Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Amikor sok ember között kell...

Amikor sok ember között kell lennem vagy csak átsétálni a tömegen, akkor minden alkalommal szorongás tör rám és szégyenlem magam. Vajon tömegfóbiám van?

Figyelt kérdés

Kérlek ne bántsatok emiatt, mert nagyon szomorú vagyok emiatt és rengetegszer szenvednem kell ezen tulajdonságom miatt.

16 éves fiú vagyok, gimnazista. Bizony sokszor kerülök olyan nekem kellemetlen helyzetbe, hogy emberek közé kell mennem. Nagyvárosba járok iskolába, szóval nálam ez a bizonyos szorongás napi 8-10 órában fenn áll. Szorongok, ha reggel a buszon vagyok a tengernyi ember között. Szorongok, ha az iskolában a folyosón álldogáló vagy ülő gyerekek között el kell sétálnom. Általában vagy ki se megyek az osztályteremből vagy inkább megvárom, hogy kiürüljön a folyosó. Amikor vége a sulinak és ki kell mennem az utcára, a város legforgalmasabb utcáján kell végigsétálnom, ez nekem óriási nehézséget okoz. Szenvedek ettől az érzéstől, szeretném végre leküzdeni ezt a nem tudom mit. Amikor emberek között vagyok, mindig úgy érzem, hogy mindenki engem bámul, összesúgnak a hátam mögött, negatív véleménnyel vannak rólam és kiröhögnek engem. Emiatt mindig villámgyorsan szedem a lábaimat és rohanok ki a tömegből. A másik verzió, amikor a hosszabb utat választom és olyan utcán közlekedek, ahol maximum 4-5 ember jöhet velem szemben. Ha egy egyedül közlekedő ember jön velem szembe, akkor nincs semmilyen érzésem, ám amikor ketten vagy többen, esetleg egy bandányi ember jön velem szemben, akkor egyből előjön az a kibírhatatlanul kínzó érzés. Azt sem szeretem, ha mögöttem bárki vagy bárkik jönnek, elvárom, hogy én menjek leghátul. Senki ne méregessen engem hátulról. Nem értem, hogy mitől lehet ez a betegségem, minden rendben van a külsőmmel, normális a hajam az öltözködésem és egy hétköznapi, átlagos kamasz vagyok. Mégis rettegek ezektől a helyzetektől.

Nagyon kérlek segítsetek nekem! Előre is köszönöm tanácsaitokat.



2016. márc. 23. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is pont ilyen vagyok.

Nekem ugyan ilyen nehézségeket okoz amiket leírtál.

Bizonyára te is ilyen zárkozott lehetsz mint én ,de bezzeg ha otthon vagyok akkor kinyílik a csipám, kötekszem a tesóimmal stb...

Ez azért van mert mindig azon agyalsz hogy vajon mit gondolhatnak rólad az emberek. Tudom hogy nem könnyű érzés kiüríteni a fejedet és nem ezzel foglalkozni.

Bizalom hiányod van meg félsz is! Ezt le kell győznöd tudom hogy nem könnyű de segítek ha szeretnéd mert én is pont ezzel küzdöttem .

Írj priviben.

2016. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Elmondom mit tégy!

2016. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Úgy érzem mindig rólam beszélnek, engem figyelnek. Néha zavar. Néha már nem. Nem szeretek sok ember között lenni, és mindig leghátul sétálok. De egyre több kivételes eset van.

Vegyél magad köré 1-2 olyan embert, akikkel szemben teljesen önmagad vagy. Azokkal menj végig az utcán.. Aztán bővítsd a létszámot. Eleinte 2-3 ember előtt próbálj meg könnyeden beszélni, mikor sikerül lassan növeld a számot. Mást nem tudok ajánlani. 16/L

2016. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!