Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek kollégium vagy...

Szerintetek kollégium vagy bejárás?

Figyelt kérdés
Most megyek 10. évfolyamba (4 osztályos gimnázium), az iskolám gyakorlatilag bentlakásos (350 diákból 15-20 jár haza). Katolikus iskola, az egyik rendhez tartozik. 9.-ben bent laktam a kollégiumban, és már a 2. hónapban rájöttem, nagyon nem az én világom ez a fajta kolesz. Hétfő-szombat tanítás, tanítás után 2 óra szabadidő, majd 3 óra tanulószoba. Havonta egyszer mehetünk haza (általában hó végén), egy 4 napos szünetre. Az elején azt gondoltam, hogy azért nem érzem jól magam, mert elköltöztem otthonról, és nem a megszokott környezetben élek, pedig viszonylag közel lakom (kb. 20 perc busszal). Később rájöttem, hogy nem úgy van, ahogy először gondoltam, hanem egyszerűen nem szeretem ha mások irányítják az életem, szeretek én élni, tervezni. Még egy negatívum volt számomra, hogy én protestáns vallású vagyok, mindenki más katolikus, és az egész osztály egy nagy hálóban "lakott" (igaz, most már 6 fős szobák lesznek). Úgy érzem, tanulni sem tudnék így igazán, pedig ez az év elég jól sikerült tanulmányilag, viszont az egész tanévet végig kellett szenvednem odabenn. 1 napom van még dönteni, de teljesen elbizonytalanodtam, ha nem megyek vissza a kollégiumba, lehet, hogy piszkálni fognak (bár ez nem valószínű). Azért érzem magam nagyon rosszul ez miatt, mert az igazgató nagyon nem támogatja a bejárást, szóval a szüleimnek kéne vele beszélni. Szerintetek hogy döntsek?

2016. aug. 28. 16:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó te nagyon buta vagy! Nem attól lesz valaki sikeres, mert koleszos volt középiskolában vagy sem.


A középsulis osztálytársaim(meg én) azért lettünk sikeresek, mert a szüleink nem életképtelennek neveltek. Ez nem kolesz függő.

2016. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!