrest belőle. Ugyanis anyáméknak meg nővéremnek szokásuk, hogy ha megtalálják a pénztárcámat valahol a lakásban, elveszik belőle a pénzem, ha találnak valami nagyobb összeget benne. És most is kivették, én meg nem tudtam...És tök kínos volt, de láttam, hogy tele van a tárcám apróval, volt köztük 200-as is, meg egy csomó ilyen 10 és 20 forintos, úgyhogy azokból kezdtem összeszámolgatni a 800-at, de közbe kapkodtam is, mert egy csomóan álltak sorba meg az eladó is ilyen tök flegmán nézett meg így forgatta a szemeit, miközben kerestem az aprót..És nagy nehezen meglett 800 ft aprókból, erre mikor odaadtam az eladónak, mondta, hogy ez csak 760 -.-. Pedig meg mertem volna esküdni, hogy 800-at adtam oda, erre így kérdőn barátnőmre néztem, hogy nem tudna-e kölcsön adni, de nála csak annyi pénz volt, amennyit költött arra, amit vett, és a mögöttem álló nő meg gondolom megunta a várakozást és odaadott 40 ft-ot. Erre az eladó még ilyen tök flegmán felhorkantott..Én meg megköszöntem a nőnek és elmentünk.

Annyira ciki volt és azóta is olyan szarul érzem magam, legszívesebben elsüllyednék. De mentségemre szóljon, hogy tényleg nem tudtam, hogy kivették a pénzemet a tárcámból...

Szerintetek is nagyon gáz? Mit csináljak, hogy el tudjam felejteni?

17L


2016. márc. 13. 20:19
1 2 3 4 5
 21/44 Quatermain ***** válasza:
100%
Pont emiatt szoktam belenézni a pénztárcámba mielőtt veszek valamit. Lehet paranoiásnak nézek ki olyankor, de jobb megelőzni a kellemetlenséget, mint átélni.
2016. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi, de inkább a családod a nagyon nagyon kínos.


A boltos szituáció meg előfordul. Nem direkt csináltad, kicsit kellemetlen volt, de legyen ez a legcikibb dolog ami életedben veled történik.


De hogy kapj még egy "cikis" történetet: hozzád hasonlóan DM-ben voltunk egy barátnőmmel. Nem szeretek készpénzzel fizetni, inkább a bankkártyám használom. De van több pontgyűjtő kártyám is a tárcámba bedobálva.

Kicsit nagyon fáradt voltam, nyújtom a kártyát, eladó csak néz rám meglepetten, smart kártya volt amivel fizetni próbáltam, nyúlok megint a tárcámba erre sikerült a teszkós pontgyűjtőt előkotorni. Harmadjára előkerült végre a bankkártyám is. Amikor az eladó a DM kártyát kérte, mondtam, hogy azt inkább meg sem próbálom előszedni. Mind a 3-an jót nevettünk rajta.

2016. márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg gázos egy kicsit, de ne parázz rajta, ilyesmi kb. mindenkivel előfordult már. :) Épp ezért ellenőrzöm le mindig vásárlások előtt, hogy megvan-e az a pénz, amire gondoltam.


Amúgy meg gondolom nem ismerted sem az eladót, sem a vevőket, szóval így meg pláne ne parázz rajta, holnap már fel sem ismernének az utcán! :)

2016. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor én is mesélek egy sztorit ami múlt héten történt az Auchanban.

Vettünk egy műanyag dobozos süteményt. Dobostorta szeletet. 2 szelet van egy műanyag dobozban.

Pénztárnál a pénztárosnak már előttünk lévő vásárlóval is gondjai voltak, mert a hölgy a táskáját kipakolva kereste a pénztárcáját, és a pénztárosnak nem tetszett, hogy csak most keresi.. Végül sorra kerültünk mi, de addigra a pénztáros paprika vörös volt az idegtől. A mi dolgainkat olyan gyorsan árazta, hogy nem tudtam olyan gyorsan pakolni a szatyromba, így felhalmozódott.

A tortaszeletet végül a halom tetejére tette de úgy, hogy azzal a lendülettel ahogy odadobta, már esett is le a lábunk elé a földre. Sajnos a műanyag doboz kettényílt, így a 2 szelet dobostorta a földön landolt. A férjem kicsit morcosan (az ő sütije lett volna) közölte az eladóval, hogy csillapodjon, és ne dobálja a terméket, majd közölte, hogy a dobostortát kicseréli. A pénztáros erre felpattant, hogy

NA EZT NEM!!! Nem fogjuk a sort feltartani! Kipattant a helyéről, felkapta kézzel a tortákat, beletette a dobozba, és visszadobta a pultra.

Na itt már én is pipa lettem, és mondtam, hogy nem képzeli, hogy a mocskos kezével a mocskos földről fogom majd megenni a sütit amit felszedett??

A férjem indult is vissza egy új sütiért, de a pénztáros ordított, hogy lezárta a végösszeget fizessek. Végül nagy vita lett, a főnökét hívattuk..

Mi hivatalosan panaszt tettünk, hogy mi lett a pénztáros további sorsa nem tudjuk, de nem is érdekelt. Mindenesetre én megmondtam a főnökének, hogy ilyen ember nem, hogy pénztárba de ilyen munkahelyre sem való..

Sajnos vannak ilyenek..Én nem éreztem kínosnak, cikisnek magam, mert egy idióta eladóval volt gondunk.

2016. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer egy nagy kosárnyi bevásárlás után mikor lehúzták a kártyám, egész egyszerűen elfelejtettem a PIN-t. Évek óta ugyanaz, soha nem kellett gondolkodnom rajta, de akkor ott egyszerűen lefagytam. Mögöttem a nagy sor, a bevásárlást már bepakoltam a szatyrokba, rettentően kínos volt. Máig nem értem hogy nem jutott eszembe.
2016. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
24. Jó nagy sutyerák az az eladó :"D Ilyesmi történt már velem is, uncsitesómmal elmentünk egy nyáron a fagyizóba és mikor uncsitesómnak adta oda a fagyiárus, kiesett a gömb a tölcsérből, le egyenesen a földre, a lábunk mellé. Erre a pasi ahelyett, hogy adott volna egy másik fagyit, odajött és a földről felszedte, majd visszarakta a tölcsérbe a fagyit és úgy odaadta uncsitesómnak. Mondjuk mi akkor lehettünk vagy 6 évesek és nem nagyon mertünk leállni veszekedni egy felnőttel, de mikor hazamentünk és elmeséltük, mi történt, anyámékban meg uncsitesóm szüleiben is megfagyott a vér és úgy mentek utána vissza...Nem tudom, mit mondtak, vagy milyen hangsúllyal, de egy doboznyi fagyival tértek vissza, hogy kiengesztelésképp ezt küldte a fagyis fickó..xDDD
2016. márc. 13. 21:38
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

mielőtt beállok a sorba, mindig megnézem, nálam van-e a kártyám, pénzzel ritkán fizetek. de velem is volt olyan, hogy elfelejtettem a pinkódot és háromszor is beütöttem... egyszerűen leblokkoltam, van ilyen...

a pénztáros flegmaságát nem értem, neki munkaidő van, az tök mindegy, hogy egy vásárlóra 1 percet vagy 20 percet szán... és ha a vásárló 5000 Ft-ot akar 5 Ft-osokkal kifizetni, akkor se tehet egy megjegyzést sem, mert hivatalos, forgalomban lévő pénzzel fizet a vevő.

A segítő személy kedves volt, ne parázz ezen, megköszönted, nem tudtál mit csinálni.

Inkább tényleg az a gáz, hogy mások a te pénztárcádban turkálnak...

2016. márc. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Biztos sokan lehurrognak, hogy jön ez ide, de szerintem ez is oka ennek, ezért írom le.

Szóval pl. az USA-ban (nem azért, mert ott kolbászból van a kerítés, mielőtt vki ezzel jönne) a boltokban addig nézelődsz amíg kedved van és felpróbálhatsz bármit, akár 30 cipőt is úgy, hogy a végén semmit sem veszel. Az eladó nem néz rád furcsán, mosolyogva köszön annak is, aki nem vett semmit. Szerintem ez így a normális, ugyanis ezekből a nézelődőkből később potenciális vásárló lehet.

Magyarországon, ahol sokszor sokaknál elfogy a pénz nullára a következő fizetésig (nem a kérdezőnél, csak így akartam a többség anyagi helyzetét jellemezni), kinézik az embert, ha megítélésük szerint túl sokat nézelődött és nem vásárolt, vagy ha kérdez valamit, vagy egyszerűen ha bemegy valaki az üzletbe. Ez az esetek nagy százalékában így van! Ha még a ruha sem a legdivatosabb és hozzá nem is 20 éves az ember, akkor aztán kapja a lesújtó arckifejezést is. Hogy lehet így hozzá állni a munkájához, az embertársaihoz? Milyen alapon érzi magát felsőbbrendűnek? Hol a minimális illem?

Szóval kérdező ne te érezd cikinek magadat, mert inkább az eladó volt az! Ciki és még más is.

2016. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországban éltem pár évet, ott a boltosok, de még a biztonsági őr is előre köszöntek, annyira cuki volt :) és ott nagyon komolyan vették, hogy ők vannak a vevőért. Egyszer az egyik csaj épp az új ruhákat vállfázta és pakolta ki az eladótérben, mikor egy jó köteget leejtett belőlük. Ott álltam mellette, lehajoltam, hogy segítsek. Nagy ijedten mondta, hogy ne segítsek neki, nagyon hálás és nagyon kedves vagyok, de ez az ő dolga, hova gondolok. Később tudtam csak meg, hogy ott ezt annyira komolyan veszik, hogy a főnöke számon is kéri, ha az ilyesmit nem oldja meg egyedül.

Volt olyan bolt, ahol a bankkártyám minden alkalommal lefagyasztotta a rendszert (az első után nem erőltettem, de a boltos mondta, próbáljuk ki). Leállt az egész, minden pénztárnál, nem tudni, miért. Egy rossz szó nem hangzott el, egy vádló vagy flegma pillantást nem kaptam, elnézést kértek, adtak 2 eurós kupont, miután az én kártyám (és bankom) volt a hibás az egészért... :) Imádtam ott élni, egyszerűen a tudta, hogy nem néznek ki sehonnan és nem kapsz random ismeretlenektől leszúrást, jobb kedvre derített alapjáraton.

2016. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
*tudat
2016. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!