Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnék önmagam lenni?

Hogyan tudnék önmagam lenni?

Figyelt kérdés
Ahogy emberek közè lèpek ,azonnal más leszek mint otthon, egy senkinek èrzem magam akit mindenki lenèzhet ès kinevethek , ès az èrzès álltak èn is megválltozok. Nem tudok önmagam lenni, nm tudok olyan lenni mint otthon,ès nem tudok olyan lenni hogy ne foglalkozzak másokkal.1 7/L Mit tehetek, van olyan aki mèg így van. Hogyan vagy önmagad ?

2016. okt. 7. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebből a pár mondatból is lejön hogy komoly önértékelési gondjaid vannak. Mik lehetnek ennek a gyökerei? Talán a túlzott megfelelési vágy, olyan emberek felé akikkel abszolút nem kellene hogy foglalkozz. Mindenki lenézhet? Ugyan miért, tettél érte valamit? Ha nem akkor verd ki a fejedből ezt a gondolatot. Kinevethetnek? Már majdnem felnőtt vagy, korilag legalábbis, de tudnod kellene azt, hogy aki másokat kinevet az saját magát minősíti.

Nálam nagyon egyszerű a dolog, nem érdekel hogy ki mit gondol rólam, egyszerűen nem foglalkoztat. Gondolj csak bele, miért kellene neked azzal foglalkoznod hogy kinek mi a véleménye? Felesleges, mindenkinek nem lehet megfelelni, akkor miért pont egy idegennek akarsz? Ha ezeket a kényszeres gondolataidat sikerül levetned magadról akkor sokkal egyszerűbb lesz, olyan dolgokra stresszelsz rá amire nem kellene.

2016. okt. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na, én meg pont fordítva vagyok. Suliban nagyon jól érzem magamat, haverok közt, de itthon letargia. Suliban nem érdekel semmi sem, kb lesz.arok mindent, itthon meg egy apró dologtól is görcsbe rándul a gyomrom. Kb. utálok hazaérni. Itthon hosszan rágódok és gondolkodok a legapróbb dolgokon is, hogy mégis mit kéne tennem, suliban pedig valahogy ösztönösen jön és nem érdekelnek a következmények. De ahogy hazaérek, elkezdek parázni minden dolgon. Nekem pont ezt kéne elérnem, hogy amikor egyedül vagyok, akkor is ugyanolyan boldog lehessek, mint amikor társaságban. A szüleimmel semmit sem szoktam megbeszélni, mert nem akarom, hogy aggódjanak miattam, igazából nem is ismernek.


17/F

2016. okt. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!