Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki csalódást okoz, és én is félek, hogy valaki bennem csalódik?

Figyelt kérdés
Szóval pár példa. Megláttam egy lányt cigizni, akiből nem néztem volna ki, s valamilyen szinten csalódtam benne, pedig nem áll hozzám közel. Másik ismerősömről megtudom hogy füvezik. Egy másik lányt látok részegen fiúkkal kavarni.. Megint csalódok mert van akiből nem néznék ki dolgokat . Tehát akaratlanul csalódást okoznak nekem az emberek azzal, hogy összerombolják a róluk alkotott képem. Én is ilyen könnyen okozhatok csalódást másoknak?

2016. jún. 26. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem egy képtárban sétálsz, hanem élő valós emberek közt élsz. Nem kell kialakítani fixált "képet " senkiről, mert az egy lemerevedett kép, és biztos hogy csalódást fog okozni, mert az ember él, változik, alakul. Te is csak azoknak okozol csalódást, akik egy bizonyos elvárással vannak feléd, és azt nem hozod. Itt és most: mit mond, milyen a tekintete, mit cselekszik - figyelni kell.
2016. jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

em a másikban csalódsz, hanem abban a képben, ami a másikról a fejedben kialakult.

Jó benyomást akarsz kelteni és mindenkinek meg szeretnél felelni, ezért félsz, hogy csalódhatnak benned.

Soha semmi nem fekete-fehér, minden változik, alakul.

2016. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!