Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti is észrevettétek, hogy az...

Ti is észrevettétek, hogy az emberek egyre kevésbé öltöznek ki ballagásokra, esküvőkre, színházba stb?

Figyelt kérdés
Mindig én vagyok túlöltözve, pedig nem viszem túlzásba.
2016. jún. 18. 07:45
1 2 3 4
 1/38 Alain Delon ***** válasza:
96%
Én sem vagyok az a kiöltözős ember. Ma én is megyek ballagásra. Direkt vettem erre az alkalomra inget, nadrágot, cipőt, de egyáltalán nem leszek "puccos".
2016. jún. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam túlzásba esni, de minimum szintet-tiszteletet mindig megadom. Tavaly voltunk egy esküvőn, a párom vett ugye nyakkendőt, majd az egész családja rajta röhögött, hogy mit flancol, ő lesz a vőlegény? Odaértünk a szertartásra és rajta kívül egyetlen vendégen volt nyakkendő, mindenki máson utcai cipő, kockás rövidujjú ing, sima vászonnadrág, stb. Ez már azért nálam ia kiverte a biztosítékot. :(
2016. jún. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
39%

Sajnos ez így van. Pár éve voltam az unokatesóm esküvőjén, elég nagy felhajtás volt. Meg is kérdeztem előre az örömanyát, hogy milyen szintű esküvő lesz, nem túlzás-e az estélyi ruha, mondta, hogy bátran. Erre volt egy csomó ember akik úgy voltak felöltözve mint a hétköznapokon, volt aki farmerkabátban ment. Nem mondom, hogy annyira szeretek kiöltözni, már alig vártam az éjjelt, hogy átvehessem a kényelmesebb ruhát a bulihoz, de azért ilyen eseményeken illik megadnia módját.

A másik amin kiakadtam, múltkor ültünk egy speciális kórház aulájában a férjemmel, és csak néztük, hogy úgy mennek oda emberek, mintha strandra mennének. Flip-flop papucs, trikó és hasonlók. Ha nagyon belefeledkeztem a nézegetésükbe, olyan érzés kapott el, mintha nem kórházban ülnénk, hanem valami élményfürdő előterében. Már csak a törölköző hiányzott a karjukról. Persze mindenki abban megy kórházba amiben akar, nekik ez a "rendes" ruha, nyár van és meleg, stb. de én igénytelenségnek tartom.

2016. jún. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Így van. Én is voltam nem rég esküvőn: volt, aki flip-flopban jött (pedig szabadtéri volt, előre szóltak, hogy ilyen kis köves területen van, nem ajánlják a nyitott cipőt), és farmerban, sima felsőben. Egyes férfiak kockás ingben és kész. Én se voltam nagyon túlöltözve: fekete szoknya, elegáns cipő, elegáns top. Szerintem ez nem volt túlöltözés, mégis én voltam a legjobban kiöltözve (leszámítva a tanúkat meg az örömanyát/örömapát). Színházban is ezt veszem észre. Már iskolás koromban si előfordult, hogy az osztállyal színházba mentünk, és az egyik lány strandpapucsban, rövid cuccban jelent meg, és amikor az ofő kérdezte, így jön-e, még csak le se esett neki, miért kérdezi. Most is láttam egy ismerősöm képét Facebookon, aki elment valaki ballagására. Farmerben voltak, sima ruhákban. Szerintem is igénytelenség, az meg pláne gáz, hogy még azt röhögik ki, aki rendesen felöltözik.
2016. jún. 18. 10:00
 5/38 anonim ***** válasza:
14%
Általános eligénytelenedés folyik . Ott kezdődik a dolog hogy régen még évnyitóról ,ballagásról, érettségiről de egy egyszerű iskolai állami ünnepségről is azonnal hazazavartak volna bárkit aki nem megfelelően öltözik. Plusz mellé kap egy megrovást. Manapság meg tombol a liberalizmus már mindent lehet és szabad, aki szólni mer az maradi szar alak, jó ha nem egyből náci.. A média meg ezerrel ráerősít erre.
2016. jún. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
0%
sajnos ez a világ a végefelé halad.
2016. jún. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom miért kell erőltetni a zakót és a hosszú nadrágot,főleg nyáron,és sok helyen még abba is belekötnek,hogy fekete legyen.

Igen,utolsó,már nem komcsi időkben élünk,ahol megszabják mit vegyél fel.

Szerintem lehet valami elegáns,szabad,kényelmes egyszerre.

Én gyerekként gyűlöltem az ünneplő ruhát,kényelmetlennek tartottam.

Nyáron melegem volt benne,télen meg fáztam....

2016. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
0%
Proli szülők nem tudnak kifinomult gyereket nevelni... hát ezért.
2016. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
34%
#7, a mai világban úgy mész ahogy akarsz,a komunisták még adtak az illemre? a templomban sem illik sapkával lenni mint ahogy az asztalnál sem kalapban.nem vagyok olyan öreg de engem még tanítottak ilyenolyan viselkedésre.napjainkban az idős embereket fellökik mi még át adtuk a helyünket nekik. minden kis gerincesség kiveszik az emberekből.
2016. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
44%
Nem azt írtuk, hogy zakóban kell lenni, de a strandpapucs nem ilyen helyekre való. Nem véletlenül nevezik strandpapucsnak. Arra esetleg jó, hogy leugorjon benne az ember a boltba. Azt meg cáfolom, hogy proli szokás, mert pont a prolik igyekeznek jobban kiöltözni, még ha nem is az utolsó divat szerint, de legalább megadják a módját ami tőlük telik.
2016. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!