Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek ha a másik iskolába...

Mit tegyek ha a másik iskolában is piszkálni fognak?

Figyelt kérdés

Szeptembertől új iskolába fogok járni mert az előző iskolában nagyondurván piszkáltak mégpedig úgy hogy minden nap ütögettek k**** anyáztak meg azt mondták hogyha bárkinek szólni merek akkor mégjobban fognak piszkálni meg volt olyan hogy az egyik nap úgy hátbavágtak hogy utána alig kaptam levegőt.

Szóval én attól félek hogy a másik iskolába is hasonló lessz vagy még ennél is durvább.

És a félelmem azért van mert amikor voltam beiratkozáson ott én olyan szinten izzadtam meg remegett az egész testem hogy ez feltünt egy gyereknek és a társának a fülébe súgta hogy itt van egy lúzer és utána rámnézett. Na akkor már a szívroham kerülgetett és én csak annyit csináltam hogy félig lehajtott fejjel vártam ki a soromat.

Elnézést kérek a hosszú szövegért de ezeket a dolgokat muszály volt leírnom.

És ha ti is hasonló helyzetben vagytok akkor írjátok le.

A válaszokat előre is köszönöm.


2016. aug. 23. 13:04
 1/8 Firedoom ***** válasza:
Hanyadik osztaly, hany eves vagy? Fiu/lany?
2016. aug. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
70%
Először is.Fiú vagy vagy lány?Másodszor. Ha valaki piszkál mondd el a tanárnak akárhányszor piszkálnak mindig, mert akkor a tanár tudja hogy direkt csinálják.Ha fiú vagy akkor meg védd meg magad, vagy fenyítsd meg őket,de valami komollyal mert akkor lehet hogy viccesnek tartják és mégjobban fognak.A legjobb mondom az ha a tanárnak szólsz, vagy ha nagyon súlyos az igazgatónak és akkor kirúgják.Ja és a "muszály"-t pontos "j"-vel írják :)
2016. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első dolog amit tenned kellett volna az az, hogy szólsz. Tegyél így legközelebb. Jegyezd meg, szégyen a futás, de hasznos!
2016. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne engedd, hogy itt is elmérgesedjen a helyzet. Szólj a tanároknak.
2016. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Állj ki magadért és üss vissza. Ne hagyd magad! Ha látják, hogy visszahúzódó, félénk vagy, akkor itt is kifognak.
2016. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbálj kicsit megváltozni. Ne lehajtott fejjel mászkálj, mert akkor ordít rólad, hogy semmi önbizalmad. Emeld fel a fejed, húzd ki magad,nézz az emberek szemébe. Elhiszem, hogy a történtek után nehéz, de gondolj bele, hogy ez egy új suli, senki nem ismer, senki nem tudja, hogy mi volt,tiszta lappal indulhatsz. De ha már kapásból ezt mutatod magadból, te leszel az első,akibe belekötnek. Nem kell az ilyenekkel barátkozni, csak az kell, hogy lássák rajtad, hogy nem vagy gyenge, hogy ki tudsz állni magadért.
2016. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyik trógerképzőből iratkozol át a másikba, akkor ne is várj nagy csodákat, csöbörből vödörbe fogsz esni. A leírtak alapján legalábbis nekem nem az jött le, hogy egy konszolidált, polgári középosztálybeli suliban történt mindez, hanem inkább a "vasúton túl"...


Tehát a tanácsom, hogy először nézz ki egy rendes iskolát, amit, ha meglátsz, pozitív benyomásod van. Ma már az iskoláknak van honlapjuk, a legtöbb honlapon pedig van galéria, ott is meg tudod nézni, hogy kb. milyen felhozatal van gyerekek terén. Benyomásokat tehát lehet szerezni.


Egyébként lehet, hogy ez a suli is jó lesz, ahová beiratkozol, attól függetlenül, hogy éppen peches voltál, és beleakadtál két baromba. Ilyen előzmények után, ami veled történt, nem csoda, ha érzékenyebb vagy az ilyesmire, és az ilyen barmokat veszed észre legelőször. De ez ne bátorítson el, lehet, hogy az új suliban lesznek barátaid, és csak egy-két erőszakosabb gyerek van. Bízz a jövőben.


Azt nem mondom, hogy a jövőben ne hagyd, hogy szívassanak, vagy hogy állj ki magadért, üss vissza stb. Tudom, hogy vannak gyerekek, akik erre képtelenek, mert nem olyan alkatúak, hogy ha ugatnak nekik, akkor a falhoz nyomják a másikat. Te sem tűnsz ilyennek. Inkább csak lenyeled és őrlöd magad. De ettől függetlenül a jövőben mégis tenned kell valamit, pl. ne a földet bámuld, és ne vegyél fel olyan testhelyzetet, mint aki túl van a nászéjszakán a fegyházas n**ggerekkel... Próbálj határozottabb lenni. Ha meg bántanak, egyből szólj a tanároknak, és ha sérelem ér, soha ne hagyd, hogy elmúljon következmények nélkül, addig kell a tanárok nyakára járni, amíg nem csinálnak valamit. Biztos lesz olyan tanár, aki jófejnek tűnik, és látszik, hogy foglalkozik a gyerekekkel is, és megbízol majd benne, annak szólj majd legelőször. Sajnos tényleg kevés ilyen tanár van, de szerintem azért 1-2 minden iskolában akad.

2016. aug. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne engedd, hogy újra megtörténjen. Szólj szülőknek, tanároknak, valaki felnőttnek, hogy védjen meg, ha te nem tudod magadat.
2016. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!