Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért viselkedik így?

Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm, ( főiskolai csoporttársam)azt állítja hogy ő mindig önmagát adja, ezzel szemben szerintem igen is mást mutat mint amilyen ő valójában . Az emberekkel általában cinikus szarkasztikus. A magán életét mindig máshogy adja elő. Pl egyikismerősömbek egy hónapja azt mondta nincs barátnője. Most egy másiknak azt mondja mennyasszonya van egy harmadik pedig azt hallotta tőle még féléve hogy felesége. Egyszóval arra célzok hogy időnként beszél össze-vissza. Láttszólag nem érdekli semmi, minden lepereg róla. S mindig minden érdekli a középpontban akkar lenni.Ezt/ezeket leszámítva persze nem annyira rossz ember. Lehet vele igazán jó ba lenne. Furcsa hogy időnként csak úgy elkezd magáról beszélni. Legalább is nekem . A családjáról. A szüleivel nem olyan jó a kapcsolata. Az apja a mai napig nagyon szigorú az anyja pedig csak enni ad neki ha haza megy. Az iskolában sem segítettek neki, ő dolgozott meg érte. Furcsa hogy ilyeneket elmond. A hobbiait is , ilyesmiket, meg azt hogy nem érdemli meg hogy róla mindenki mindig csak rosszat gondol. (Pl emlegetik azt is hogy volt egy barátnője de vele szakított ki tudja miért, elvileg a lány megcsalta). Szóval ott tartottam, lehet vele jó kapcsolatott is kialakítani de aztán kaptam neki valami s ellenségként kezeli az embert. A többi csoporttársam sem érti, egyszerűen csak bolondnak tartják. Irönikus hogy talán ő a legokosabb a csoportban.


25 l



2016. nov. 13. 15:51
 1/5 TR75 ***** válasza:

Régen az ilyen emberre mondták azt, hogy szélhámos.

Miből gondolod, hogy neked nem hazudik? Minden állítását ellenőrizni tudod? Nem lehet, hogy téged ezzel próbál manipulálni?

Amúgy szerintem tényleg saját magát adja: hazudozik, mint a vízfolyás.

Az valóban ironikus, hogy gyakran az ilyen emberek okosak és intelligensek.

Nekem van egy kollégám, aki folyamatosan kamuzik, mindenki számára nyilvánvalóan hazudozik; gyakran pár perc különbséggel, van, hogy két percen belül X-nek ezt mondja, Y-nak meg teljesen az ellentétét. Ha valamiről kiderül, hogy ő mondta, arra csak legyintek. Az a legérdekesebb, hogy nyilvánvaló és mások által is ellenőrizhető dolgokról is hazudozik, esélye sincs rá, hogy elhiggye bárki is. (Viszont ő se nem okos, se nem intelligens.)

2016. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad van, de így évek után már kiismerthető. Erre szokták mondani ismerem mint a rossz pénzt. Kb tudom mikor mond igazat mikor nem. Elég egy mimika vagy egy hangsúly. Én egyébként valami olyasmire gondolok/tam hogy nem szeretné hogy kiismerjék és nem szeretné senkit sem közel engedni magához. Csak a miérttet nem értem. Viszont köszönöm a válaszod, ez is egy meglátás! ;)
2016. nov. 13. 16:16
 3/5 TR75 ***** válasza:

Igen, gyakran egy-egy mozdulat vagy a mimika egy-egy eleme elárulja őket is, csak a legtöbben ezt nem figyelik.

Az is lehet, hogy hozzád valamiért kötődik, ezért veled máshogy viselkedik. Előfordulhat.

Az biztos, hogy aki ennyire kamuzik, annál van valami probléma, főleg, ha úgy is hazudozik, hogy simán lebukhat. Ilyeneknek a pszichopatákat szokták leírni: lehazudják a csillagokat is az égről; ha lebuknak, akkor simán megvonják a vállukat, vagy szó nélkül átsiklanak a dolog fölött, esetleg vetítenek (rábizonyítják a másikra, hogy ő hazudott).

2016. nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy mivel sokan nem kedvelik már azt is rá mondták hogy bízták azért viselkedik így mert drogozik . Ez egyszer egy beszélgetés kapcsán feljött s utána ezen kattogott mert hogy ő nem kockaztatná ha már ennyit dolgozott a suliért. A legkevesebb a dologban az hogy éppen előtte mondta hogy őt ezek a dolog nem érdeklik mivel akkor állandóan ezen kattogna.
2016. nov. 13. 17:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Néhol sajnos elírtam. A billentyuzetet elállítottam. Ez így nagyon kellemetlen :(
2016. nov. 13. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!