Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti is észrevettétek, hogy az...

Ti is észrevettétek, hogy az emberek egyre kevésbé öltöznek ki ballagásokra, esküvőkre, színházba stb?

Figyelt kérdés
Mindig én vagyok túlöltözve, pedig nem viszem túlzásba.
2016. jún. 18. 07:45
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Én inkább fordítva tapasztalom. Mifelénk akkor is kiöltöznek, főleg az idősebbek, ha orvoshoz mennek vagy ha kimennek mert pl. piac van. Az utazás, buszozás külön élmény nekik, arra is ki szoktak öltözni, aztán láthatóan feszengenek a kényelmetlen, számukra egyébként idegen "városi" ruhákban (városi ruháknak hívják azt,ami nem otthonka meg kendő, hanem a szép szoknya, blúz stb.) Apámat a minap megszólták, hogy nem öltönyben ment orvoshoz, hanem sima ing-nadrág kombóban. Szerintem nincs nekik alkalom kiöltözni, és emiatt az olyan szinte hétköznapi szituációkban teszik meg, mint egy buszozás a szomszéd városba,a kórházba vagy épp a piac. Templomba épphogy nem mennek elegánsan, pedig azt még megérteném.

Ballagáson, esküvőn nem voltam már régóta, de gyanítom, hogy ott is ez megy, főleg hogy hatalmas bulikat csapnak ha a csemete sikeresen kijárta a 8-at.

Nagyobb városokban lehet, hogy másképpen van és épp az ellenkezője a jellemző.

2016. jún. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Hát, én kisvárosban élek, de Bp. agglomerációjában, szóval nem tudom. Én sokfelé azt látom, hogy nem öltöznek ki, de biztos változó azért.
2016. jún. 20. 11:28
 23/38 Alain Delon ***** válasza:
Még annyit hozzá, hogy az ilyen alkalmakból nem kellene szenvedést csinálni az emberek számára az öltözködés miatt. Mert a klasszikus "elegáns" öltözködés szenvedés nőnek-férfinak egyaránt. A laza, könnyű, szellős elegancia volna kívánatos.
2016. jún. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Lehet, de akkor legyen egységes, ne az, hogy az egyik kisestélyiben jön, mert ő így tanulta, a másik meg Iron Maiden-es pólóban.
2016. jún. 20. 15:38
 25/38 Alain Delon ***** válasza:
Pl. egy esküvőre hogy tudnád előírni, hogy egységesen menjenek?
2016. jún. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

"Pl. egy esküvőre hogy tudnád előírni, hogy egységesen menjenek?"

Mondjuk úgy, hogy a meghívó alján ott lesz a dress code? Gondolom neked most ki kell gugliznod a kifejezést, ha ennyire művelt és illemtudó vagy...

2016. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Alain Delon ***** válasza:
26-ra: Tudod mit? Inkább nem guglizom ki. Maradok "ennyire művelt és illemtudó", amilyen vagyok.
2016. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy a társadalomban lenne egységes. Pl. a tegezés-magázásnál is azt látom, hogy van, aki azt szereti, ha tegezik (anélkül is elvárja, hogy felajánlaná, különben öregnek érzi magát), mások szerint tiszteletlenség letegezni a másikat. Úgy gondoltam, legyen egységes a TÁSADALOMBAN. Ha valaki másképp szereti, oké, de ajánlja fel, ne elvárja.


Amire van meghívó, ott a legkönnyebb meghatározni. Még az iskolabál meghívóján is volt dress code alul.

2016. jún. 20. 21:56
 29/38 anonim ***** válasza:
A tanár feladata lenne hazazavarni azt aki nem megfelelően öltözik.De ők már tesznek rá...régen nem így volt..Akkor mégis mi tartaná vissza a diákot? Ugyanez az esküvőn..ha a párnak jó úgy ha Jóskagyerek haver strandpapucsban jön és nem súgják meg neki hogy lehet ám hazamenni ,akkor ki mondana ellenkezőt? Színházban detto, ahogy az ócska drogdiszkóba sem engednek be ha nem tetszik a ruhád ,úgy a színházba is lehetne egy határvonal.
2016. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Alain Delon ***** válasza:
A társadalomban lenne egységes? Egyenruha?
2016. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!