Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki sok úgymond "luxus"...

Ha valaki sok úgymond "luxus" dolgot csinál, azt miért utálják/irigylik annyian?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy nekem a legtöbb hobbim olyan tevékenység, amit jelenleg luxusnak tartanak(utazások a világ távoli pontjaiba,síelés,különleges éttermek,opera...stb.) szóval ha úgy vesszük jogos a kérdés, hogy vajon honnan a csudából van nekem erre pénzem. Pedig a válasz végtelenül egyszerű. Éppenséggel bőven elég, ha tudsz bánni a pénzzel és nem költesz fölösleges dolgokra. Nem nyalom be azt a sok sületlenséget, amit a média sugároz. Nekem nem számít a presztizs, magasról leszarom, mások mit gondolnak rólam, én tényleg csak arra költök, amire szükségem van, nekem nem kell autó(így tankolás is kilőve, van jogsim, de itt Budapesten tök jól elvagyok tömegközlekedéssel, meg amúgy se szeretek vezetni), nem kell semmilyen fölösleges kütyü, nincs okostelefonom, a 6 éves ütött kopott telefonom is bőven megteszi, nem kell minden évben új laptop, 4 éve ugyanazt használom és semmi baja, nem kellenek márkás cuccok, amúgy is szarok a divatra. Nincs kedvem különköltözni, remekül megvagyok a szülői házban(van lakásunk, ahova mehetek majd, de egyelőre kiadjuk). Nem költök edzőteremre, van otthon egy jó kis evezőpadom, azon szoktam edzeni, vagy elmegyek futni. Még sorolhatnám, de lényeget leírtam. Most azt nem értem, miért kell engem élből utálni és rögtön bekategorizálni valami sznob burzsujgyereknek, ha ilyen dolgokat csinálok és nem a társadalom által elfogadott aktuálisan "trendi" dolgokra költök, hanem olyan dolgokra, amik tényleg boldoggá tesznek.
2016. aug. 4. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor gratulálok a racionális gondolkodáshoz. Ilyenből kevés van. Bár illene saját házat venned/bérelned.
2016. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

"Éppenséggel bőven elég, ha tudsz bánni a pénzzel és nem költesz fölösleges dolgokra."


Ez az állításod konkrétan tételes hazugság.

Van sok más ebbe az országba, akik ugyan úgy nem költenek azokra a dolgokra, amiket te is elsoroltál, még sem engedhetik meg valamilyen okból hogy utazgassanak a világba.

2016. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szóval mindenki lakjon barlangban, meg a szülei nyakán, csak hogy teljen utazásra??


Írd már le, hogy hány éves is vagy??

2016. aug. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
20
2016. aug. 4. 20:03
 5/10 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Engem nem a "luxus" irritál, hanem az, mikor az "otthon élek így éri meg" emberek kezdik el osztani az észt arról, hogy osszuk be jól a pénzt.


Csak saját példámon:

18 éves korom óta nem tehetem meg hogy otthon élek, egyrészt a családi körülményeim, másrészt később a munkám miatt. Szintén munka miatt a kocsi is elengedhetetlen lenne, bár nekem még nincs, de halál szopás tömegközlekedéssel utazgatni a fővároson kívül.


De tulajdonképpen már a különélés maga is felemészti az ember fizetésének jelentős részét.

2016. aug. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mongjuk azért, mert más ugyanúgy nem költ felesleges dolgokra, mert néha még arra sem jut amire nagyon kéne. Azért az a jogsi, az evezőpad meg a másik lakás is van valamiből, nem gondolod?
2016. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki sok úgymond "luxus" dolgot csinál, azt miért utálják/irigylik annyian?"


Aki meg a kelleténél szegényebb, azt meg kigúnyolják.


Az emberek többsége akkor érzi jól magát, ha olyanokkal van körülvéve, mint ők maguk. És akkor ezek együtt birkázzák azokat, akik mások mint ők. Meg ők a "lázadó" egyéniségek, akik különbözni akarnak másoktól. Legalábbis mondják ezt, amikor megmagyarázzák, miért nem viselik el a tőlük különböző embereket. Ez tökéletesen bizonyítja, hogy mekkora ellentmondás is van abban, amikor a gonoszságukat ráfogják a lázadásra.


Ugyanaz a farmer, ugyanaz a táska, ugyanaz a szöveg, ugyanaz a viselkedés. Ők a túlnyomó többség, de ők az egyéniségek. De az a néhány, aki teljesen elüt tőlük, az a szürke hétköznapi ember, aki nem áll be a lázadók közé. Kik ellen is lázadnak ha ők alkotják a túlnyomó többséget? A szüleik ellen, aki rájuk se szarnak? A tanárok ellen, akik pont, hogy őellenük lázadhatnának? Vagy az ellen a néhány valódi egyéniség ellen, aki nem áll be a birka kamulázadók közé?

2016. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak gonoszak. Semmi több. Egyéniségük nincs, elviselni nem tudják, ha valaki másra költ, mint ők. nem értik, hogy miért nincs változás, amikor ők maguk az okai ennek az egésznek. És akkor a nyugatiak az erkölcstelenek, akik sokkal elfogadóabbak.


Nekem mindenesetre megvan a véleményem ezekről az erkölcstelen, begyöpösödött gonosz emberekről, akik rosszindulatból a nyugat ellen az erkölcstelenséget hozzák fel, pedig a legpénzéhesebb üzletláncvezető is messze megelőzi a fél országot (a gyűlölködő irigy gonosz embereket) erkölcsben.

2016. aug. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ez egyáltalán nem luxus amiket leirtal. Nem lehet hogy más miatt "utálnak" ? Pl. azert mert nagyzolsz olyan dolgokkal amik nem olyan nagy durranások?

Ha valoban tehetos lennél akkor az ismeröseid nagy része is az lenne.


Nekem ugy tunik hogy nagyzolsz tök átlag dolgokra közben anyaddal élsz. Tipikusan az vagy aki jatsza az eszét de a baratnojet még egy kávera sem hivja meg mert azon is sporol.

2016. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért utálják annyira, mert 99,9%-uk nem munkából gazdagodott meg. Abból nem is lehet. Nálunk biztosan nem. Hanem a pénzből, amit örökölt/lopott/másokat becsapva szerzett. Még szép, hogy utálják őket.
2017. aug. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!